maratz 6009 czy 7009

lis81

New member
Witam, od jakiegoś czasu kompletuję kino domowe, mam już wszystko poza amplitunerem. Idea jest taka, że moje monitory audio bx6 będą grały z marantz ki-perlem (stereo) a reszta czyli 4 sztuki bx2, centralny i subwofer z amplitunerem który mam zamiar niebawem nabyć. W grę wchodzą modele z tematu. Z tego co się orientuję 6009 ma mniejszą moc, nie ma dolby atmosa i pewnie jeszcze kilku innych rzeczy porównując z 7009. Moje pytanie jest właściwie jedno, czy jest sens dopłacać ok 2tyś do 7009. Czy może 6009 i jego moc w pełni wystarczą do mojego zestawu. Jeszcze jedno pytanie czy w przypadku podpięcia wszystkich kolumn pod 6009 da rade? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
6009 spokojnie da rade, tym bardziej, jeśli zepniejsz go po pre oucie. Ja tak miałem przez lata z SR6006 plus PM7004. Oczywiście tym bardziej 7009 się nada.
 
Ostatnia edycja:

lis81

New member
z Waszych odpowiedzi wynika że nie ma co przepłacać, no ale co z tymi funkcjami jak dolby atmos itd. nadmienie że mam tv z aktywnym 3D i jak najbardziej zamierzam używać. na dniach do zestawu dołączy bluray marantza.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak budżet pozwoli to bierz SR7..., lepsza kalibracja etc. Poza tym pytaj blackninja o ceny, może rozwieje twoje dylematy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomyśl jednak nad 7009, DSU robi świetną robotę. Na avforum masz kilkadziesiąt stron na ten temat, tylko nie wiem jak u Ciebie z językiem. Jest prawie 500 stron w temacie. Jeżeli te 2k nie jest dla Ciebie jakąś wielką kwotą, to dołóż.
 

lis81

New member
dzięki za podpowiedź, a angielski znam:) poczytam, będę się chyba musiał rozejrzeć za dobrą ceną na 7009, na razie na necie znalazłem najtaniej 6,2 tyś :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisz do Blackninji, ma taniej ;) a co najważniejsze, sprzęt masz z pewnych rąk.
Ja brałem od niego i jestem bardzo zadowolony z transakcji.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Panowie, już pisałem, z 6006 vs 7008 jest zauważalna, lepsze wypełnienie sceny, lepsza kalibracja, większa moc, i parę innych. Przez 2 lata cieszyłem się z 6006 i też było dobrze, ale z 7008 jest lepiej. Też jestem zadowolony z transakcji ;)
Jeśli uważasz, że za 2 tys różnicy warto to wal śmiało ;)
 
Do góry