Marantz SR 5003 jakie kolumny do 1600 zł ?

Piotrv8

New member
Witam,
Niedawno kupiłem amplituner Marantz SR 5003 (używany), a teraz rozglądam się za kolumnami do niego. Przeczytałem dziś opinię o nim : "Bardzo dobry amplituner, z żywym i otwartym brzmieniem. Raczej nie do jasnych głośników". Nie bardzo rozumiem jakie są te "jasne głośniki" czego się strzec a co szukać. Zastanawiam się nad tanimi kolumnami Taga 806 F.
Czy to dobry wybór ? A jeśli nie to proszę o propozycje (Max 1600 zł za komplet 2.0)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie jasne brzmienie to takie ,w którym równowaga tonalna jest przesunięta w stronę wysokich częstotliwości ,czyli wysokich tonów jest więcej niż pozostałych zakresów .Takie brzmienie zwraca na siebie uwagę jest efektowne ,ale na dłuższą metę męczy
Przykładem kolumn ,które na pewno nie będą jasne są Magnat Quantum tam wysokie tony są delikatnie cofnięte w stosunku do pozostałych zakresów ,ze starszych konstrukcji Mission M33/M35
 

Piotrv8

New member
No tak ale ceny wykraczają mój budżet , a może Taga Harmony TPS-600 + TSW-6150 nie są takie jasne i pasowały by do Marantza sr 5003 ? Cena jest kusząca

Witam,
Wybrałem DO Marantz'a sr 5003 wybrałem kolumny Magnat Quantum 507 (używane) . Jakie okablowanie pasowało by do tych kolumn ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry