Marantz SR5007 lub Marantz MM7025+NR1504 i STERO kolumny ale jakie????

Marantz SR5007 lub Marantz MM7025+NR1504 i STERO kolumny ale jakie????
Poproszę o pomoc, jeśli to możliwe.
Mam zamiar kupić sprzęt
Marantz SR5007
lub
Marantz MM7025+NR1504.
Chodzi mi bardziej o zestaw stereo aczkolwiek nie powiem czasem tez z rodzina kino domowe dla tego albo to albo to.
Ale do konkretów, szukam odpowiednich kolumn podłogowych z bass refleksem z przodu przedewszystkim nie chce używać suba wiec fajnie by było, aby kolumny tez przyjemnie grały. Zestaw suround później, pokój mam w literę L i we wnęce mam kanapę a na ścianie mam sprzęt a wiec fajna akustyka, 25m2. Rodzaj muzyki klasyczna bardziej zona opera itp. a ja praktycznie wszystko rock, blues, disco, itp. Czy mieli by państwo jakieś propozycje, co do sprzętu i co do kolumn przedewszystkim.
Pozdrawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witaj.
- Przede wszystkim określ budżet na dwie kolumny, kolor?
- Dobrze potem dokupić resztę tej samej serii
- Kolumny z podkreślonym basem to Klipsch, JBL, Magnat (BS do tyłu), Paradigm, Quadral (BS- zależy jaki model), Dali Zensor
- Litera L to niekoniecznie dobra akustyka ;) najlepiej jak wkleisz foto lub schemat, plan pomieszczenia.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Używanego sprzętu poszukujesz? Piszesz o SR5007, a ten model ma już kilka ładnych lat...
Jeśli słuchacie dużo muzyki, to zamiast końcówki MM7025 warto zainteresować się wzmacniaczem stereo- PM8005+amplituner NR1504, choć lepszy byłby NR1604/05.
Ale najważniejsze, określ budżet, łatwiej będzie coś doradzić.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Co tam Krzysiu, już nowy klocek przytargany do domu? ;)

Kolego Bali, jeśli używki wchodzą w grę, to zainteresuj się SR7008, o którym krzysztofradio wspomina, jest tam bardzo dobra sekcja stereo oraz KD.
To już bardzo przyzwoity amplituner.
 
Witam panowie, przepraszam ze się tak długo ie odzywałem ale sprawy rodzinne wygrały, gdzieś pieniądze znikły tak że teraz zaczynam od nowa :)
Mam dylemat, udło mi się kupić nowy zestaw Dali Zensor 7/1/vokal za 4tys, ale teraz szukam amp av, Na początku myślałem nad Denon Avr-X3200W, potem Maranz SR5010, teraz siedzę od kilku dni na forach i już mam mętlik, jedynie to te dwie marki wchodzą w grę.
Denon 3200 lub 4100, wolałbym 4100 bo to system (9,2) jest a wiem ze będę taki robić kiedyś do 2lat, Marantz to SR5010 ale to (5,2) wiedz wole SR6010 lub SR7009.
Pokój 35m2, 50/50 muzyka/filmy każdy rodzaj muzyki, czyli generalnie do wszystkiego ma być amp av, no i czy mam kupic 2szt wofera czy 1szt???
Mieszkamy z żona i z dzieckiem w 2 pokojowym mieszkaniu, i centrum rozrywki mamy u siebie w pokoju, filmy, ps4, muzyka, itp.
Nie wiem tylko jeszcze czy do klocka (5.1.4) bo na bank będę robić glosniki na suficie 4szt. ,usze jeszcze wzm kupic ale to wszystko przyszlosc, na dzien dzisieszy mam (5.0) set bez ampa av ot tak jakos od dziwnej strony zaczynam hehe:)
 
Do góry