Mało ambitnie:) Wzmacniacz do 400zł

Sakaraszwili

New member
Witam. Wiem że to raczej mało ambitne zadanie, ale proszę o poradę.Szukam wzmacniacza do altusów 140. Tu raczej o droższym ( dużo droższym ) sprzęcie się prawi, ale każdy kiedyś zaczynał. Sprzęt ma grać na starym dobrym rocku, i to wszystkie moje wymagania ( no może jeszcze pilot, bom leniwy). Może ktoś z zacnych forumowiczów zniży sie do mego plebejskiego budżetu i coś doradzi :blagam:
 

Sakaraszwili

New member
a jak się ma w porównaniu z
TECHNICS SU-V500M2
SONY TA-F411R
KENWOOD KA-4040R
TECHNICS SU-V500 MARK 2
PIONEER A-404R
DENON PMA-500AE
FineArts Grundig V3
leniwy jestem, a te mają "lotnika" :)
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Hybrydy odpuść bo kiepskie stereo i mało wydajne prądowo ,
bez pilota da się żyć jak bas zapiera dech w piersi ;)
Yamaha - Pioneer - Denon z te marki polecam ale to ty kupujesz więc ...
Allegro > szukaj i kupuj/licytuj ;)
 

don111

Banned
za Altusy sporo weźmiesz, wystarczy na porządne kolumny z drugiej ręki
takiej opcji nie bierzesz pod uwagę ?
 

Sakaraszwili

New member
Dzięki. Niestety, kolumny są w "leasingu" do kończ roku :) O używanych porządnych kolumnach pomyślę pod koniec roku. Teraz trzeba wzmacniacz kupić. Jak pociągnie Altusy, to pociągnie wszystko ;) Tak myślę.
 
I

irek6311

Guest
Dodam jeszcze dwa udane wzmacniacze Yamaha SA-700 i Yamaha AX-720 poradzą sobie z większością kolumn i grają bardzo dobrze (bass będzie przedni) .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
za Altusy sporo weźmiesz, wystarczy na porządne kolumny z drugiej ręki
takiej opcji nie bierzesz pod uwagę ?

Altusy mimo oczywistych wad maja to do siebie ze jak juz je masz i dzwiek z nich w pelni cie zadawala to ciezko jest potem wymienic na cokolwiek lepszego (lepszego mam na mysli cokolwiek co bedzie przyzwyczajonemu userowi latwo przyswoic po wymianie na nowe kolumny) bez znacznej doplaty.
 

Sakaraszwili

New member
To znaczy że, jeżeli słoń nadepnął mi na ucho ( co w moim przypadku może być prawdą ), jestem skazany dożywotnio na Altusy ? :)Dobrze że nie kupiłem jeszcze wzmacniacza (jadę na pożyczonej Diorze). Zaczynam zbierać na lepszy wzmacniacz,tylko ile bym nie miał i tak pewnie będzie za mało :) A chodziły mi Klipsche F3 po głowie, mam wielką budę do nagłośnienia. No dzięki panowie za zamęt,jaki zrobiliście w mojej przygłuchej głowie ;) A ja tylko chciałem AC/DC sobie posłuchać.
 

Sakaraszwili

New member
No to teraz odjechałem :) Słuchałem Klipsch F30 powaliły mnie. Jako że nie można mieć wszystkiego, postanowiłem sprzedać jedną nerkę ;) Altusy grają , czyli kupuje wzmacniacz, który docelowo będzie grał na wspomnianych klipchach (kiedyś) a teraz zagra na Altusach. Pytanie z gatunku trudnych. jaki wzmacniacz do 1200zł i czy ta kwota wystarczy.Żony nie sprzedam ,chociaż mały przebieg i nie bita, ale jednak używana :) Może HK 970/980 najlepiej używany :)
 
Ostatnia edycja:

Evillus

Member
Witam. Mam podobny dylemat. co sadzicie o tym dziadku ONKYO TX-9031 lub DENON PMA-715R + osobny tuner Tu-280. Nie mam audiofilskich wymagań, lubię czasem posłuchać radia. Może z czasem moje ucho się wyrobi i zainwestuje w lepszy sprzęt :)
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
To i ja sie dolacze ;)

Obecnie mam wiekowa mini wieze Phillipsa FA-80 i glosniki STX Soundstation z wymienionymi gwizdkami na stozkowe.

Lubie basy i wysokie tony oraz czysty dzwiek. Moj obecny zestaw gra slabiej niz w niejednym aucie fabryczna instalacja ;)


Slucham głownie radia. Filmy na TV Samsung C650 jak narazie puszczane przez obecna wieze - raz na ruski rok ;)

Chce nabyc amplituner i jesli bedzie trzeba to tez zmienie glosniki.
Interesuje mnie tylko sprzet uzywany.
Budzet z glosnikami smiesznie niski - max 800-1000zl. Im taniej tym lepiej ;)

A moze lepszym rozwiazaniem bedzie jakas wieza (moze byc nowa)?

Plyt CD nie slucham.
Plyty z mp3 slucham w aucie. Jesli wieza bedzie miala taka opcje, to OK.
 
Ostatnia edycja:

Sakaraszwili

New member
Może to komuś pomoże. Zasiliłem swoje Altusy Pionierem A403R. Jak dla mnie "kosmos" ;) Aż nie mogę sobie wyobrazić jak może grać porządny sprzęt. Przedtem podłączona była Tosca, nawet niema co porównywać :) Polecam tego Pioniera.
 
Do góry