Mordaunt

Chattab

New member
Witam,

Pytanie jak w temacie. Chodzi mi zwłaszcza o kolumny podłogowe z serii Avant ( model 908 ). Czy ktoś je posiada lub zaliczył odsłuch? Szukam alternatywy dla kolumn Yamahy NS-555 (do amplitunera RX-V661 i DVD-S1700) i ciekaw jestem Waszych opinii - jak grają?
 

krych83

New member
Witam

Posiadam model AVANT 908 z Yamahą RX-V663 (podziękowania dla Blackninja za tranzakcję :D). Gra to w pokoju 19m2 (narazie 2.1). Kolumny o wiele ładniejsze na żywo niż na zdjęciach.
W stereo basu jest w sam raz, do filmów załączam suba Elac 111.2.
Wysokie tony czyste, nie nachalne. Poprzedni wzmacniacz Denon PMA-725R grał jaśniejszym dźwiękiem.
W domu miałem też Wharfedale Crystal 40, w porównaniu z AVANT 908 grały kilka klas niżej.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
moja opinia na nic się pewnie nie przyda, bo nie wiem jak grają podłogówki :p
ale mam stare monitory Mordaunt Short MS-20 i nie zamieniłbym za żadne inne (a sporo się ich u mnie przewinęło)!
ogólnie - świetna firma, ale chyba nie zamierzasz ryzykować i kupować bez odsłuchu w komplecie z Yamahą (?) :)
 
Ostatnia edycja:

Chattab

New member
Hoodzielec: jak najbardziej zamierzam odsłuchać jedne i drugie ( Yamaha NS-555 i Mordaunt Avant 908 ). Chciałem się tylko upewnić, po pierwsze - czy taki zestaw ma sens, po drugie - dowiedzieć coś więcej na temat tych Mordauntów (recenzji czy testów w sieci jak na lekarstwo).

Krych: napisz proszę, czy jesteś zadowolony z tej Yamahy (jak brzmi?), co Cię do niej skłoniło i czy brałeś pod uwagę również model z poprzedniej serii - 661. Z góry dziękuję - im więcej takich subiektywnych opinii z pierwszej ręki, tym lepiej.
 

krych83

New member
Nie mam zbyt wielkich wymagań odnośnie dźwięku, ale muszę powiedzieć iż ta Yamaha mnie zaskoczyła. W kinie sprawuje się znakomicie, żywiołowo, mimo iż mam system 2.1. W stereo jest nie gorzej niż Denon PMA-725R, który do słabeuszy nie należał. Dźwięk żywy, nie męczący, z tymi kolumnami więcej niż przyzwoity. Yamaha ma też spory zapas mocy.
Brałem pod uwagę Yamahę 661, ale różnica w cenie (z polską gwarancją) nie była duża, a nowe dekodery się przydadzą na przyszłość.
Przymierzałem się do HK 255, ale dosyć miałem czekania i wzięłem Yamahę (i trochę zostało w portfelu ;)).
 
Do góry