MARANTZ NR 1504 plus MM7025 vs Denon AVR-X4000(może x3000)

belmondo80

New member
Nadal nie jestem zdecydowany co do końcówki, która będzie zasilała BX6. Jeśli chodzi o kolumny to na 99% będą właśnie wspomniane MA. Na początku miało być tanio i szybko, wyszło drożej, coraz drożej ale wg. mnie po ostatnich odsłuchach na Denon AVR-X4000 zaczyna grać to jak należy. AVR-X2000 nie dawała takiego polotu.

Teraz kolejny pomysł budżetowo miażdżący Marantz 1504+Marantz MM7025. To będzie stereo przynajmniej przez pierwszy rok potem KD. Czy warto w coś takiego się ładować czy wystarczy sam X4000, który i tak zaskoczył mnie mocą, dynamiką na dodatek mogę go mieć w dobrej cenie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koncowką MM7025 zmiazdzysz tego Denona, nawet nie ma co porownywac.
Nie wiem jak to bedzie w przypadku NR1504, moge tylko zareczyc co jest w przypadku serii 700x. + MM. Jezeli preouty sa tak samo dobrej jakosci (lub przynajmniej zblizonej), to w ciemno kupuj taki duet. To jest inny poziom grania.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko 700x ma pewnie znacznie lepszy przedwzmacniacz od 1504.

W zasadzie to bym chętnie odsłuchał taki duet NR1504+MM7025. Sam się swojego czasu zastanawiałem czy nie kupić tej końcówki do mojego SR5007. Ale jednak kupiłem wzmacniacz.
 
Ostatnia edycja:

belmondo80

New member
Więc najlepiej, najpewniej X4000 albo X3000:) Oczekiwania: chcę by to grało i było stabilne przy głośniejszych odsłuchach. A może sam Marantz z serii 7005? Zamiast wspomnianych Denon. Powoli głupieje a muszę coś kupić:) Dodatkowo nie wiem jak zestawienie Marantz+BX6.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego napisalem ze moge ręczyc za serie 7xxx + MM, a nie slimy.
Pytanie tez na ile gorszy. Koncowka to jest potezny przyrost, nie ma tu mowy o roznicach typu (np.) sr5xxx vs 7xxx. Bo te nazwalbym marginalnymi w porownaniu do roznic w przypadku polaczenia koncowki.
Wiec suma sumarum, nawet slim moze wypasc lepiej (ale oczywiscie tez nie musi).
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co lepiej Ci zagrało 7005+MM czy wzmacniacz 7004? Chodzi mi o stereo? Bo w kinie to podejrzewam, że końcówka dała więcej kopa.
 

seguar

New member
A dlaczego Marantz NR1504, a nie wyższy SR5008 skoro Denon z półki wyżej?

A tak w ogóle jesteś zadowolony z odsłuchu BX6? Na jaki metraż planujesz je przeznaczyć?
 

belmondo80

New member
W sumie końcówka sprawdza się głównie przy Stereo samo ampi wystarczy aby zasilić pozostałe głośniki + fronty z wzmaka. Głownie zależy mi na stereo może jeszcze powinienem brać pod uwagę amplituner SAM Marantz 7005 aby zasilić te BX6?
 
Ostatnia edycja:

seguar

New member
A dlaczego Marantz NR1504, a nie wyższy SR5008 skoro Denon z półki wyżej?

A tak w ogóle jesteś zadowolony z odsłuchu BX6? Na jaki metraż planujesz je przeznaczyć?
 

belmondo80

New member
BX6 wygrały z Zensor 7 przynajmniej w mojej muzyce. Metraż 25m2, otwarta przestrzeń.
Co to NR1504 to biorę go pod uwagę tylko ze wzmacniaczem chociaż już i tak wyjdzie spora suma, zastanawiam się czy brać samego SR5008 (tylko ten wyświetlacz) może X4000, chociaż na x3000 jest teraz dobra cena.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koncowka sprawdza sie nie tylko w stereo, a takze w kinie.
Dla purystow stereo, wzmacniacz, do kina tylko koncowka. Z zastrzezeniem, ze koncowka to takze wiecej mocy, a to jest niebagatelna sprawa przy bardziej wymagajacych kolumnach, wiec w zaleznosci od kolumn wnioski moga byc rozne.
W ogolnym rozrachunku wybralbym koncowke.
 

belmondo80

New member
A jakiej muzyki słuchasz? I czy miałeś może okazje posłuchać Monitor Audio Silver 6?

Wszystkiego po trochu z przewagą dynamiki czy basu. Ale czasem cos spokojniejszego puszczę.
Monitor Audio Silver 6 nie słuchałem - za duże koszta. U mnie na początku miały być Cantony potem BX5 Zensor 5, potem 7 teraz BX6 i raczej pozostanę przy nich.
 

werf

Active member
Bez reklam
Armanig zauważyłeś różnice jakości między pre PM vs SR kiedyś cię już o to pytałem chyba
 

belmondo80

New member
Biorę tą końcówkę do domu na kilka dni, też jestem ciekaw.

Będziesz miała jakaś zwrotną informację jakoś niedługo. Chodzę już za audio jakiś czas i chce to skompletować jakoś w tym tygodniu może przyszłym. Każda informacja jest cenna. Jestem najbardziej przekonany do tego x4000 ale nie jest tak, że jestem na niego uparty.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ty Black, wielokrotnie polecales tą koncówke. Pamietam z kilku postow.
Masz jakies swoje zdanie, pytanie retoryczne. :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ja uważam, że tak się poprawia zestaw kina z preoutem.
Końcówki mocy zawsze były drogie i poza zasięgiem więc jest zabawa ze wzmakami zintegrowanymi.
Tak na poważnie to powera dodają taka niepozorna końcóweczka o malusieńkich zniekształceniach i duużej mocy.
 
Do góry