Nagrywanie na dysk zewnętrzny USB w Panasonic TX-P50V20

inspektorks

New member
Zainstalowałem dysk zewnętrzny 500Gb pod gniazdo USB. Pod telewizor mam podłączoną telewizję N z dekoderem zewnętrznym i kablem telewizję naziemną DVBT. Okazuje się, że nagrywać mogę jedynie kanały telewizji DVBT. Trudno. Martwi mnie jednak, że nagrywać mogę wyłącznie aktualnie wybrany program i to tylko wtedy, gdy oglądam ten program. Dla mnie bez sensu...
Czy tak powinno być? Czy jest możliwość nagrywania przy telewizorze w stanie czuwania?
 

zdzisiek23

New member
Mam 50vt20 i korzystam z wbudowanego tuner dvb-s.
w kieszeń Ci mam włozony oryginalny moduł cyfry+. Mam podłaczony zewnętrzny dysk twardy na USB 1 TB iomega. Nagrywam programy bez konieczności włączenia telewizora, wystarczy aby był na czuwaniu. Co do nagrywania i oglądania innego kanały to musiałbym zainwestować w modul Astona bo on jest 2 strumieniowy z tego co wiem.
 

salamandra

New member
Zainstalowałem dysk zewnętrzny 500Gb pod gniazdo USB. Pod telewizor mam podłączoną telewizję N z dekoderem zewnętrznym i kablem telewizję naziemną DVBT. Okazuje się, że nagrywać mogę jedynie kanały telewizji DVBT. Trudno. Martwi mnie jednak, że nagrywać mogę wyłącznie aktualnie wybrany program i to tylko wtedy, gdy oglądam ten program. Dla mnie bez sensu...
Czy tak powinno być? Czy jest możliwość nagrywania przy telewizorze w stanie czuwania?
Witaj!
nagrywać możesz tylko z tunerów wbudowanych w telewizor i możesz wyłączyć panel podczas nagrywania to wszystko o nagrywaniu na dysk twardy
 

Barcel7

New member
Oglądanie tv z dekodera "n" i nagrywanie programu cyfry+ z modułu

Witaj!
nagrywać możesz tylko z tunerów wbudowanych w telewizor i możesz wyłączyć panel podczas nagrywania to wszystko o nagrywaniu na dysk twardy
Mam Panasonica tx-p42v20e i dekoder "n" oraz oryginalny moduł Cyfry+ HD. Zastanawiam się nad zakupem dysku zewn. np.WD. Czy będę mógł bezproblemowo nagrywać na dysk zewnętrzny programy z TV z pakietu Cyfry+ (moduł) i jednocześnie oglądać (i nagrywać ) programy "n" z dekodera zewn. "n" ? Proszę o informacje.
 

jaco777

New member
Witam.

Mam podobne pytanie ale chyba trochę prostsze (więc nie zakładam nowego postu).
Chodzi o model Panasonic P42V20, wieć praktycznie to samo co w temacie.

Czy jeżeli będę miał podłączone anteny do wbudowanych tunerów DVB-S i DVB-T to będę mógł jednocześnie nagrywać z TV cyfrowej naziemnej, oglądając coś innego z TV satelitarnej (i oczywiście na odwrót) ?

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

codaco

New member
Mam 50vt20 i korzystam z wbudowanego tuner dvb-s.
w kieszeń Ci mam włozony oryginalny moduł cyfry+. Mam podłaczony zewnętrzny dysk twardy na USB 1 TB iomega. Nagrywam programy bez konieczności włączenia telewizora, wystarczy aby był na czuwaniu. Co do nagrywania i oglądania innego kanały to musiałbym zainwestować w modul Astona bo on jest 2 strumieniowy z tego co wiem.

Moduł nic tu nie zmieni, aby można było oglądać inny kanał niż nagrywany TV musiał by posiadać podwójny tuner SAT, a ma tylko jeden więc moduł niczego tutaj nie zmieni.
 

ziggybubi

New member
jeśli można prosić o nazwę i typ Twego hdd,który używasz do nagrywania przez USB (mój samsung 2G-500GB przeszedł rejestrację,podczas prób nagrywania świeciła żółta dioda-odtwarzanie 0-,,brak ważnych plików do odtworzenia"-0 bt i utknąłem z tematem.Pozdrawiam
 

ziggybubi

New member
odnośnie stanu czuwania-zaprogramowałem 3 audycje co 10 min na różnych kanałach (tv naziemna czyli z wbudowanego tunera) i wyłączyłem tv (stan czuwania) - żółta dioda zapalała się o wyznaczonych godzinach-czyli zgodnie z instrukcją panasonica. Dlaczego nic się nie nagrało ? - to już pytanie do inżynierów.Czy zastosowany samsung 2G , który od razu został ,,znaleziony" przez tv i przeszedł tzw rejestrację jest niedobry do w/w sprzetu-jeśli nie ten to jaki. Na http panasinic... są dwa modele rzekomo do tego tv:BUFFALO JUST STORE DESKTOP HD-UE2-EU-nie znalazłem takiego w sklepie.
 

numion

New member
Też byłem zaskoczony, że tv tej klasy nie ma dwóch tunerów. Mój stary CRT Sony miał dwa tunery i można było oglądać dwa programy na split screen a tu lipa :( Mogli się szarpnąć na drugi tuner. Nawet głupi dekoder SD UPC ma dwa tunery.
 

pawciowy

New member
Zainstalowałem dysk zewnętrzny 500Gb pod gniazdo USB. Pod telewizor mam podłączoną telewizję N z dekoderem zewnętrznym i kablem telewizję naziemną DVBT. Okazuje się, że nagrywać mogę jedynie kanały telewizji DVBT. Trudno. Martwi mnie jednak, że nagrywać mogę wyłącznie aktualnie wybrany program i to tylko wtedy, gdy oglądam ten program. Dla mnie bez sensu...
Czy tak powinno być? Czy jest możliwość nagrywania przy telewizorze w stanie czuwania?

Możesz nagrywać w stanie czuwania. Musisz zmienić w menu nagrywania urządzenie nagrywające na USB a nie jak jest domyślnie ustawione.
 
Do góry