MPEG4

imakowski

New member
Dlaczego nikt nie inforumje o MPEG-4

Hi, Dlaczego nikt nie informuje nas (odbiorcow telewizji naziemnej) o tym ze obowiazujacym w Polsce standardem telewizji cyfrowej bedzie H.264/AVC6 (tzw. MPEG-4)? Teraz jako konsumenci z powodu braku takiej informacji dajemy sie nabijac w butelke podczas wyboru naszego nowego telewizora. Gdyby URE lub KRRiT poinformowala Polakow o tym co ma zamiar zrobic od 1 stycznia 2009 nie jeden by sie zastanowil, czy musi placic podwojnie kupujac telewizor... Teraz stajemy sie po prostu skansenem europy i dajemy sobie wmowic ze sprzet ktorego europa nie chce, my i tak kupimy ;). Wiec "kupujmy" dalej telewizory z MPEG-2 a za 4 miesiace "dajmy" zarobic producentom sprzetu jeszcze raz (od 1 stycznia 2009 ma byc nadawany sygnal w MPEG-4) bo przyjdzie nam dokupic dekoder... Zapraszam do lektury: mi.gov.pl/1/files/0/3549/Plan%20DTV%20_2008-01-14_.pdf
 

boncio1

New member
Ja też już wiem jaki jest w Polsce standard.
Aczkolwiek ktoś, kto się nie interesuje TV cyfrową może tego nie wiedzieć.
To raczej wypadałoby mieć pretensje do producentów, że produkują na polski rynek TV z MPEG2 głównie. Tylko nieliczne nowe modele maja MPEG4. Swoją drogą nie prościej i taniej byłoby robić uniwersalne TV (MPEG2/4)?
I jeszcze do sprzedawców, że wciskają ludziom stare TV.
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po pierwsze to żadna nowość, bo na tym forum np. temat już był wałkowany. A po drugie, to zastanawiam się co jest w Twoim temacie takiego, żeby go umieścić w dziale NEWS. Może jest bardzo ważna i nowa wiadomość dla Ciebie, ale dla innych już mniej. Proszę na przyszłość myśleć przed umieszczeniem tematu, czy odbywa się to we właściwym dziale. Temat przenoszę.....
 
Do góry