N-box 4 problemy/pytania

topek

New member
Pisalem juz takiego posta na pl.rec.teleiwzja ale nikt nie odpowiedzial :-/

1. Ulozylem sobie liste kanalow. Wybieram ja w EPG (kolor czerwony na pilocie) i jest fajnie mam tylko te kanaly ktore mam wykupione. Po wylaczaniu pilotem nboxa i ponownym wlaczeniu niestety nie pamieta nbox mojego ustawienia i znow musze wejsc w epg i na czerwono wybrac liste kanalow
2. Czy w n-boxie da sie jak np w Polsacie Cyfrowym (echostar 616) ogladajac TV miec liste kanalow wywolywana jakims przyciskiem?. W polsacie naciskam ok i wyswietla mi sie lista kanalow, zjezdzam sobie na interesujacy mnie, potwierdzam ok i juz go mam. Nie moge tego w nboxie znalezc. Narazie jako substytu uzywam epg.
3. Nie dzialaja mi np: niemieckie kanaly np ProSieben czy AnixeHD
4. Nbox sie strasznie muli i czasami potrzebuje z 5 sekund zanim kanal zaskoczy wyswietlajac po drodze dziwne komunikaty w stylu: "brak obrazu lub dzwieku" Innym problemem jest fakt, ze czasami potrwa z sekunde, polotrej zanim zareaguje na wcisniety guzik na pilocie (np channel up).
 

arsenal

Moderator
VIP
Coś mi się wydaje, że albo masz stary soft w dekoderze lub sam dekoder jest wadliwy. Zobacz w menu: Aktualizacja Oprogramowania" czy jest dostępny nowy soft dla ciebie. Jeśli nie ma, pozostaje wymienić dekoder bo komunikaty typu:"brak obrazu lub dźwięku"czy powolne przełączanie kanałów nie powinny mieć miejsca w sprawnym nBoxie.
Widocznej listy kanałów bez włączania EPG w nBoxie nie ma ale można sprawdzać i przechodzić na inne kanały w następujący sposób: wciskasz INFO na pilocie raz lub 2 razy. Teraz strzałkami LEWO i PRAWO masz podgląd do 4 audycji naprzód na oglądanym kanale a strzałkami GÓRA i DÓŁ przeglądasz co jest na innych kanałach, nie wchodząc do EPG. Jeśli zainteresuje cię coś na innym kanale wciskasz OK i przechodzisz do jego oglądania.
Jeśli nie masz zamontowanego zeza lub drugiej anteny na Astrę to nie będziesz miał dostępnych kanałów od numeru 500 wzwyż.
 

semaisa

New member
Dobry motyw z tym przyciskiem INFO tyle ze mi nie dziala wyswietlanie informacji o kanale... Opisywalem ten temat ale nie dostalem dp.
 
Do góry