Monitor Audio Bronze BR2. ma ktos?

bdar

New member
witam! przymierzam sie do zakupu tych glosnikow jako fronty, bedzie jeszcze centralny z tej samej firmy. mam pytanie czy ktos ma te glosniki w takiej konfiguracji, czy nadaja sie one tylko jako satelity? dodam, ze wzmak jest starym technicsem bez szans na wymiane w najblizszym czasie. jest moze jakas alternatywa dla tych glosnkow podstawkowych w tej cenie? (nie jestem audiofilem, ani kinomanem; 5.0 czy 5.1 mnie nie intersuje - docelowo 3.0 bedzie, muzyka 70, filmy 30). dzieki za info a blackninje prosze o oferte na PW tych glosnikow. pozdrawiam
 

maciek_lodz

New member
posiadam MA br2
kupilem miesiac temu do ampli sony niezbyt nowego i wypasionego
moim skromnym zdaniem wymiataja jak na tak niepozorne pudeleczka
pokoj ok. 22m2, daja rade bez zająknięcia
pozdrawiam
 

bdar

New member
witam. dzieki za utwierdzenie mnie w wyborze, jestem w trakcie zamawiania. planuje pozniej jeszcze centralny z tej firmy zeby miec 3.0. posiadasz moze? jak wrazenia w kinie? pzdr
 

maciek_lodz

New member
mam tylko parkę MA br2 jako fronty
żeby mieć 'fajerwerki' w kinie to chyba jednak trzeba SUBa
nie mam doświadczeń w kinie, raczej słucham muzy
przy dobrym ustawieniu w pokoju będziesz zadowolony
ja niestety chwilowo nie mam możliwości zastosowania podstawek (półka)
więc pewnie tracę 3/4 przyjemności odsłuchu, ale słyszę wysoki 'potencjał' w tych głośniczkach (szerokie pasmo -> wyraźne wysokie tony, mocny basik, dla mnie nawet trochę za mocno dudni, ale to pewnie wina bliskości ściany)
poza tym do 'kulturalnych' głośników przydałby się takowy wzmacniacz...
tak czy siak polecam i miłego słuchania życze
 

bdar

New member
wczoraj dostalem (dzieki Blackninja) i podlaczylem. z dzwieku (ja) z wygladu i rozmiaru (zona) jestesmy bardzo zadowoleni. sam mam malo "kulturalne ampli technicsa" ale roznica jest bardzo odczuwalna po wymianie technicsowych takze glosnikow na BR2. zakup BR CLR przesądzony. bedzie 3.0. suba nie chce. glosniki podkreca troche korektor ktory chyba jednak troche poprawia niedoskonalnisci ampli, mimo ze tez jest zabytkowy. mialem tylko czas posluchac koncertu metallica S&M na dvd i z cd. na dvd (pioneer dv 585a) dobrze ale jak przelaczylem ten sam koncert na cd (technics) to sie dziecko wystraszylo (rewelacja - dzwiek).
jednym slowem radocha wielka, a cena bardzo przystepna. pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Monitor Audio to kolumny, które graja muzykę akustyczną coś w rodzaju koncertów unpluged instrumenty ładne wokale. Paradigm Monitor upiększa dźwięk pod nasze ucho :)
 

PJAST

New member
A jak zagra BR2 z Denonem?
Model, który posiadam to DRA-325R - starszy model ale gra dobrze, dosyć detalicznie, sporo góry, basik też jest. Rozważam kolumny podstawkowe, początkowo myślałem o podłogówkach lecz ze względu na brak miejsca, ostatecznie zawieszę kolumny na uchwytach na ścianie.
 

HubiiDubii

New member
Witam serdecznie,

posaidam MA BR2 osadzone na stendach w pokoju 15 - 16 m dzwięk poporstu wymiata, w połączeniu z centralnym jest naprawdę cudnie, teraz przymierzam się do zakupu BR1 jako efektowne na tył, moim zdaniem do pomieszczen wielkoscią zbliżonych do mojego sub jest nie potrzebny, BR2 produkują niskie tony w wystarczającej ilości, nie zdecydowanym serdecznie polecam.
 

marcinpolniak

New member
A co sądzicie o Wharfedale 10.2? Zastanawiam się między 10.2 a BR 2.
Za 10.2 przemawia ich wygląd :) oraz cena, czytałem o nich wiele dobrego jeżeli chodzi o brzmienie. Znowu każdy sprzedający poleca BR2, które sa jednak trochę droższe i ten design nie dokońca mi odpowiada :)
 

MohSETH

New member
Patrząc na Wharfedale 10.2 to moje BR 2 wyglądały o niebo lepiej. Nie wiem co prawda jak brzmią te Wharfedale 10.2...
 
