Montaż samodzielny czy przez fachowca?

kmietson

New member
Witam,

Proszę o pomoc w odpowiedzi na następujące pytanie. Czy Waszym zdaniem jest sens zamawiać usługę montażu Cyfry + i płacić za to w przypadku gdy będę potrzebował skonfigurować ze sobą: Philips PVR HD, kino SAMSUNG HT-Z210R oraz telewizor: SAMSUNG LE40A551?

Na początek bedę dysponował jednym kablem hdmi-hdmi. Biorąc pod uwagę fakt że interesuje mnie odbiór dźwięku z Cyfry poprzez kino czy muszę dokupić jakiś dodatkowy kabel? no i przede wszystkim czy zamawiać usługę czy nie?
Dodam że raczej wierze we własne siły ale akurat z takim zadaniem jeszcze się nie mierzyłem:)

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie wiem czy oni ci podłączą inaczej jak tylko prosto do TV. Montaż zamawia się przede wszystkim ze względu na ustawienie anteny, które może być trudne.
Co do podłączenia dekodera do kina, to najpierw sprawdź czy i jakie są tam wejścia. Wtedy będziesz wiedział jakie kable będą potrzebne.
 

kmietson

New member
Antena na dachu jest (mieliśmy wiele lat canal+, potem cyfrę do 2006 roku), także kabelek czeka tylko na podpięcie do dekodera. Talerz ustawiony jest tak że jeszcze dwa lata temu Cyfra odbierała więc mam nadzieje że nie zmieniło się wiele w tym zakresie. Na stronie podają też informację że w przypadku usługi montażowej oferta obejmuje podłączenie do telewizora i kina właśnie.

Kino posiada wejścia:
- Audio
- Optyczne

Dekoder z kolei wyjścia:
- Audio
- Stereo
- SPDIF

Cokolwiek to znaczy..:)

Tylko jak to teraz wszystko razem podłączyć żeby grało jak trzeba. No i jaki kabel muszę kupić do połączenia dekodera z kinem (bardziej szczegółowych danych dekodera nie znalazłem)?

Przepraszam za wiele pytań ale wolałbym sam z tym powalczyć niż płacić, pewnie nie mało, za montaż.
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie ma sensu płacić.
Ale pojawia się problem bo z tego co widzę kino ma wejście optyczne, a dekoder nie. Sprawdź gdzieś dokładniej, bo często dekodery mają takie wyjścia. Jeśli nie to pozostaje ci podłączenie zwykłymi chinchami stereo. Jeśli ma optyka to wystarczy kabel optyczny.
Co do anteny to może się okazać, że kanały hd nie będą odbierały jak należy, jeśli masz małą czaszę. Ale o tym się przekonasz później.
Podłączenie samego dekodera to banał warto się samemu "wysilić"

Sprawdziłęm, ten Philips ma tylko coaxiala, jeśli w samsungu jest tylko optyk to pozostaje stereo
 
Ostatnia edycja:

fotokrak

New member
lepp napisał:
Nie ma sensu płacić.
Sens jest, da komuś zarobić żeby ten ktoś miał możliwość dać komuś innemu zarobić :))))
Ale tak jest w normalnych krajach


Ja zawsze mówię że wszytko zależy od chęci i umiejętności, miałem kolegę któremu Video ktoś musiał podpiąć, a to 2 kable były, zresztą teraz też mam takiego, a z drugiej strony moja kobietka uwielbia podłączanie sprzętu, i np system creativa 7.1 z dekoderem DTS-100 ona rozgryzła że fabrycznie są pomylone kolory, przy jednej z konfiguracji komputer - inne źródła dźwięku

Co do czaszy to powinna działać, ale gdyby się okazało że coś nie tak, bo jak mówisz wiekowa jest wiec może być zniszczona i nie odbijać fal tak jak trzeba, to po prostu przed zmianą na nową zrób znak na uchwycie jak najbardziej precyzyjnie pokazujący w którym kierunku jest skierowany LBN, potem ustal sobie też kąt pionowy, tak że jak przykręcisz nową to żeby jak najdokładniej była tak samo. Potem delikatne manewrowanie tak by uzyskać jak najlepszy sygnał, pomocny moze być czujnik sygnału, tzw satfinder, najtańszy jest OK

Można się bez niego obejść ale tunery kiepsko pokazują zmiany natężenia no i wiszenie na telefonie i manewrowanie anteną nie jest efektywne.

Jak chcesz mieć możliwość nagrywania jednego kanału a oglądanie drugiego to będziesz potrzebował inny LMB (twin) no i odpowiedni tuner, oraz dwa kable antenowe.
aa jeszcze co do kabli, te stare są dość leciwe, i do zwykłego TV ok, ale do HD mogą być przyczyną kłopotów, do HD dobrze jest kupić wyższej jakości kabel, a widywałem instalacje robione na kablu telewizji naziemnej!
I ludzie się dziwili że maja czasze jak rzymska tarcza a problem z odbiorem gdy pada deszcz.
Resztę sprzetu podepniesz bez problemu, to tylko kilka kabli, w większości są monkey-user protect i nie włożysz niewłaściwego kabla tam gdzie nie powinno się go wpiąć
 
Ostatnia edycja:

kmietson

New member
Faktycznie dekodery HD oferowane przez Cyfrę nie mają wyjś optycznych mają natomiast wyjście audio SPDIF, czyli ratuje mnie chyba tylko KONWERTER SYGNAŁU COAXIAL/SPDIF NA OPTYCZNY, którymi handlują chociażby na allegro.

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
Pozdrawiam:)
 
Do góry