Nagrywanie sygnału z n na dysk twardy TV

Kaito Yamaro

New member
Witam,

Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział do zadania tego pytania. Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem telewizji n, dokładniej n-box HD. Byłem zainteresowany kupnem n-box HDTV recordera, ale dowiedziałem się w punkcie sprzedaży, że potrzeba do tego jakąś odrębną instalację z anteny, więc odpuściłem. Z racji, że nagrywanie TV to świetna rzecz (przetestowałem u rodziny na telewizji kablowej), postanowiłem, że jest może jakiś sposób na rozwiązanie mojego problemu. Odwiedziłem MediaMarkt, w którym powiedziano mi, że sygnału satelitarnego nie da się nagrać na twardy dysk TV ani nagrywarki DVD bez przeniesienia sygnału na kabel i dopiero podłączenia go do TV. Wtedy z kolei traci się jakość HD. Zastanawiam się jednak, czy zbyt łatwo się nie poddaję i czy jest jakiś sposób bym bez stresu - a co najważniejsze - bez rozwiercania ścian mógł nagrywać programy telewizyjne.

Nie posiadam ani TV z twardym dyskiem ani nagrywarki DVD, jednak na tę okoliczność jestem w stanie je zakupić - nie wiem tylko, czy jest sens kupować nowy sprzęt, gdy nie będzie działał zgodnie z moim życzeniem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz sprostowania i pozdrawiam,
Kaito Yamaro
 

crasher

New member
Instalacja jest jak kazda inna z tym, ze dla recordera wymagane sa 2 kable do anteny i konwerter twin. Podam ci pare powodow dla ktorych lepiej wziasc recordera niz tv z hdd:
- o ile tv pozwoli ci nagrywac przez hdmi/component w HD (w co watpie) to bedziesz mogl nagrywac tylko to co aktualnie ogladasz (w recorderze nagrywasz i ogladasz rozne programy)
- brak mozliwosci zaprogramowania danych programow do nagrywania
- brak VOD

napewno znajdzie sie jeszcze pare innych ;) Osobiscie poszedlbym w strone recordera niz lcd z hdd.
 

timbot

New member
Bez reklam
niestety to prawda, że nagrywanie na tv w przypadku n-ki mija się z celem
ma kolega Kaito Yamaro racje, doloże też jakieś inne argumenty, gdy bedziesz nagrywał na tv to:
bedziesz mógł jedynie nagrywac na jakości Sd nawet programy HD, nie bedziesz mogl nagrywać dzwieku przestrzennego,

to był artument za n-boxem, a teraz neutralne uwagi:
miejsca w n-boxie na dysku jest tyle samo, co w dyskach tv (ok 80giga, bo dysk n-rekordera, chociaz ma 250 to fizycznie tylko czesc tej objetosci jest przeznaczona na nagrywanie filmow)
zarówno z n-boxa jak i z tv nie przegrasz filmow na żaden nośnik (jak to np. w nagrywarkach dvd - gdzie mozesz archiwizować na płyty)

a co kabli - to jest to jeszcze jeden kabel, lecacy równolegle z starym, wiec i wiercenia nie ma duzo
 

Kaito Yamaro

New member
Wielkie dzięki za odpowiedzi, ale nie sprecyzowałem jasno sytuacji i wyszło co innego :) Jestem pewien, że nbox HDTV recorder byłby najlepszym rozwiązaniem, ale z racji, że nie było możliwości bym go przyłączył zdecydowałem się już jakiś czas temu na kupno zwykłego nboxa.

Chodzi mi o to, czy jest jakaś sensowna i rozsądna możliwość w postaci nagrywarki DVD/dysku HDD w TV/może czegoś zupełnie innego abym mógł nagrać sygnał z n. Powiem w ten sposób - pal licho jakość, moim głównym celem jest to by móc zapisać gdziekolwiek/jakkolwiek program, który leci wtedy gdy nie ma możliwości go obejrzeć lub równolegle leci co innego. Jestem w stanie poświęcić jakość programów, które będę od czasu do czasu nagrywał ;) Do tego co powiedział kolega crasher mam pewne wątpliwości - mój teść ma pewien model LG (nie jestem niestety w stanie sprecyzować który) i może nagrywać i programować nagrywanie wtedy gdy TV jest wyłączony oraz kiedy oglądany jest inny kanał. Jest to jednak telewizja kablowa, a n jest satelitarną i tu pojawia się problem.

Co do nagrywarek dvd - czy mają one możliwość nagrania sygnału satelitarnego (tylko błagam, bez wiercenia) i zapisania go na HDD, by móc potem odtworzyć i usunąć - niekoniecznie zgrać na płytkę?

Mam nadzieję, że uda Wam się w jakiś sposób rozwiać moje wątpliwości. Z góry dziękuję!
 

klolik

New member
Tu masz niestety problem.
Twój teść może nagrywać/programować nagranie właśnie dlatego, że jego tv ma podwójny tuner - jeden odpowiada za wyświetlany program, a drugi za nagrywanie. I to właśnie w tv ma zaprogramowane wszystkie dostępne programy - coś jak w magnetowidach vhs.
W przypadku sygnału satelitarnego jest inaczej - nbox jako pojedyńczy tuner dekoduje sygnał i przekazuje na odpowiednie wyjście. Tym samym możesz nagrywać tylko to co oglądasz. Nie nagrasz innego programu podczas oglądania drugiego. Więc jest to ograniczona możliwość nagrywania nawet z obniżoną jakością.
Jakakolwiek nagrywarka w przypadku nboxa nagra Ci tylko i wyłącznie to co jest ustawione na dekoderze.
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member
Kaito Yamaro napisał:
..Do tego co powiedział kolega crasher mam pewne wątpliwości - mój teść ma pewien model LG (nie jestem niestety w stanie sprecyzować który) i może nagrywać i programować nagrywanie wtedy gdy TV jest wyłączony oraz kiedy oglądany jest inny kanał..
Ta, ale satelita sama sie nie przelaczy na inny kanal jak ustawisz ze ma nagrywac np od 16:30-17:15 i 18:00-20:00 (TVN i AXN) tylko bedzie nagrywac ten kanal ktory zostawiles ostatnio, o to chodzi ;)
 

timbot

New member
Bez reklam
jedyna mozliwoscia ogladania czegos innego, niz tego, co nagrywac bedziesz z n-boxa, to podlaczenie dodatkowego zródla - np. anteny naziemnej do telewizora, ale to wtedy tylko 7 kanalow sobie obejrzysz
 
Do góry