Motion Plus vs Clear Motion Rate

l1ber

New member
Motion Plus vs Clear Motion Rate
TruMotion vs Motion Clarity Index
Motionflow vs nie wiem co :)

Czy różnica jest zauważalna w użytkowaniu domowym (piłka nożna, filmy, dzieciak czasami na PS3 w sports champions) ? Pytam bo stojąc w sklepie przed telewizorami wykorzystującymi prawdziwe 100 hz i mając obok te telewizory z "udawanym" 100hz różnicy niestety nie dostrzegłem. Natomiast mam świadomość, że w warunkach domowych może to wyglądać inaczej.
 

tdx

New member
Bez reklam
pod względem płynności szczególnie na wolnych scroolach bardzo widoczny jest brak Motion plus. Wystarczy podać że D5000 (CMR100Hz) vs C6000 (CMR400hz) >> więc tutaj widać ile to daje
 

l1ber

New member
Dzięki Mistrzu za odpowiedź. Więc gdybyś Ty miał wybierać pomiędzy Sony 40EX500 a Samsungiem D5500 wygrałbyś Sony ? Nie patrząc na możliwośći multimedialne. Czy może pogodzić obie marki i kupić LEDa z prawdziwym 100 hz ale tańszej marki np LG
 

blazej20

New member
Potrzebuje rady, kupiłem wczoraj w Saturnie LG 42LV375s.. Kupiłem go z myślą o sporcie, konsoli. Na karteczce przywieszonej do ekranu była informacja, że jest to tv w technologii odświeżania 100Hz co potwierdzał w rozmowie sprzedawca, a jak wiadomo nie jest. Smużenie i ostrość w ruchomych scenach jest widoczne. Myślicie, że w takim wypadku mogę zwrócić go do sklepu?
 

blazej20

New member
Zauważyłem jak odpaliłem mecz w domu, na filmach w szybszych scenach też widać nieostrości i smużenie... i myżle, że to nie może być 100hz. Sprawdzam i okazało się, że mam racje.
 

jaczeq

New member
Czyli System udoskonalenia płynności obrazu TruMotion to prawdziwe 100Hz w LG?
Pytam , bo planuje zakup tv led i LG 42LV5500 wpadł mi w oko , chętnie bym kupił Sharpa ale trzeba niestety dołożyć ok 1000zł , czy ktoś jest zorientowany w tych 100Hz i tym modelu ?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
u mnie jest 100hz i jestem bardzo zadowolony nie zauwazam zadnych rozmazan,te lg 400hz 600hz i moze nie dlugo 40 miliardow hz to lipa.porownywalem tv 100hz i 200hz z tymi lg 600zh i te lg moga isc na ryby w tej kwestii.
 

deywies

New member
Bez reklam
Potrzebuje rady, kupiłem wczoraj w Saturnie LG 42LV375s.. Kupiłem go z myślą o sporcie, konsoli. Na karteczce przywieszonej do ekranu była informacja, że jest to tv w technologii odświeżania 100Hz co potwierdzał w rozmowie sprzedawca, a jak wiadomo nie jest. Smużenie i ostrość w ruchomych scenach jest widoczne. Myślicie, że w takim wypadku mogę zwrócić go do sklepu?

Może za krótko żyje, ale jeszcze nie widziałem LCD w których smużenie nie jest widoczne :p
 

don111

Banned
każdy smuży mniej lub bardziej, ale od tego są właśnie te systemy ruchu
i tu zależy jaką ma wydajność, jak duże artefakty wprowadza i jak bardzo daje się odczuć efekt nienaturalnego ruchu
np u mnie jest 400hz i takie programy przyrodnicze albo sport np mecz piłkarski wygląda idealnie, ostry, płynny ruch, ogląda się jak na żywo, natomiast filmu już w ten sposób nie obejrzymy, bo każdy ruch wygląda śmiesznie nienaturalnie, jakby w przyspieszonym tempie (efekt jakbyśmy kręcili kamerą z ręki), można to w pewnym stopniu wyregulować (zależy od systemu ruchu w danej marce)
 

jaczeq

New member
To, że każdy smuży więcej lub mniej i w zależności jaki materiał oglądamy to jest rzecz oczywista, w jednych jest to widoczne w innych mniej, chodzi o to czy dany model poprawnie sprawuje się w oglądaniu sportu, więc jeżeli ktoś miał styczność z danym modelem LG proszę się podzielić opinią.
 
Do góry