Nadszedł czas na stereo

marcinb

Member
Witam wszystkich forumowiczów - wszystkiego najlepszego po Świętach...

Szczególne pozdrowienia dla ekipy z Olsztyna - Kiki, Blackninja, Marka i innych, dzięki którym od kilku lat cała moja rodzinka cieszy się TV i kinem domowym.

Ale wracając do tematu - dojrzałem do zakupu zestawu wyłącznie przeznaczonego do słuchania muzyki - ciężkiego rock'a, heavy metalu i pokrewnych gatunków. Zestaw ma stać w gabinecie i umilać mi długie godziny spędzone w pracy. Pomieszczenie nie jest duże - 12 m2, bardzo dużo skosów - płaskiego sufitu jest bardzo mało. Rozważałem następujące rozwiązanie:
- wzmacniacz używany (coś z allegro)
- podstawkowe kolumny
- DAC do podłączenia pod komputer
co do ostatniego punktu - mam całą swoją kolekcję płyt zgraną do 'wav-ów' na dysk. Pomyślałem sobie że mógłbym kupić miniDac uNOSTROMO USB zamiast CD i wachlowanie krążkami mam z głowy.
Co do kolumn, to od razu spieszę dodać, że nie za bardzo jest jak postawić je na standach. Jest natomiast solidny drewniany stół (na tyle solidny, że dwóch facetów miało problem aby go wnieść po schodach) pełniący funkcję biurka, więc może problem wibracji się tak mocno nie da odczuć. Jeśli nie, będę kombinował coś z podstawkami, ale będzie to naprawdę wyzwanie.
Poproszę znawców tematu o podpowiedzi i sugestie co do modelu wzmacniacza i kolumn, które to połączenie sprawdzi się optymalnie w słuchanej przeze mnie muzyce. W związku z faktem, że kolumny będą stały w odległości ok 1m od ucha, nie potrzebujemy jakichś dużych mocy.
Słów kilka na temat budżetu. Przyjąłem na razie 2000 zł, jeżeli uNOSTROMO jest warty zakupu, to na resztę zostaje ok 1700 zł. Lubię czysty, szczegółowy dźwięk, ale specjalnie audiofilem nie jestem, więc tym razem bez szaleństw. Może warto zwrócić uwagę na jakieś używane kolumny np Kolumny B&W 601 S2+ podstawki. Okazja!!, bo jeśli tak, to można by było śledzić allegro i coś wartościowego upolować. A jeśli nie, to małe nowe monitorki też są mile widziane.

Dzięki z góry za wszelkie opinie i sugestie...
Marcin
 

bielikk

New member
Bez reklam
Tak małe pomieszczenie - dużo skosów - ciężka muzyka - gabinet do pracy -

Przecież tu nic do siebie nie pasuje - słuchanie muzyki, i to "ciężkiej", w takim pomieszczeniu, podczas pracy to czysta katorga, ale nie zdziwiłbym się gdyby ktoś ci polecił wzmacniacz 2+1 np: 2x100W + sub ...

Kup sobie np: SHARP XLHF100HBK a będziesz zadowolony.

podaję adres strony

Wieża SHARP XLHF100HBK - opinie, komentarze o produkcie
 
Do góry