Nagłośnienie w biurze

mczerwinek

New member
Witam,
Chciałbym zrobić w swoim biurze nagłośnienie audio. Mam w pracy sufity podwieszane w kazdym pomieszczeniu i dlatego chciałbym zamontowac w nich jakies fajne głośniki. Chciałbym miec mozliwośc ustawienia głośnosci w kazdym pomieszczeniu oddzielnie (jakis prosty sterownik na scianie w kazdym pomeszczeniu). We wszytskich pomieszczeniach moze leciec ta sama scieżka dzwiekowa. Czego potrzebuje do zrobienia takiego systemu. Czy sam Tuner i głosniki podwieszane wystraczą? Jak to podłączyć i jaki sprzęt polecacie? Moze sa jakies cale systemy do kupienia?
Dodam jeszcze tylko,ze w biurze mam 3 pomieszczenia kazde o powierzchni mniej wiecej 20 metrów. Ile głośnikow potrzebuje? Nie zależy mi na jakimś super drogim sprzecie,ale zeby dalo sie normalnie słuchać stacji radiowych. Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam
 

pkomp

New member
najprościej? kilka głośników samochodowych i po jakiejś prostej wieżyczce z CD...mozna nawet wykorzystać wzmacniacze samochodowe i ładnie to opakować - nieraz tak widziałem - spisuje się bardzo dobrze a cenowo wychodzi znacznie taniej niż dedykowane systemy

można też system, można też 100V jak i centralny wzmacniacz radiowęzłowy itp.
Można też skorzystać z jakiś systemów BOSE - one specjalnie do tych celów stworzone
 
Do góry