N-ka słaby sygnał

covent

New member
Witam - tydzień temu zamontowałem otrzymaną dzień wcześniej N-ke (talerz, konwerter z zestawu), na początek na szybko ustawiłem antenkę aby coś odbierało podłączyłem recorder i wszystko ok; kanały działają sygnał cudowny nie był ale jak bez dokładnego ustawiania może być

Problem zaczął się po paru dniach; sygnała z dnia na dzień zaczął się pogarszać aż w końcu chodziły tylko niektóre kanały ( głównie HD)

kilkukrotne próby ustawienia ( włacznie z pomocą satfindera) spełzają na niczym... Na kanale Tvn HD siła sygnały 76 procent zaś jakość 35 i nie jest możliwe uzyskanie lepszego sygnału

Zastanawia mnie co się mogło porąbać bo na początu wszystko wsio chodziło - mieszkam w Nowym Sączu, wcześniej miałem polsat fakt, że nigdy nie było na nim sygnału lepszego jak 70 proc ale zawsze działało..

Mam już zamówioną lepszą antenę Triax 115 i lepszy konwertet więc zobaczę co to da

Kable złączki posprawdzane - nie jest to sam tuner bo jak podepnę polsatowski to jest w zasadzie to samo ( może odrobinę lepie)

Co wy na to - bo przyznam, że N-ka fajna ale te problemy mnie mocno zagrzały:(
 
Ostatnia edycja:

covent

New member
Dla potomnych z podobnym problemem:

Antena Triax 115 TD załatwiła wszelkie problemy - w deszczu sygnał zbliża się do ideału.
 

ramik143

New member
Witam, mam pytanie o siłę i jakość z n-ki. Moj zestaw to antena 80cm FAMAVAL, konwerter Inverto Ultra Back Twin i chwilowo 30m kabla z plaska przejsciowka pod okno. Sila sygnalu 66% jakość 100%. BER zawsze 0.0 i teraz pytanie czy ten BER to prawda? nigdy nigdzie mi nie pokazal inego i az mi sie wierzyc nie chce ze moze tak byc, na razie mam podlaczony konwerter jednym kablem, drugie pytanie czy 66% sily sygnalu starczy na deszcze i sniezyce bez rwania sygnalu, czy dalej krecic? na razie wszystko jest ok.
 

moscow

New member
Witam, mam pytanie o siłę i jakość z n-ki. Moj zestaw to antena 80cm FAMAVAL, konwerter Inverto Ultra Back Twin i chwilowo 30m kabla z plaska przejsciowka pod okno. Sila sygnalu 66% jakość 100%. BER zawsze 0.0 i teraz pytanie czy ten BER to prawda? nigdy nigdzie mi nie pokazal inego i az mi sie wierzyc nie chce ze moze tak byc, na razie mam podlaczony konwerter jednym kablem, drugie pytanie czy 66% sily sygnalu starczy na deszcze i sniezyce bez rwania sygnalu, czy dalej krecic? na razie wszystko jest ok.
Na prawie identycznym zestawie (Inverto Ultra Black Quad) w okolicach Szczecina mam 87-89% sily, 100% jakosc i 0.0 BER. Kabel dobrej jakosci 10m, bez przejsciowek. Zalozenie jest takie, ze sila powinna byc >60%, jakosc >80% i wtedy powinno byc w wiekszosci przypadkow dobrze. W podanym przpadku pod warunkiem, ze wartosci sa stabilne powinno byc OK. Parametry moga tez byc zalezne od aktualnie wybranego kanalu.
Z tego co slyszalem na CLRA/CARBO (Turbodekoder) BER praktycznie zawsze pokazuje 0.0 i jest malo miarodajny.

Pozdrawiam,
-k-
 

ramik143

New member
Ok dzięki, to mysle , że jak docelowo bedzie 15m kabla bez przejsciowek to moze jeszcze troche sila wzrosnie, a co do BER to widzialem u innych na screenech i z opowiadan ze praktycznie zawsze byly jakies bledy na BER podane, a tu nic. Sygnal jest stabilny i jakosć 100% na wszystkich kanalach, no prawie bo nie sprawdzalem wszystkich wiec moze bedzie ok.
 

Max78

New member
A ja zmieniłem 70cm antenę na 110cm.
Zmiany na Cyfrowym Polsacie - z 61/48 (sila/jakosc) na 69/62.
W przypadku n-ki - zmiana z 84/57 i 73/43 na 95/100 i 84/100 obecnie.
 
Do góry