Marantz czy Pioneer?

stankiep

New member
Witam! Mam dylemat. Który amplituner AV wybrać:
MARANTZ NR1506 czy PIONEER VSX-S510
I przy okazji drugie pytanie: czy do w/w amplitunerów nadadzą się kolumny MONITOR AUDIO MR4.
Generalnie zestaw do słuchania muzyki i DVD z koncertami, rzadziej do filmów, chociaż kto wie?
Pomieszczenie to ok.20 m2, rozmiary amplitunera i kolumn uzależnione od dostępnego miejsca.
Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Piszesz, że słuchasz raczej muzyki, więc Marantz.
Ma pre-out na fronty, więc możliwość rozbudowy o wzmacniacz, no i ten model świetnie się w stereo spisuje.
A tak w ogóle, jeśli przede wszystkim na muzyce ci zależy, to może rozglądnij się za typowym wzmacniaczem...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście trochę dziwny sposób wyboru - to tak jakby zadać pytanie .Mam dwie czekolady - truskawkową i śmietankową ,którą wybrać ?

Jeżeli chodzi o Monitor Audio kiedyś miałem te kolumny ,są rzeczywiście niezłe ale nie bardzo nadają się do rocka ,metalu lud szybkiej muzyki ponieważ się gubią . Pewien problem mogą sprawiać tony średnie ponieważ ta część pasma jest bardzo ożywiona ,co niektórym może się kojarzyć z pewną ostrością
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Tu nie o smak chodzi a o wierność reprodukcji. Pionki nawet nie silą się by uchodzić za sprzęt hi-endowy. Dla jasności. Mam wzmacniacz stereo Ki + CD SE Marantza oraz ampek +BD Pionka. Pionek radzi sobie z muzą rozrywkową, ratuje go dynamiczny bas. Jednak średnica i wysokie obnażają jego niedoskonałości. Przy kinie domowym i odpowiedniej korekcji jest bardzo dobrze ale przy stereo Marantz poprostu wymiata.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pamietaj kolego , ze kazdy ma swoje preferencje i niestety takie zawezanie mozliwosci wyboru jest niepowazne.

Pzdr
Abdul, ale kolega spytał, o dwa modele, który z nich wg. nas jest lepszy....odpowiedź jest oczywista, choć pewnie dla każdego z nas inna.
Wg. mnie Ten slim Marantza na jeszcze jedną zasadniczą przewagę na slimem Pionka - pre-out, gdyby było odwrotnie, to komuś, kto przedkłada muzykę nad KD poleciłbym Pionka....ale tak nie jest ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wszystko fajnie ,tylko nie wiem czy w przypadku Monitor Audio MR4 jest sens wykorzystywać pre-out

Tak się zastanawiam czy gdyby rzeczywiście wybór padł na Monitor Audio ,czy nie lepiej pomyśleć nad Harmanem ,choćby z dwóch powodów .Harman ma świetny bas co przy tych kolumnach będzie pożądane ,druga rzecz to muzykalność co również jest zaletą szczególnie patrząc jak zostały zestrojone te kolumny
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Słuchałeś NR1506?
Moim zdaniem, to wyjątkowo udana konstrukcja z niezłą sekcją stereo jak na amplituner ;)
A co do kolumn, to jeśli MA są w planowane, a nie posiadane, to faktycznie do tego rodzaju muzyki warto zastanowić się na innymi, choć te też nie są złe i mi tego typu muzyka na MA się podobała, ale to już preferencje.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Akurat konkretnie ten model Monitor Audio jest dobry ,w przypadku większego metrażu trzeba raczej pomyśleć o czymś większym .Największą zaletą tych kolumn jest stereofonia naprawdę niewiele jest kolumn w tym przedziale cenowym które potrafią stworzyć takie efekty przestrzenne .Bas potrafi zejść stosunkowo nisko ale nie jest mocny .Przeważnie kolumny z tego przedziału cenowego mają podbite albo wysokie ,albo niskie tony .MA ma podbitą średnicę - tak mówiąc precyzyjnie nie jest to podbicie tylko nadmierne zaakcentowanie .Paradoksalnie ma to swoje dobre strony ,ponieważ mówiąc kolokwialnie "wszystko słychać " ale też z drugiej strony na dłuższą metę może być męczące
W przypadku tych kolumn trzeba wzmacniacz,amplituner aby nie był zbyt jasny .Głównym rywalem dla tych kolumn mogą być Pylon Audio Pearl 25 ,ale w bezpośrednim porównaniu dałbym 2:2 - Monitor ma lepszą stereofonię i wysokie tony ,Pylon lepszy bas i średnicę
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Co byś nie wybrał będzie dobrze . To głośniki grają , a one bedą najwęższym gardłem . Decydując się na budżetowe głośniki , chyba nie spodziewałeś się audiofilskiego dźwięku ?
Możesz kupić klocek 10 razy droższy i tak głośniki lepiej nie zagrają :(

Kup , co Ci się podoba wizualnie .
 

stankiep

New member
Dziękuje wszystkim za opinie. Są bardzo cenne i pomogły mi w wyborze. Zamówiłem sprzęt i napiszę o wrażeniach. Ale zanim wrażenia, to jeszcze jedno pytanie, a w zasadzie prośbę o poradę. Jakie zastosować przewody głośnikowe do zestawu Marantz + Monitor Audio MR4. Nie chodzi tu raczej o firmę a o przekrój (oczywiście sugestie co do firmy mile widziane). Długość przewodów przewiduję na ok.2,5 do 3m. Jeszce raz dziękuje za konstruktywne opinie i pozdrawiam!
 
Do góry