Matt Grey Pomoc

czaja87

New member
Witam posiadam ekran 104" Matt Grey g=0,8 firmy avers screens
Odległość projektora od obrazu to max 4m (miejsce z jakiego będzie oglądany obraz to jakieś 3,5 m)
Dodam jeszcze że jest to salon i kilka ścian jest w jasnym kolorze.

Moje pytanie brzmi jaki najlepszy będzie do tego projektor?
Myślałem o optomie hd25 lub benq w1070 Czy w ogóle jest sens pchać się w 3d jeśli ma się ten ekran?
Czy może lepiej kupić jakiś projektor 2d typu epson 3200

Czy może coś całkiem innego

Proszę o rzetelne opinie
Z góry bardzo dziękuje

Pozdrawiam

Sorry jeśli podobny wątek już był
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pierwsze slysze by do ekranu dobierac projektor ;)
Wszystko zależy do warunkow oświetleniowych panujących w Twoim pomieszczeniu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak przy okazji, testowales Krzychu ekran Black Diamond? Bylo kiedys tu na forum o nim, sporo tez ogladalem filmow z prezentacji, zastanawiam sie tylko czy to faktycznie taki "ideal"? Bo tak to wyglada na tych filmach, tyle ze to filmy panow ktorzy to sprzedaja..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie, na razie zakup ekranu odłożyłem na później, do momentu zakonczenia remontu i skompletowania całego audio (kable, itp.) ;)
Obecnie za ekran robi mi szara roleta na zamówienie, z "ekranowych" materiałów za niecałe 300 zł ;) jeszcze tylko domaluje jej ramke i top. Kupilem już nawet specjane farby i testowałem czy się nie łuszczy, odkleja, brudzi, itp. przy zwijaniu. Wszystko OK, tylko teraz do dzieła ;)
 

czaja87

New member
tak wyszło ze pierwszy jest ekran. był remont ekran jest zabudowany wiec muszę dobrać projektor.

W dzień na pewno będą rolety wiec pokój będzie zaciemniony a w nocy tak jak w salonie na pewno idealnie zaciemnionego pomieszczenie nie uzyskam z kilkoma jasnymi ścianami.

Wiec proszę o pomoc z wyborem projektora
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja Ci nie doradzę, bo np w ogole nie jestem fanem 3D w obecnej postaci. Dlatego wybrałem Epsona 3200, poza tym jest uwazany za dosc jasny, ale kalibracja obowiazkowa by uzyskać sensowną czerń bez utraty szczegółów. Prawda jest taka, ze wszystkie jasne elemnty, glownie sufit i sciany będą mocno odbijać swiatlo, co bedzie dawac się we znaki podczas projekcji.
Pomocne dla Ciebie będą kalkulatory:
http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm
http://www.eliteprojectorcalculator.com/

Wybierz kilka modeli, potem wpisz swoje paramety do nich i powinno Ci wyskoczyc ktory projektor bedzie u Ciebie najlepszym rozwiazaniem (z pierwszego postu wynika, ze masz identyczne parametry jak u mnie, wiec 3200 bedzie pasowal, ale sprawdz tez inne)
 
Ostatnia edycja:
Do góry