N HD to wyczyn 5.1 było

bluray

Banned
Śwatowwy poziom realizacji, Nora z SOPOT-u w HD na bis, i ten bis.
MIODZIO !!!

Długo jeszcze będzie się EU-HD od realizatorów N-ki uczyć.

Tak potajemnie ; technika powinna być pewniejsza.
REWELA !!!
I już.
Wielkie dzięki N-ce.
Prosimy o jeszcze więcej.
 

pabloss

New member
Masz racje to było bardzo dobre SD 16:9, a nie HD dlatego TVN nie dał przy tej transmisji znaczka HD. Prawdziwe HD to będzie dopiero we wtorek o 21:30 przy serialu "Twarzą w twarz" ,który był realizowany w HD.
 

dvd-r

New member
pabloss napisał:
Masz racje to było bardzo dobre SD 16:9, a nie HD dlatego TVN nie dał przy tej transmisji znaczka HD. Prawdziwe HD to będzie dopiero we wtorek o 21:30 przy serialu "Twarzą w twarz" ,który był realizowany w HD.

Fajnie, że nie tylko ja to zauważyłem. Za to na forum -n- pełna ekstaza. Ludzie chyba nie oglądają niemieckojęzycznych programów, na których dzięki wysokiemu bitrate obraz SD jest świetny - ale nadal jest to SD. Poprostu nie ma szczegółów. Największą żyletą HD ze stajni TVNu jest moim zdaniem serial Kryminalni, który można zobaczyć na VoD (czasem niektóre sceny kręcą kamerkami SD). Zapewne twarzą w twarz będzie tej jakości.

Szkoda, że nadal jest ten ostro żółty znaczek z oznaczeniem wieku. Panowie z TVNu nie da się tego zrobić z przezroczystością 50% ?

Tak jak na kinopolska
 

arsenal

Moderator
VIP
Lataobrazu a'la Tele5 potrafią namieszać ludziom w głowach. HD to to raczej nie było. Tylko przypomnieniem czym mógłby być nadal PAL gdyby w normie DVB nie było cudownych rozdzielczości typu 526x480 i bitrate'u na poziomie filmów z Youtube.
 

bluray

Banned
Na chłodno ( oglądam z recordera więc mam możliwość wielokrotnego powtarzania i dokładnej oceny tego co się wczoraj działo);

- dźwięk DD 5.1 czysty, selektywny,
ale czasami prawie nie słyszalne zaniki fonii jakby złe ustawienia limitera albo bramki szumów przez realizatora dźwięku na wyjściu master.
- brawo dla dźwiękowca ( pewnie jakiś misio z USA od NORY J.)
duże wyczucie planów , świetne panowanie nad instrumentami strunowymi
czasami nadużywanie reverbów i kompresji (gdzieniegdzie) w celu rozszerzenia sceny audio,

- obraz: kto im wmówił, że jakieś 720p jest cacy !!!
Panowie z N-ki: tylko 1080i i tyle. Już więcej z 720p nie eksperymentujcie, please.
Po to mamy TV Full HD żeby nic nam tu nie skalowało.

Warunki nagrania trudne bo:
- na żywo ( pewnie za mała ilość prób technicznych jak zwykle w przypadku światowych gwiazd; ograniczenia z kontraktu)
- słabe ( zamierzone dla intymności) doświetlenie sceny o zmiennej kolorymetrii ale mimo to balans bieli się ratował,
- zero szumów wizyjnych !!!
- doskonałe czernie !!!
- za mały gamut ( czytaj: paleta barw ograniczona jako świadomie wybrany składnik kompresji)
- obraz generalnie miękki ( jak to ma 720p bo za mało linii i wymusza niepotrzebne skalowanie w TV), zapewne celowo dla uzyskania "plastycznego" obrazu, nieco akwarelowy.

I na koniec
krótka instrukcja jak dziś wieczorem oglądać SOPOT w HD:

video - bezpośrednio na TV po HDMI, przestawiamy rezolucję n-boxa na tryb 720p jedynie w przypadku gdy wasz TV lepiej skaluje od n-boxa (raczej rzadkość).
audio- optykiem na ampa zaś dekoderze ustawiamy Dolby na wyjściu

KONKLUZJA:
Koncert Nory już przeszedł do historii HD w Europie a w Polsce w szczególności.
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo.

Życzę miłego odbioru.

I jeszcze kupta se miski 90 cm za 50 zł ( W-wa, ul.Wolumen np. dziś czyli co niedziela) i po problemie z siłą sygnału.

Ocen dokonałem na n/w sprzęcie:
TV – LCD SHARP 52" XD1
Audio - MARANTZ 5000 jako preamp,
odsłuchy: aktywne monitory studyjne średniego pola TLC Pro x 5szt.
 
Ostatnia edycja:

kslawin

New member
Wczorajszy koncert z Sopotu to niestety nie było HD!! Było to SD w 16:9 z bardzo wysokim bitreatem. Dźwięk był w DD5.1.
 

iqpablo

New member
bluray napisał:


Panowie z N-ki: tylko 1080i i tyle. Już więcej z 720p nie eksperymentujcie, please.
Po to mamy TV Full HD żeby nic nam tu nie skalowało.


sam sobie gosciu zaprzeczasz. mowisz ze masz tv full hd a chcesz ogladac 1080i. przeceiz fullhd to 1080p.

obraz jest lepszy 720p niz 1080i - i to juz na tym forum bylo wiele razy przytaczane, opisywane, potwierdzane.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
bluray napisał:
Śwatowwy poziom realizacji, Nora z SOPOT-u w HD na bis, i ten bis.
MIODZIO !!!

Długo jeszcze będzie się EU-HD od realizatorów N-ki uczyć.

Tak potajemnie ; technika powinna być pewniejsza.
REWELA !!!
I już.
Wielkie dzięki N-ce.
Prosimy o jeszcze więcej.

Nie jestem fanem Nory więc napiszę trochę spokojniej

1. Dźwięk. Niestety TO NIE było 5.1 a jedynie stereo w DD
2. OBRAZ, A WŁAŚCIWIE OŚWIETLENIE. Centrum sceny OK, reszta niedoswietlona.
Czerwone-prosiaczkowe twarze. Ci ludzie to nie indianie tylko źle doświetleni biali.

Ogólnie to przrełom i rewelacja nawet na skalę europejską, z jednej strony a z drugiej strony droga do POPRAWNEJ transmisji HD jeszcze długa.
Moim zdaniem najważniejsze jest to , że ruszyła transmisja HD na stałe. To napewno zmobilizuje kiedyś i innych nadawców. Może nawet TVP, choć wątpię. Nie mi oceniać ich strategię, może się zmieni PO , no wiecie po czym.

Niedawno kupiłem DVD Prońko. Wydaje mi się że i tu i tu facet od światła to ten sam amator.



Pomimo wszystko to było wydatrzenie
nKa w zeszłym roku to jak wystrzelenie w kosmos, a transmisja Sopot w HD to jak człowiek na księżycu.
Tam też były problemy ale ważny jest wyczyn i "KOPNIAK" zachęcający dla innych platform.

Mnie się podoba strategia nKi pomimo czerwonych buziek.

To czy to było 1020i czy 720p NIE ma w tej chwili znaczenia. Jest piewrwsza polska stacja nadajaca w całosci w HD, chociaż i tak większość materiału jest SQ.
NO I CO Z TEGO. Wynik poszet w świat a właściwie do BOK-ów innych platform.
Założe się , że w TVP nawet tego nie zauważyli.
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
a u mnie nic nie ma. Dzwoniłem do BOK-u i powiedzieli zeby nic nie ruszac z anteną bo trwają testy. Wczoraj do późnego wieczoru nie miałem nic ani dzwieku ani obrazu.
P.S.
pokreciłem trochę konwerterem i złapałem sygnał. I teraz mam problem. Jak ustawie w tunerze telewizor panoramiczny i powiekszenie to np na luxe HD czy Nsport obraz wypełnia cały ekran a na TVN-HD mam 4 czarne pasy wokół małego okna z obrazem. Jak ustawie na panoramiczny i rozciągniecie to sa dwa pionowe pasy z boku obrazu. Cos jest chyba nie tak bo zeby obraz na tym kanale zajmował cały ekran musze wybrac opcje tv tradycyjny. Czy tez macie cos takiego???
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
No niestety, te czarne pasy u gory, na dole i po bokach ekranu to jakas kpina.
Nijak nie idzie ustawic zoomu czy tez rozciagnieciami ekranu w mojej plazmie w ten sposob, zeby to jakos normalnie wygladalo! :-(

Na TVN HD leci wlasnie prawdziwe HD (wreszcie!) "Twarza w twarz", obraz cudny.
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie wiem jak to wyglądało na TVN HD ale na VOD "Twarzą w twarz" obraz jest przepysznej jakości. Odwróceni i Kryminalni ( zwłaszcza Odwróceni) byli w gorszej jakości. Natomiast dżwięk to rozczarowanie bo nie dość, że tylko stereo to dialogi są za cicho i często nie rozumiemy treści rozmów.Częste zjawisko w polskich produkcjach niestety. Ogólnie 4,7 za obraz. 2 za dźwięk-do poprawki!
 

mark

New member
Smartek napisał:
No niestety, te czarne pasy u gory, na dole i po bokach ekranu to jakas kpina.
Nijak nie idzie ustawic zoomu czy tez rozciagnieciami ekranu w mojej plazmie w ten sposob, zeby to jakos normalnie wygladalo! :-(

Na TVN HD leci wlasnie prawdziwe HD (wreszcie!) "Twarza w twarz", obraz cudny.

Wydaje mi sie ze to wina tv.Mam SONY PLAZMA HDTV KE32TS2 gdy jest ustawiony w trybie STANDARD to wtedy jest tak jak u Ciebie a gdy jest ustawiony w trybie WIDE SCREEN MODE--WIDEZOOM to obraz jest na calym ekranie.
Dalej nie dziala HDMI--DVI/tv/.Mark
 
Do góry