Marantz czy Pioneer

cornishon

New member
Proszę o pomoc w wyborze. Chodzi mi o niski amplituner. Znalazłem 3: Marantz 1403, 1603 i Pioneer VSX s500. Nie mam pojęcia, który wybrać i jakie głośniki do tego. Chciałbym aby były to 2 głośniki podłogowe (tylko frontowe). Budżet mniej więcej 4 tyś.
Po rozmowie w sklepie i czytaniu różnych opinii mam straszliwy bałagan w głowie i nie wiem jakiego wyboru dokonać.
Jedno co wiem, to to że ma być niski amplituner i 2 głośniki.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepszy byłby Marantz 1603 tylko wtedy mało zostaje na kolumny. W przyszłości planujesz rozbudowę do 5.1? Jaka wielkość pokoju?
 

hiszpan98

New member
Koledzy podepnę się pod temat
Proszę powiedzcie jaka jest różnica między ampli marantz 1603 a 5007 i 6007.
Tak naprawdę oprócz ceny czym się różnią? Czy posiadają funkcje, które są niezbędne lub będzie odczuwalna różnica między nimi w odsłuchu?
A swoją drogą choć widziałem tylko na foto to pięknie wygląda ten ampli.... :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
często różnią się mocą, technologią, zastosowanymi elementami konstrukcji, pomijam dodatki, co sprawia, ze zazwyczaj kazdy wyzszy model gra lepiej.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Seria SR czyli 5007 itd to sa spore amplitunery z mocarnymi zasilaczami ktore sa w stanie odp. zasilic kolumny i naglosnic wieksze pomieszczenia, wiecej mocy to lepsze wysterowanie kolumn czyli lepsze brzmienie.
NR 1603 to maly amplitunerek z zasilaczem o mocy ok 200w wiec podziel sobie to na 5 koncowek mocy i odejmij straty to na kanal wychodzi kolo 20w w kinie domowym, oczywiscie subwoofer zajmuje sie basem wiec amplituner nie musi juz pompowac duzych ilosci pradu na kolumny ale tak czy siak to sa dosc slabe moce w porowaniu do innych amplitunerow konkurencji np. Onkyo, Denon czy HK.
Takze o ile w kinie domowym i malym pomieszczeniu ten Marantz moze sobie poradzi to przy odsluchu stereo kiedy to kolumny graja pelnym pasmem i potrzebuja mocy moze byc kiepsko.
Mialem kiedys Yamahe z zasilaczem 220w to w stereo ewidentnie nie bylo mocy aby ruszyc odpowienio kolumnami.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Koledzy podepnę się pod temat
Proszę powiedzcie jaka jest różnica między ampli marantz 1603 a 5007 i 6007.
Tak naprawdę oprócz ceny czym się różnią? Czy posiadają funkcje, które są niezbędne lub będzie odczuwalna różnica między nimi w odsłuchu?
A swoją drogą choć widziałem tylko na foto to pięknie wygląda ten ampli.... :D

1602/1602 to wersja slim czyli sporo słabsza co nie oznacza gorzej grająca

te slimy pobierają z sieci 220W , modele 500./600. 3x więcej

mniejsze modele mają sporo mniej wejść i wyjść ( trudno było by umieścić tyle na małej tylnej ściance )

moce 7x50W vs 7X100W na pewno mają też znaczenie przy większych kolumnach

sam musisz ocenić co potrzebujesz , i czy nie rozważyć starszego modelu 5006 - sporo tańszego od 5007

ja akurat w słabe ( mocowo ) modele bym się nie pchał
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Przy malym pokoju i malo wymagajacych kolumnach bedzie ok, gorzej jak kolega podepnie konkretna kolumne..
Tymi mocami to sie nie sugeruj bo 7x100 to oznacza ze ampli ma 7 koncowek mogacych max oddac 100w przy obciazeniu 1 koncowki, w 5.1 ta moc spada min o polowe.
 

cornishon

New member
5.1 raczej nie mam w planach. Pokój ma ok. 20m. Chciałbym 2 głośniki podłogowe.
Czym różni się 1403 od 1603 Marantza?
 

mors111

Active member
Bez reklam
jeśli szukasz 2.0 to nie kupuj amplitunera wielokanałowego

Tymi mocami to sie nie sugeruj bo 7x100 to oznacza ze ampli ma 7 koncowek mogacych max oddac 100w przy obciazeniu 1 koncowki, w 5.1 ta moc spada min o polowe.

nie do końca:

test Marantza 5006 :

