Masakra z OLED65CX3LA

Hube

New member
Cześć,

Jestem niepocieszonym właścicielem OLED65CX3LA. Po niecałych 4 latach eksploatacji dogorywa mi zasilacz (diagnoza telefoniczna).
Wymiana zasilacza w autoryzowanym punkcie w 3mieście ma kosztować 1400pln.

Zakładając że technik poprawnie określił usterkę to cena za zasilacz 1400zł LG jest wg mnie zaporowa. Zastanawiam się czy nie lepiej kupić byłe jaki odbiornik za max 2000pln i za 4 lata zezłomować, kupując kolejny z nowym softem i nowinkami, niż wydawać kilkukrotnie większą kasę na coś co i tak w zamyśle producenta ma pociągnąć jedynie do końca okresu gwarancji +/- 2 lata dla frajerow, a potem zaserwować im naprawę zasilacza, wejścia hdmi czy innej pierdoły w cenie nowego telewizora z niższej półki.

Ps. Od tygodnia włączenie mojego OLED65CX3LA możliwe jedynie poprzez wyjęcie z gniazdka na 2min. Wtedy mam jakieś 30sek na to by pilotem włączyć telewizor. Po tym czasie dioda na dole gaśnie i tv nie reaguje na pilota. Z tyłu tv słychać cichutkie tykanie (jakby ten złom miał wbudowany zegarek analogowy) i raz na jakiś czas - po godzinie lub dłużej dioda na chwilę się ponownie zapali (znowu na jakieś 30sek) dając szansę na włączenie odbiornika. Serwis twierdzi, że zasilacz do wymiany. LG = LARGELY Garbage?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To chyba zasilacz ze złota....
Tak, za 2000 zł nie kupisz LCD 65"

Ten LG to przecież jeszcze "świeży model"
Ja bym jednak wymienił zasilacz.
Może w innej miejscowości - będzie taniej....
Mogę sprawdzić - ale przypomnij sie jutro na PW.
 

Hube

New member
To chyba zasilacz ze złota....
Tak, za 2000 zł nie kupisz LCD 65"

Ten LG to przecież jeszcze "świeży model"
Ja bym jednak wymienił zasilacz.
Może w innej miejscowości - będzie taniej....
Mogę sprawdzić - ale przypomnij sie jutro na PW.
To jest cena z oficjalnego serwisu LG w Gdyni. Jak ją usłyszałem to o mało nie spadłem z fotela. Nie znaczy, że mnie nie stać na wydanie 1400pln na naprawę OLEDa...ale za zasilacz 1400pln!? To co będzie za pół roku? 3000pln za wejście hdmi??

Dzięki Kiki!
Jeśli jest jakaś opcja zakupu zasilacza w uczciwej cenie to chętnie skorzystam.

Pytanie czy to faktycznie zasilacz? Mi to wygląda na jakiś problem z komunikacją pilot->OLED po 30 sek, tak jakby wyłączał się bluetooth i OLED nie reagował na połączenie po wifi?
 

Hube

New member
Update..
Mialem przez 4 godziny nadzieję, że problem sam się rozwiązał...tyle paliła się lampka kontrolna na dole odbiornika i pilot miał władzę nad odbiornikiem, a z tyłu nie dobiegało miarowe tik tak tik tak tik tak....

Chciałbym tylko nadmienić, że nie jestem członkiem Hezbollahu, ani nie zakupiłem tej kupy szmelcu firmy LG na jakieś trefnej wyprzedaży w południowym Libanie.

Jeśli tikania odbiornika w żaden sposób nie można powiązać działaniami Mosadu to co to może być?? Jak odbiornik tika to nie świeci lampka kontrolna i nie można włączyć LG, jak odbiornik nie tika to lampka się świeci i telewizor reaguje na pilota?
 
Do góry