Moje wrażenia z odsłuchu - Proszę o pomoc w wyborze!

runnerman

New member
Przymierzam się do zakupu zestawu kina domowego z nastawieniem na możliwość w miarę dobrego odsłuch muzyki w stereo ok. 60-70% czasu, reszta kino.
Muzyka to przede wszystki okolice Pink Floyd, Judas Priest, Dire Strits, Shade, Gary Moore, Deep Purple, tzw. smooth jazz oraz od czasu do czasu trochę klasyki, czyli mam lekki kłopot.

Pomysły teoretyczne jak do tej pory miałem różne, oczywiście ograniczone środkami finansowymi, np. zestaw DENON AVR-1306+DVD-1730+DALI CONCEPT 6+1+CENTER.

W tym tygodniu miałem w końcu okazję posłuchać sprzętu na żywo, w trzech kofiguracjach, niestety tylko głośniki przednie.
Poniżej moje odczucia z odsłuchu stereo:

Zestaw 1:
Denon DVD-1730
Denon AVR-1507
DALI Concept 6
Wrażenia: Góra i dół do przyjęcia ale jak na moje ucho niestety zbyt płaski środek pasma - nie do przyjęcia.
Cena: z kompletem DALI Concpet 6 (przody, central i tyły) = 4.395,00
+ Dali Sub Concept = 5.395,00


Zestaw 2:
Denon DVD-1730
Denon AVR-2105
DALI Concept 6
Wrażenia: Całe pasmo gra bardzo ładnie, środek pasma wypełniony, może delikatnie metaliczny ale słucha się z przyjemnością, muzyka stała się przejrzysta, poszerzyła się scena. Jak dla mnie bardzo ładnie.
Cena: z kompletem DALI Concpet 6 (przody, central i tyły) = 4.700,00
+ Dali Sub Concept = 5.700,00

Zestaw 3:
ONKYO DVD DV-SP402E
ONKYO Amplituner TX-DS595
DALI Concept 6
Wrażenia: Całe pasmo gra bardzo ładnie, środek pasma delikatnie pełniejszy niż w AVR-2105 ale niedużo i lekko cieplejsze brzmienie.
Cena: z kompletem DALI Concpet 6 (przody, central i tyły) = 4.400,00
+ Dali Sub Concept = 5.400,00

WADY SPRZĘTU:
1. Denon DVD-1730 - nie czyta podobno wszystkich rodzajów plików tekstowych - może ktoś wie z jakimi ma kłopot?
2. Denon AVR-2105 to już leciwe urządzenie i boję się, że pomimo jego zalet (ładne brzmienie) zabraknie mi opcji niezbędnych do obsługi nowych standardów dźwięku i video - możecie podać informację na co powinienem zwrócić uwagę, czego nie powinienem przegapić?
3. ONKYO DV-SP402E nie czyta DivX, a TX-DS595 jest z komisu, stan zewnętrzny b. dobry, wewnętrzny chyba też bo gra ładnie ale mogę mieć na niego tylko 3 m-ce rękojmi.

Najbardziej skłaniam się w tej chwili do zestawu nr 2, z powodu bardzo zbliżonej jakości do zestawu nr 3 ale na Denona mam 3 lata gwarancji i jest w miarę nowy technologicznie.

Z powyższych odsłuchów wynika, że kolumny Concept 6 mają zapas możliwości w stosunku do sterującej nimi elektroniki. Największe problemy przy odsłuchu były ze środkiem pasma ale wynika to wg mojej oceny ze słabych parametrów wzmacniaczy.

Myślę jeszcze nad ewentualną wymianą AVR-2105 na AVR-1907 ale AVR-1907 pomimo tego, że jest nowszy, podobno gorzej zagra niż AVR-2105 - ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Mam jeszcze możliwość w tych samych cenach, zamiany DALI Concept 6 na Rubicon RP-36 ale niestety nie miałem możliwości posłuchania ich z ww. sprzętem. Może wiecie czy ta zamiana mogła by mieć wpływ na poprawę dźwięku? Z parametrów widać, że np. w stosunku do DALI, Rubicon ma gorsze parametry (pasmo, skuteczność), więc chyba raczej nie?


Jest jeszcze opcja trochę finansowo futurystyczna i pewnie byłaby najlepsza:
DENON AVR-2307, AVR-1930 i zestaw kolumn DALI z Concept SUB
ale jest dużo droższa.

Proszę o pomoc w wyborze zestawu i opinię jak oprócz stereo powyższe zestawy mogą spisywać się w typowym kinie domowym (nie mogłem niestety tego sprawdzić).
Jeżeli jest ktoś, kto mógłby sprzedać ww. zestawy w konkurencyjnej cenie, to prosze o informację.

Pozdrowienia!
 

masaj007

New member
1907 od 1307 rózni się głownie wyposażeniem. Są opinien, ze nie warto inwestować.
Skoro słuchasz głownie muzyki to czemu chcesz od razu całe kino? Może najpierw elektronikę i fronty a potem resztę?
Moim zdaniem najlepiej by było kupić Denon AVR-2016 i dvd 1920. Modele wychodzące ale bardzo wysokiej klasy. Tylko trzeba by je znaleźć
 
Do góry