Nagłośnienie dla wielu urządzeń

hubearth

New member
Dzień dobry.

Na wstępie napiszę, że czytałem podobne tematy, ale moje zapytanie jest nieco szersze.

W chwili obecnej mam TV do którego podłączone jest kino domowe 2.1 LG BH7240C. Kino do telewizora podłączone jest kablem optycznym (TV nie ma ARC). Do telewizora podłączone mam 3 urządzenia: komputer, konsolę i dekoder.

Do nowego mieszkania planuję kupić TV LG OLED oraz nowy zestaw grający i tu mam problem. Chciałbym wydać max. 2000 PLN. Zastanawiam się czy wybrać soundbar czy małe kino. Nie jestem audiofilem, jakość dźwięku obecnego sprzętu mnie zadowala. Ważniejszą sprawą jest dla mnie podłączenie tych wszystkich sprzętów i późniejsza obsługa/sterowanie. Salon 20m2 otwarty na kuchnię 10m2. Teraz pytania.

1. Po pierwsze jaki (nowy) zestaw grający wybrać?

2. Jak to podłączyć? Czy szukać zestawu, do którego wszystkie sprzęty podłącze na HDMI, a nie do telewizora? (jeśli byłby problem, mogę ewentualnie zrezygnować z dekodera).

3. Czy jest opcja, w której będę mógł korzystać z TV przy użyciu jednego pilota?

Trochę to wybiega poza audio, ale pewnie macie doświadczenie. Pomożecie? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli planujesz LG Oled to GX i do tego masz soundbar GX który kosztuje 4000 zł masz za pół ceny czyli za 2000 zł
Rewelacyjna jakość.

Masz podłączony gratis.
Tak z jednego pilota.

Ile masz max kasy na telewizor ???
 
Do góry