Marantz SR5009,Denon X3100W czy Onkyo 646?

leszek2m

New member
Witam.Chciałbym kupić amplituner do ok 2600zł. Powierzchnia pokoju to 12m2.Będzie grał z Monitor Audio 2xRX2+2xRs/Fs+2xBx/Fx i subwoofer Rel T5. 90% kino/10% koncerty.Zależy mi na jak najlepszej jakości dzwięku i efektach.Bajery mniej mnie interesują.
 

maciekplacek

New member
Jeśli z polskiej dystrybucji i oryginalnie zapakowany to ok, ale ci powiem że 5009 mnie nie powalił.
Dziś odbieram 6009 i zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Już są wyprzedaże, więc cena idzie mocno w dół.
Jak pytałem jakiś czas temu w salonie Denona, to gość proponował sprzęt za cenę jak na ceneo, a u nich już teraz wystawiony jest chyba 2,8 tyś ;)
A co do brzmienia, to zależy jeszcze jakie kolumny itd., wiadomo preferencje każdy ma inne, to nie jest zły amplituner, ale cena trochę wygórowana, wg. mnie on powinien kosztować właśnie w okolicach 2,5 tyś, za więcej już chyba nie warto ;)
To gratulacje, opisz później jak się sprawuje 6009 :)

@leszek2m, te, które wymieniłeś są ok,
Tak na szybko, to Denona i Marantza polecam bardziej jako sprzęt do KD i muzyki, dodatkowo jest tam możliwość rozbudowania o wzmacniacz stereo, Onkyo bardziej kinowy i niestety nie ma pre-outu i półka niżej od SR5xxx i X3xxx.
Najlepiej będzie jak sam odsłuchasz i wybierzesz, to co najbardziej wpadnie ci w ucho
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
I tak i nie ;)
Trochę przewrotnie napiszę, wg. mnie lepsze będzie 7.1 wzmocnione dodatkową końcówką ( a taką mozliwość dają amplitunery z pre-out) niż Atmos na słabszym ampli i do tego max. 5.1.2.
Wydaje mi się, że do Atmosa to min. 5.1.4, mogę się oczywiście mylić, bo zabawa z Atmosem jeszcze przede mną ;)
 

leszek2m

New member
Co do kalibracji to lepsze mają Marantz i Denon niż Onkyo?
Może coś używanego uda mi się kupić ale wyższy model.
Mam jeszcze kilka dni do namysłu także uwagi chętnie widziane.
 

leszek2m

New member
Tylko że CA 351R to amplituner 5.1. CA 651R jest 7.1 ale jest droższy. Chyba że wezmę używany.Czy amplituner CA 651R pobierze dużo więcej prądu niż np.Onkyo 646?.Pewnie zależy to od głośności.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Onkyo 609 trochę prądu pobiera

kiedys robiłem pomiary i o ile pamiętam to :
stereo:
-ciche słuchanie - 50w
-normalne słuchanie - 80W
-imprezowe odsłuchy czy tam też imprezy - 220w

kino ( bez suba )
-ciche - 100W
-normalne - 120w
-głośne filmy ( zależy od sceny oczywiście ) -150w

słuchanie 5.0 ( bez suba ) na maxa przy poich kolumnach - miernik pokazywał 450W
 

venom200

Member
Ja miałem Marantz SR7008 i akurat z moimi RX ami w stereo nie grał za dobrze.
Miałem 7.1 a nawet chwilę 9.1 i powiem szczerze że teraz mam Onkyo 636 i system 5.1.2 dodatkowo fronty są podłączone pod wzmacniacz stereo Nadc350 po tuningu przez Muda44 .
I jest o wiele lepiej teraz niż wtedy z Marantz Sr7008.
W kinie bo do stereo jak pisałem mam nadc350 dac streamer to CA SM6v2.
Ale z onkyo jako dac też gra w miarę przyzwoicie jak zalaczylem fronty bez Nada też jakoś to grało na pewno lepiej niż pod Marantz em.
Brak pre out nie jest żadną przeszkodą bo mam konwerter sygnału hi low rca i wznak jest podpięty bezpośrednio pod AV
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ja miałem Marantz SR7008 i akurat z moimi RX ami w stereo nie grał za dobrze.
Miałem 7.1 a nawet chwilę 9.1 i powiem szczerze że teraz mam Onkyo 636 i system 5.1.2 dodatkowo fronty są podłączone pod wzmacniacz stereo Nadc350 po tuningu przez Muda44 .
I jest o wiele lepiej teraz niż wtedy z Marantz Sr7008.
W kinie bo do stereo jak pisałem mam nadc350 dac streamer to CA SM6v2.
Ale z onkyo jako dac też gra w miarę przyzwoicie jak zalaczylem fronty bez Nada też jakoś to grało na pewno lepiej niż pod Marantz em.
Brak pre out nie jest żadną przeszkodą bo mam konwerter sygnału hi low rca i wznak jest podpięty bezpośrednio pod AV

Lubie konkretne odpowiedzi.coraz rzadziej o konkretne wypowiedzi.

Pzdr Venom
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli 90% kino, to ja wolałbym Onkyo, które w kinie pokaże większy pazur. Jak widzisz mam teraz Denona (miałem wcześniej Onkyo 608) i w kinie dla mnie jednak Onkyo lepsze. Tylko połączenie MA i Onkyo... no nie wiem. Trzeba posłuchać. :)
 
Do góry