Ostatnia edycja:

czesio_666

New member
Czytając wiele pozytywnych opinii nt. BR2 zastanawiam sie nad ich zakupem.
Co do sprzętu który ma je napędzać myśle nad HK AVR255.
Pokój ma 20m2.
Kolumny chciałbym powiesić na specjalnych wieszakach na ścianie na wysokości ok. 190 cm w dwóch rogach pokoju.
Myślę żeby kolumny ustawić tak żeby "celowały" w środek pokoju.

Czy takie ustawienie będzie dobre? Chodzi mi o to czy dźwiek nie straci na jakości?

Myślę o takim ustawieniu i w ogóle o tych kolumnach, bo na duże nie mam za bardzo miejsca.

Co do AVR255. Planuje słuchać muzy (rock, pop) i ogladać filmy tak 65% do 35%.:)
Na początek 2 kolumny potem dokupić resztę.
Co powiecie o takim ustawieniu z własnych doświadczeń?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do takich potrzeb zarówno HK 255 jak i BR2 - będzie znakomitym zestawem.
O dobre ceny pytaj blackninja na priw.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Czytając wiele pozytywnych opinii nt. BR2 zastanawiam sie nad ich zakupem.
Co do sprzętu który ma je napędzać myśle nad HK AVR255.
Pokój ma 20m2.
Kolumny chciałbym powiesić na specjalnych wieszakach na ścianie na wysokości ok. 190 cm w dwóch rogach pokoju.
Myślę żeby kolumny ustawić tak żeby "celowały" w środek pokoju.

Czy takie ustawienie będzie dobre? Chodzi mi o to czy dźwiek nie straci na jakości?

Myślę o takim ustawieniu i w ogóle o tych kolumnach, bo na duże nie mam za bardzo miejsca.

Co do AVR255. Planuje słuchać muzy (rock, pop) i ogladać filmy tak 65% do 35%.:)
Na początek 2 kolumny potem dokupić resztę.
Co powiecie o takim ustawieniu z własnych doświadczeń?

W stereo ustawienie kolumn jest dosyć proste: przeczytać instrukcję (czasem producent zaleca ustawienie równoległe, bez skierowania kolumn do środka), potem znaleźć miejsce odsłuchu i latać z kolumnami to węziej/szerzej/bliżej/dalej, by odczucie sceny stereo było jak najlepsze. Ustawienie w rogu odradzam (będzie dudnić). U mnie najlepsze jest ustawienie 60cm od ściany, 2 metry między kolumnami, głośniki wysokotonowe na wysokości 120cm - tak grało najlepiej. Surroundy walnąłem z boku na 140cm skierowane na słuchacza (niestety, tylko jednego).
 

arczik

New member
mam tylko parkę MA br2
ja niestety chwilowo nie mam możliwości zastosowania podstawek (półka)
więc pewnie tracę 3/4 przyjemności odsłuchu, ale słyszę wysoki 'potencjał' w tych głośniczkach .....

troche mnie to zastanowilo poniewaz moje monitory tez stoja na polce,naprawde uwazasz ze jakosc sie duzo zmieni po przestawieniu na plus czy tak po prostu piszesz?
 

czyzu

New member
Witam Panowie. Ja tez potrzebuje rady, skladam sobie kino domowe
no i niestety wnetrze nie pozwala mi na wstawienie duzych kolumn.
Gosciu w sklepie nakrecil mnie na firme Monitor Audio.(zabardzo nie znam tej firmy)

Taka konfiguracje planuje:
Monitor Audio BR2 - front
Monitor Audio BR1
Monitor Audio BRLCR

Myslalem jeszcze nad zestawem na JBL-u
W konfiguracji:
JBL ES 30
JBL ES 20
JBL ES 25C

No i oczywiscie musi byc jeszcze jakis SUB myslalem o
JBL-u - JBL ES 250P Bezprzewodowym (co wogole myslicie o bezprzewodowych- daja rade?)
albo JBL ES 150P
albo cos MAGNAT-a
albo cos BELODYNY (ale one conowo troche wysoko)

Sub bedzie kupiony i tak w pozniejszym terminie fundusze sie pewnie skoncza.

Wszystko bedzie podpiete do ONKYO 607

Co myslicie o tych konfiguracja i ementualnie moze cos innego mozecie
polecic z jakis zgrabnych glosniczkow(fronty nie musza byc jakies strasznie male ale nie moze to byc kolumna) , z zestawu jeszcze nic nie zakupilem
wiec moge troche pozmieniac.
Pokój w ksztalcie elki "L"(aneks kucheny) odsluch na przestrzeni
4m x 3,5m 50%/50% filmy/Muza

Ps: blackninja mozesz wrzucic na priwa jakies info PLN?.
 

HubiiDubii

New member
Ja mam MA w zestawieniu kinowym i bardzo sobie chwale dokladne info w stopce, u mnie smiga to na niecałych 20m, ale mialem okazje wstawic sprzet do 35m puls wiekszy sub i byłem mile zaskoczony co do osiagnietyh rezultatow, wiec jak proponuje MA wszczegolnosci ze chcesz tez sluchac muzyki a MA z dobrego stereo sie wywodzi :]
 
Do góry