N - kA w irlandii, słaby sygnał .pomocy!

jarula29

Member
witam forumowiczów. Czy ktoś ma nboxa w irlandii? jakie opinie, jak sie sprawuje?czy są jakies problemy z odbiorem?
juz 4 dni sie mecze z moją n ką. przywiozłem ja do irlandii i ciagle mam ten sam problem:roll: - slaba jakość sygnału. na chwilę obecną mam 79% siły i tylko 14-20% jakości i juz nie wiem co dalej robić. Przy tak słabej jakości nie mogę ściągnąc nawet listy programów. Może ktoś ma jakis pomysł czy w moim przypadku coś pomoże (oprócz przeprowadzki do innego mieszkania:-D )?
1. mam antenę o średnicy 60 cm,
2.mieszkam niestety na parterze dlatego antena zamontowona jest tylko na wysokości ok 3 metrów i w dodatku od strony podwórka
3. czy pomoże zakup anteny o srednicy 80 lub 90 cm? albo lepszego konwertera?

POMOCY!

pozdro
 

redlum

New member
Bez reklam
Teoretycznie - to nie wazne gdzie mieszkasz - wazne jest abys łapal satelite hotbird. Co do slabego sygnalu - nka jest bardzo wrazliwa na ustawienia i trzeba to zrobic bardzo precyzyjnie, no i antena 60 - to zbyt malo - ja mam 80 i nie wyciagam na maxa. Na pewno przy nce oplaca sie zainwestowac w dobra antene + konwerter.
 

arsenal

Moderator
VIP
Większa czasza i dobry konwerter na pewno pomogą. Ale w Irlandii sygnał z HotBirdów jest mocniejszy niż w Polsce więc dokładnym ustawieniu anteny na te satelity w Irlandii może być bardzo pomocna ta strona: http://www.dishpointer.com/
Zwróć uwagę, że na tej stronie jest podany kąt skręcenia konwertera. Dla Irlandii jest to około -16 stopni. Czyli patrząc w antenę musisz skręcić konwerter w prawo na jego mocowaniu o 16 stopni. Tak jak tam na rysunku poniżej jest przedstawione
dish_exp.png

Nieskręcenie konwertera też może być przyczyną słabego odbioru.
 
Ostatnia edycja:

jarula29

Member
dzięki wielkie za wskazówki. zaczne więc działać z wiekszą anteną i pokombinuje z konwerterem. o wynikach i efektach dam znać. poza tym rozmawiałem z innymi użytkownikami n-ki w irie i mieli ten sam problem: za mała antena aby uzyskać sygnał dobrej jakosci. wszystko się poprawiło po zamontowaniu wiekszej anteny. mam więc nadzieję, że i u mnie to przyniesie efekt.

pozdro
 

jarula29

Member
kompletnie zapomniałem poinformowac o efektach działań.
tak więc zakupiłem antenę Triax 115 Td + konwerter Triax 001. do tego dobre ustawienie anteny oraz konwertera i .... siła 95% a jakość 98%.
dzieki arsenal za poradę dotyczącą ustawienia anteny
 

eiresat.eu

New member
witam forumowiczów. Czy ktoś ma nboxa w irlandii? jakie opinie, jak sie sprawuje?czy są jakies problemy z odbiorem?
juz 4 dni sie mecze z moją n ką. przywiozłem ja do irlandii i ciagle mam ten sam problem:roll: - slaba jakość sygnału. na chwilę obecną mam 79% siły i tylko 14-20% jakości i juz nie wiem co dalej robić. Przy tak słabej jakości nie mogę ściągnąc nawet listy programów. Może ktoś ma jakis pomysł czy w moim przypadku coś pomoże (oprócz przeprowadzki do innego mieszkania:-D )?
1. mam antenę o średnicy 60 cm,
2.mieszkam niestety na parterze dlatego antena zamontowona jest tylko na wysokości ok 3 metrów i w dodatku od strony podwórka
3. czy pomoże zakup anteny o srednicy 80 lub 90 cm? albo lepszego konwertera?

POMOCY!

pozdro

Jeśli miał byś jeszcze jakiekolwiek problemy z anteną w Irlandii to możesz zadzwonić do mnie bo na co dzień zajmuje się instalacją anten satelitarnych w Irlandii. Grzesiek tel: 087 3523 966 GG: 8727386
 
Do góry