Moj kompyter z Plazma jak podlaczyc... (inny przypadek niz forumowe)

Proxa

New member
Witam,

Mam taki problem tzn. dwie opcje:

-kupić kino domowe za pewnie 800zł
lub
-połączyć komputer z TV

TV to plazma Panasonic PV80 (nie mam zamiaru na niej grać) tylko i wyłącznie filmy.

Komputer ma kartę G-FORCE 7600 czy jakoś tak nie pamiętam jaką ale ma z tyłu tylko dwa wyjścia DVI .

I teraz jak to wszystko ze sobą połączyć chyba chciałbym kupić jakąś przejściówkę DVI to HDMI. ALE! komputer jest w jednym rogu pokoju a TV w drugim odległość między bazą komputera a TV (już po przeliczeniu puszczania kabla po scianach) to pewnie okolo 15m to taki gruby max.

I teraz czy jest sens bo chciałbym zrobić to tak żeby nie stracic duzo na odleglości wiadomo odległość=utrata jakości chyba ? :)

Plan mam taki :
-z komputeraz puścić przewod DVI=HDMI do TV
-kolo TV poustawiać głośniki bo mam 5.1 logitech

I wlasnie jesli poustawiam glosniki kolo TV to kolejny problem bo musze puścić 3 przewody do komputera z sygnalem i teraz czy nie zaduzo bedzie tych kabelkow ? Ma ktos inny pomysl :) bo dumam jak to zrobić (w ostatecznosci baze komputra przeniesc gdzies blizej na odleglosc 4-5m (mowie tutaj o puszczeniu kabli po scianach normlanie w lini prostej to jest duzo krocej)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
PV80 i komputer

Proxa, ja właśnie mam podłączony komputer do PV80. przejściówka z DVI do HDMI i kabel HDMI długości 5m - kosztowało mnie to około 100zł. W kompie mam kartę GF8500GT i wszystko działa super. Filmy HD z kompa śmigają, że aż miło. / oczywiście divix także /

Twoja karta także powinna działać bez problemu z tym TV. Co do odległości to przy połączeniu cyfrowym HDMI straty nie powinny być duże, ale nie jestem biegły w tym temacie.

Dźwięk oczywiście puszczony osobno bo z DVI nie da rady.

Pozdrawiam
 

Proxa

New member
napisz mi na pw albo odezwij sie na gg 681458 jaki kabel kupiles za ile i gdzie :) 5m szukalem ale max trafilem na 1.5m wrrrrrrrr w sumie po lini prostej tez moglbym podlaczyc tylko w momencie ogladania filmow i juz :) a tak to bym sobie odlaczal ...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Strat jakości nie będzie.

Albo będą 100%. Czyli w pewnym momencie tv nie będzie w stanie wyciągnąć żadnej sensownej informacji z zakłóconego strumienia danych. Problem w tym, że przyzwoity przewód DVI-D/HDMI, który zagwarantuje praktycznie bezstratny przesył na odległość 15 metrów kosztuje powyżej 500PLN (poniżej to loteria, albo lepiej dać dodatkowo wzmacniacz).
 
Do góry