Muzyka 65% / Film 35% - do 5 tys. zł. ??? POMOCY !!!

nadal

New member
Witam,

Myślę nad zestawem głównie do słuchania muzyki i czasami do obejrzenia filmu, czy koncertu.
Pokój jest duży 30 m., ale zupełnie nie ustawny - kominek, wnęka - co powoduje, że nie ustawię zestawu 5.1. Telewizor oglądam na skos, więc nie ma mowy o równoległym rozstawie głośników, siedzę w różnych miejscach, więc uważam, że tylko dobre stereo spełni swą rolę.

Planuję ustawienie tylko frontów, może Klipsh F2, może coś innego i zastanawiam co zresztą, czy ampli stereo, czy kino, czy jakiś zestaw np. Cambridge Audio.

Oczywiście mam zamiar odsłuchać to, co Państwo polecicie.
Proszę o wypowiedzi - z góry dzięki.
 

nadal

New member
Infinity Classia C336 fajnie wyglądają i sa mocniejsze od F2. Do tego HK3490 i gra muzyka.

Wygląda to świetnie. Widzę, że polecacie ampli stereo - to ważna informacja, bo nad tym najbardziej się głowię jaki wziąć, choć tak też myślałem, że z powodu braku możliwości rozłożenia zestawu 5.1 i rzadkiego oglądania filmów lepiej pójść w stereo.
Tylko, czy się zmieszczę cenowo + brakuje tu jeszcze odtwarzacza do muzyki i obrazu? - polećcie coś więcej - dzięki.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Zdecydowanie ampli stereo. HK3490 + jakiś DVD czy BD np. też do kompletu Harmana (podłączasz cyfrowo więc nie musi być z górnej półki). Ewentualnie jak chcesz jeszcze polepszyć jakość przy odsłuchu płyt to kup CD i podłącz analogowo. W cenie spokojnie się mieścisz.
 

nadal

New member
Dzięki za komentarze. Podajcie jeszcze jakieś alternatywne zestawy, bym miał co porównywać jak pójdę odsłuchiwać te sprzęty. I kwotowo raczej poniżej 5 tys. , bo w przypadku podanego zestawu, mimo wszystko raczej boję się, czy zmieszczę się w cenie.
 

nadal

New member
Dzięki za komentarze. Podajcie jeszcze jakieś alternatywne zestawy, bym miał co porównywać jak pójdę odsłuchiwać te sprzęty. I kwotowo raczej poniżej 5 tys. , bo w przypadku podanego zestawu, mimo wszystko raczej boję się, czy zmieszczę się w cenie.


Ponawiam prośbę o alternatywne zestawy, bo nie pójdę przecież słuchać jednego amplitunera i jednych kolumn. Na jutro jestem umówiony na słuchanie, dlatego potrzebuję waszej pomocy.

Przede wszystkim jaki inny amplituner., np. Cambridge Audio, Marantz, Nad ???
Przypominam, że 65% Muzyka i 35% Film i chciałbym mieć w tym ampli, dvd lub bd i kolumny podłogowe stereo.

Z góry dziękuję.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Z amplitunerów stereo obok HK3490, posłuchaj Marantz SR5023 (słuchałem i gra przyjemnie), Cambridge SR10. Nie najgorzej brzmi także Yamaha RX-797. Pytanie czy to wszystko posłuchasz w jednym sklepie? Jak nie, a jesteś już umówiony to słuchaj to co mają i może znajdziesz coś innego czego nie wymieniono, a Tobie się spodoba dźwięk :)
 
Do góry