Mam cyfrowe kanały w Aster i potrzebuje pomocy

Aidoneus

New member
Pierwsza kwestia, mam kablówkę Aster (chciałem mieć Cyfrę+, ale niestety przez drzewa u mnie w Warszawie nie będzie odbierać, a na dachu kamienicy nie wolno instalować - chore :( ) z cyfrową wersją kanałów i dekoder Motorola DVI 1000 (beznadziejny). Chciałbym zaprogramować pilota od lcd Samsung LE32R81B tak, żeby obsługiwał dekoder.Pilot Motoroli jest delikatnie mówiąc żałosny i tragicznie się go obsługuje. Wpisałem kod 064 dla dekoderów Motoroli z instrukcji Samsunga, ale nie działa.
Moja prośba jest, żeby ktoś mi podał, jaki jest prawidłowy kod dla dekodera Motoroli lub choć namiary na stronkę, na której mogę znaleźć jakieś kody.

Druga sprawa - obraz zarówno z kablówki, jak i z dekodera jest lekko mówiąc kaszana. Z odległ. 1-1.5m (na niektórych kanałach do 0.5m jest kicha) widać straszną pikselozę. Dopiero z ok. 2.5m obraz jest całkiem ok, choć i tak bywa, że widać niedociągnięcia obrazu.Natomiast z odległości 0.5m od tv i 1m na lewo, czyli pod kątem ok 140 st. obraz jest całkiem przyzwoity. Czy ktoś ma w tej materii jakieś doświadczenia? Czy da się jakoś poprawić jakość obrazu? Niby Aster ma wprowadzić nowy dekoder, ale nie wiadomo kiedy. Dodam, że mam prawie na pewno nową instalację Aster w bloku.

Niech ktoś raczy udzielić mi pomocy.
Będę wdzięczny:D
Pozdro!
 
Do góry