Mission MX-4 czy Dali Concept 6 do muzyki?

Satalax

New member
Witam,

Pytanie tak jak w temacie, do muzyki dali czy mission? Ampli już wybrałem oknyo 609 (chce mieć zestaw uniwersalny dlatego nie kupuje wzmacniacza).

Pozdrawiam
Marcin
 

don111

Banned
jeśli w cenie do ok 2k za parę, to zdecydowanie Oli Roth 40, o wiele lepsze od Dali Concept 6 czy Mission m34i (mx nie znam), z nowych podłogówek ciężko będzie dostać coś lepszego, rozbudowa do 5.1 też nie będzie droga
jednak błąd robisz z amplitunerem - każdy chce mieć zestaw uniwersalny ale do muzyki się on nie nadaje, chyba że odpowiada Ci poziom niewiele lepszy od marketowej wieży
 
Ostatnia edycja:

Satalax

New member
Dziękuję za odpowiedź. Poczytam o tych kolumnach. Jeśli chodzi o onkyo 609 to sporo czytałem, że jak najbardziej do muzyki sie nadaje. Teraz dowiaduję się, że za ciekawie niestety nie jest. Czy jest szansa abyś polecił jakiś inny amplituner w podobnej cenie? (Denon 1912 podobno gra gorzej).

Z drugiej strony bardzo dużo pozytywnych opinii na ceneo jest odnośnie kolumn concept 6.0.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/74703-klipsch-rf-62-ii-2.html
tutaj masz moją dłuższą opinie po odsłuchu domowym, prywatnie mam Monitor Audio BX6 i to jest podobny poziom jaki oferują Roth 40
odnośnie amplitunera - cudów nie będzie w tej kwocie, może lepiej zagra HK z serii 2xx, ale generalnie dopłacać się nie opłaca do amplitunerów bo przyrost jakości dźwięku jest mały w stosunku do wydanych pieniędzy (więcej idzie w zbędne wyposażenie), lepiej pomyśleć o wzmacniaczu (nawet z drugiej ręki) w miejsce tej dopłaty
 
Ostatnia edycja:

Satalax

New member
Ciężko podjąć decyzje mając ograniczony budżet. Cel główny to muzyka, filmy oglądam sporadycznie ale nie chcę kompletnie z nich zrezygnować. Proszę o poradę co byście kupili mając 4 - 5tyś zł na całość. Roth oli 40 wyglądają ciekawie, do tego trzeba kupić puszkę w postaci wzmacniacza lub ampli. Całość chciałbym podłączyć do komputera gdzie mam sporo muzyki w postaci plików flac.

Przepraszam, że wątek zszedł z ampli na wzmacniacz ale naprawdę nie mam doświadczenia z systemem audio dlatego proszę was o pomoc. Poczytałem troche o wzmacniaczu Harman Kardon HK 980 - jest relatywnie tani i starczy jeszcze na kolumny. Zastanawiam się tylko w jaki sposób go podłącze do komputera. Ktoś może coś poradzić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry