Monitor LCD

AreQ_BAH

New member
Witam wszystkich.
Potrzebuję porady w sprawie monitora.
Mój obecny crt, już wysiadł, dycha resztkami sił. Konieczne stało sie więc dla mnie poszukanie nowego monitora. Chciałbym zakupić dobry monitor LCD, jednak ze względu na bogactwo ofert na rynku, czuję się lekko zagubiony.
Parametry i cele jakie przed nowym monitorem stawiam to:

Możliwie jak najmniej problemów z monitorem pod względem złych pikseli i innych wad o jakich ie mam jeszcze pojęcia a wy pewnie się orientujecie :)
cena: Możliwie jak najniższa, od 700 do 1000 zł. Duży rozrzut, wiem.
Przekątna ekranu: minimum 17'', większa byłaby oczywiście pożądana.
Do czego monitor byłby używany: Filmy/seriale/TV(tuner) + gry wszelakie. Oczywiście do pracy tez go używam, ale z pisaniem tekstu chyba żaden LCD by nie miał problemu.
W związku z filmami i grami efekt smużenia byłby niepożądany. U kolegi, mającego LCD, niestety nie wiem jakiej firmy, chyba Acera, widać na ekranie zarówno na tapecie jak i w filmach, hmm jakby nierówne przejścia kolorów. Np. czarny, potem szary i potem szary jaśniejszy w paskach jakby, zamiast płynnego przejścia jakie ja na tym samym obrazie bądź filmie widzę u siebie na CRT. To może być u niego problem z czymś innym, ale jeżeli to monitor, to takie coś w wypadku mojego zakupu jest niedopuszczalne ;-)

Wolę też, mieć mniejszy monitor, nawet nie panoramiczny, ale "porządny" niż większy sprawiający mi problemy.
Jeszcze słówko na temat gier bo może to istotne: Nie gram w FPS, ale w przyszłości gdy polepsze kompa, mam zamiar pograć w m.i. Wiedźmina (dziś mój komp tego nie pociągnie).

Nie wiem ile na dzień dzisiejszy monitory LCD wytrzymują (w latach), ale mógłbym dopłacić np 100 zł, za monitor którego nie będę musiał zmieniać po 3 - 4 latach.

Jeśli to istotne, to dodam, że zakup przez allegro nie wchodzi w grę. Poprzez sklepy internetowe - tak, ale nie wiem czy to dobry pomysł, bo mogą się pojawić fabryczne złe piksele, i wtedy pewnie to problematyczne jest, i nie można tego sprawdzić już w sklepie.
 
Do góry