Mały pokoik do oglądania filmów

Piterek_k

New member
Witam,
Czytam to forum od dawna, ale dopiero dziś się zarejestrowałem ;)

Mam wolny pokój 2,5m x 3,5m, nie będę pisał że chcę zrobić w nim kino domowe, bo to zbyt duże słowa - chciałbym by był to pokój do oglądania filmów.

Kupiłem okazjonalnie projektor LED LG HW300G, podczas wietrzenia magazynów przeceniony z 1999 na 660zł więc się nie zastanawiałem. Ekran będzie na krótszej ścianie, jego szerokość ok. 2 metrów - oglądany obraz z odległości ok.3 metrów. Żadnych mebli w pokoju, jedynie kanapa, mały stolik, dywanik z dużym włosiem i kilka paneli akustycznych. Priorytetem jest stworzyć klimat - ciemne ściany, czerwona kanapa, klimatyczne oświetlenia, plakaty filmowe itp. gadżety.

I tu moje pytanie co do dźwięku, bo mam dwa wyjścia:

1. Obecnie w salonie mam poczciwy zestaw Kenwood KRF-V4080D z kolumnami Magnata. Planuję zostawić w salonie kolumny frontowe i subwoofer do odsłuchu stereo, także pozostałyby mi dwa monitory i głośnik centralny. Mógłbym dokupić dwa monitory, subwoofer, amlituner i odtwarzacz DVD.

2. Drugie wyjście - z racji bardzo małego pokoju postawić raczej na mały zestaw z satelitkami, coś w stylu Harman Kardon HKTS9 + amlituner czy Denon + Cinema 5.1

Co myślicie, może ktoś z Was stworzył klimat w tak małym pomieszczeniu? Wszelkie uwagi co do sprzętu i akustyki mile widziane. Aha, zależy mimo wszystko na 5.1 ;-)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na niecałe 9mkw bezapelacyjnie jakieś monitory, plus niewielki sub zamknięty np. REL T0/T5. HK HKTS fajne kolumienki ale raczej tylko pod kino. Jak bys chciał czasem posłuchać muzyki w dobrej jakości to lepiej jakieś monitory "drewniane", bo plastik niespecjalnie się do tego nadaje.
 
Do góry