N-ka: jest sila, brak jakości, Polsat: działa, w czym jest problem?

plast

New member
Witam,

Jestem uzytkownikiem Cyfrowego Polsatu.

Dzis pozyczylem sobie tuner N'ki do testow, podpialem do mojej anteny z CP i... nic. Sila ~80%, jakosc na zmiane 0% (czerwona lampka) i 50-55% (zielona lampka). BER na moment sie tylko pojawia i sa to wartosci rzedu ~2E-2.

O co moze chodzic? Z lektury forum wyczytalem, ze najczesciej winny jest konwerter, ale gdyby tak bylo to chyba Polsat tez nie powinien chodzic? Tuner jest _raczej_ sprawny (raczej, bo pozyczajacy nie uzywal go od 3 miesiecy). Zmienilem koncowke kabla - bez rezultatu. Antena jest na dachu 3 pietrowej kamienicy, takze raczej nic jej nie zaslania (w okolo nie ma nic wyzszego).

Tuner N-ki to jakis NBOX HDTV, raczej starszy model (bez nagrywarki i niczego, ale ma HDMI).
 

plast

New member
Dzis pozyczylem sobie tuner N'ki do testow, podpialem do mojej anteny z CP i... nic. Sila ~80%, jakosc na zmiane 0% (czerwona lampka) i 50-55% (zielona lampka). BER na moment sie tylko pojawia i sa to wartosci rzedu ~2E-2.

Gdyby to kogos interesowalo - mimo opinii 3 "ekspertow" z infolinii winny nie okazal sie konwerter, a tuner nbox. Po wymianie dziala jak ta lala. Co ciekawe pierwsze 10 minut w serwisie dzialal ok i juz chcieli od nas pobierac oplate, za nieuzasadniona reklamacje plus zostalibysmy z popsutym tunerem. Trzeba bylo wyczekac bydlaka :). Moze te 3 miesiace lezenia mu zaszkodzily.
 
Do góry