Monitor Audio Rx czy HD

Piotr_Ka

New member
Cześć,

Przymierzam się do wymiany moich starych kolumn stereo.
Do mojego sprzętu (Marantz dr-5002, DV-4003) wstępnie (za poradą) rozważałem Rx-y.
Posłuchałem Rx6, ale oczywiście sprawa nie jest prosta, więc proszę o uwagi.

Wymagania:
-potrzebuję nagłośnienia, które zapewni mi dużą selektywność dźwięku przy cichym graniu (dzieciaki)
- muzyka/film/koncert: 50/40/10

Ograniczenia/warunki:
- 32m2 otwartej przestrzeni otwartej na kolejne 16m2 i "komin" klatki schodowej *
- warunki akustyczne, zdecydowanie nie audiofilskie

Dylematy:
- zestaw stereo Rx6
- zestaw jw. + centralny Rx
- zestaw Radius HD (r180, 2xr45, 2x270)

* układ pomieszczenia (otwarta przestrzeń z aranżacją ok. 16m2 na część wypoczynkową z rtv) jest trochę dziwny, jeśli ktoś z Was będzie reflektował rozrysowałem w jpg.

Będę wdzięczny za pomoc,
Piotr
 

adamllca

New member
Bez reklam
jak wrazenia po odsluchu RX6 odpowiadaly ? czy brakowalo im czegos . masz spora powierzchnie do naglosnienia , jaki budzet ?
 

Piotr_Ka

New member
Odpowiadały,z tym że odsłuch był nie u mnie.
Tyle, że źródła moje i grało zacnie w stereo.
Przy tej mojej powierzchni sprzedawcy polecali 8-ki
Budżetem całości nie chciałbym przekraczać 5-6kPLN.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy takiej powierzchni radiusy odpadają. U Ciebie to zestaw na RX8. Przy taki jednak budżecie to zestaw 5.1 z serii BX.
 

Piotr_Ka

New member
Wielkie dzięki za odpowiedź.
Przez ostatnie dni analizowałem tę kwestię (zestaw rx-owy mocno odpada cenowo) i mam wątpliwość co do nagłośnienia całości powierzchni. faktycznie dla części tej powierzchni chciałbym dołożyć 2. zestaw głośników ("drobiazgi").
Ale tutaj, to rysunek musiałbym (?) podesłać.
Problemem jest też dla mnie wielkość głośników z tyłu i tutaj, niestety, HD45 są idealne w rozmiarze.
 
Do góry