może monitor + laptop ?

emace

New member
Witam, dylemacik mam.

Zastanawiam się jak rozwiązać problem multimediów w salonie.

Potrzebne jest coś do wyświetlania obrazu i wysyłania obrazu i emitowania dźwięku:)

i tak:

Wyświetlacz

a) Telewizor LCD
b) Monitor LCD
c) laptop i jego matryca

odtwarzacz filmów

a) player DVD w zestawie z głośnikami
b) Laptop

Dźwięk

a) zestaw głośnikowy z playerem DVD
b) 4 kolumny podłogowe plus pułkowe kupione oddzielnie

Nie wiem na co się zdecydować. Z PC jako stacji multimedialnej od razu mówię rezygnuję. On ma stać w innym pokoju i nie będę z nim biegał :) Playera DVD jako zestaw z głośnikami odpada. Sądzę że lepiej kupić same głośniki i dokupić laptopa. Na laptopie można odtworzyć film HD i FULL HD. żeby coś takiego odpalić z Playera DVD musiałby być sprzęt który taki format odtworzy i płyty Bluray co jest na obecne czasy b. drogie (płyty ponad 50 zł) Nie muszę wspominać, że taki laptop posłuży do dziesiątek innych rzeczy (internet i wszystkie multimedia w nim, praca itd). Nie chciałbym oczywiście oglądać filmów na matrycy Laptopa, dla tego trzeba się zdecydować na jakiś wyświetlacz. Myślałem o MONITORZE 23 cale bądź większy w miare możliwości finansowych. TV LCD 32 można by było sobie odpuścić bo wyjdzie drożej i ma gorsze parametry od takiego monitora. Dodatkowa korzyść z takim monitorem jest taka, że mógłbym sobie go przenosić na weekendy do małego pokoju i podłączać pod komputer by grać w ulubione gry :) Z TV bym nie biegał, cięższy większy itd - taki bzik, nie nie biegałbym i tyle :p

i teraz taki dowcip :) Mamy z kobietą na tą akcję 4000 :D (kupno mieszkania za nami, wprowadzamy się za tydzień, asortyment do domu czyli to co pozornie najważniejsze kupione i stąd taka kwota) Weźmiemy to na raty 0%, jeśli nam się one należą oczywiście, ale jeśli tak, to myślę że można wtedy wydać może 1000 zł więcej... długofalowo się tego nie odc odczuje ;)

więc ja osobiście oscyluję wokół lapa + monitor LCD + kolumny podłogowe kupione jakoś na sztuki.
lap - 1500, monitor LCD koło 1500, kolumny za resztę wyjdą jakieś słabe pewnie ale nie tragiczne.

Czy mogę liczyć na komentarz ? rady ?
 
Do góry