Marantz - SR5006 - Amplitunery AV - Testy sprztu audio

dla jednego kanału ma 1x159W dla dwóch 2x145W , dla 5-kanałów ma 5x82W - to całkiem spore wyniki i całkiem realne dla amplitunerów o zasilaczu ponad 600W

w modelu 1602/03 będzie to zapewne max 1x100W/2x60W/5x35-40W i to da się zapewne odczuć zarówno w kinie jak i stereo
 

hiszpan98

New member
Dzięki za odp
u mnie maiał docelowo być Onkyo 616 ale muszę odłożyć zakup z powodu awarii samochodu
a Ampli ma grać z JBL ES30+ES20+ES25c albo Jbl Loft 50
Czyli pocecacie w razie czego Marzntz 5007? Dużą różnicę da jeśli chodzi o głos niż Onkyo 616 - bo różnica cenowa jest ewidentna. Pytam ponieważ w tym wyglądzie marantza można się zakochać :) i nie wiem czy warto dozbierać do niego czy pozostać przy Onkyo i Jbl które mi Blackninja polecił?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Dzięki za odp
Czyli pocecacie w razie czego Marzntz 5007? Dużą różnicę da jeśli chodzi o głos niż Onkyo 616 - bo różnica cenowa jest ewidentna. Pytam ponieważ w tym wyglądzie marantza można się zakochać :) i nie wiem czy warto dozbierać do niego czy pozostać przy Onkyo i Jbl które mi Blackninja polecił?

Marantz zagra lepiej w stereo
Onkyo to idealny sprzęt do kina w dobrej cenie
czy te kolumny zgrają się z Onkyo/Marantzem musisz podpytać speców
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co nie zmienia faktu ze 1603 w swojej klasie jest bardzo dobrym sprzetem, ale do wiekszych braci troche mu brakuje - szczegolnie a moze przede wszystkim MOCY.
Ja bym zbieral na Marantza, ja porownywalem serie 6xxx do Onkyo 8xx i wybralbym Marantza, pisalem o tym kiedys, ale zdania byly podzielone wiec musisz sobie sam to zestawic i porownac.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
sęk w tym że marantza 160. nie za bardzo można z czymś porównać jeśli chodzi o wymiary i parametry , w cenie można już przebierać w amplitunerach
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu dwoch kolegow pyta, kazdy chce co innego. Dla pierwszego wzmacniacz stereo, glupota jest kupowac ampli "5.1" dla pary kolumn, jezeli w planach nie ma rozbudowy zestawu. Dla drugiego, zostaje zestawienie "malego" ampli z "duzym" i ew. kompromis.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
JA zdecydowanie poszedłbym w stereo, szczegolnie, jesli autor nie zamierza brnąć w 5.1. Obróciłbym proporcje. Skoro 2.0 to dobre podlogowki, a wzmak stereo zaopatrzy je duzo lepszy dzwiek niz amplituner do kina. Wybor masz duzy, bo wzmaki stereo są z reguły plaskie w tej klasie. np. PM5004 dzis za 1100zł i zostaje ok. 3000 na calkiem calkiem dobre monitory (jak zauwazylem, sądząc po wyborze JBL ES30) lub na przyzwoite podłogówki (np. Dali Concept, Zensor, Klipsch RF, Canton GLE, Monitor Audio BX, Paradigm Monitor, Roth Oli). A ile metrow. Masz miejsce na pelnowymiarowe podlogowki?
 
Ostatnia edycja:

cornishon

New member
Dlaczego głupotą?

Chciałbym pod ten amplituner podłączyć "N-kę" i PS3. Wszystko opiera się rozmiar. Wszystko wskazuje na to, że zdecyduję się na Marantza 1403. Jakie głośniki pod to podpiąć? Pokój ma ok. 20 m.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego ze chcesz wykorzystac zestaw kolumn stereo, czyli 2szt. (fronty)
Wzmacniacz stereo zagra o niebo lepiej od ampli na takim zestawieniu.
Zgola inaczej sprawa by wygladala, jezeli bys chcial wykorzystac potencjal dzwieku wielokanalowego,
ale jak sam napisales nie planujesz zestawu kolumn 5.1
Kupowanie ampli tylko dlatego aby uzyc go jako "rozdzielacz" sygnalu, kosztem jakosci dzwieku (stereo) jest co najmniej nie rozsadne. Oczywiscie moze tez tak byc ze bedziesz zadowolony z takiego ampli (w polaczeniu z samymi frontami) ale juz nie sluchaj takiego samego zestawienia z typowym wzmacniaczem po kupnie, bo moze nastapic smutek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry