Małe porównanie dwóch LCD

LogerO

New member
Jak w temacie :) Wybrałem 2 Telewizory LCD do porównania :)

1) Sony KDL-40W4500

2) Sony KDL-32W4210

Ceny zabrałem ze sklepu :

rtvmedia


Jak widać cena 32' wynosi 2612 zł, a cena 40' wynosi 4369 zł
Telewizor nr 1 posiada 100 Hz, ma 10 bitowy panel i kilka opcji.
Telewizor nr 2 nie posiada 100 Hz, ma 8 bitowy panel i kilka opcji mniej.

I śmieszą mnie niektóre chwyty marketingowe:

1) 50 000 Kontrast, gdzie naturalny ?
2) 100 Hz, po co ? Między 60 Hz, a 100 Hz nie ma żadnej różnicy i nie wiem kto pisze głupstwa tego typu, że obraz skacze :hihi:

Jak widać producenci telewizorów schodzą na psy ;)
Jedynie mądrymi producentami Monitorów, są np NEC i EIZO.
A wiecie dlaczego ? Bo nie przekręcają i nie wciskają kitu jak inne firmy typu sony, samsung, panasonic, LG czy inny chłam ;)

A i jeszcze jedno. A od kiedy telewizory wyświetlają obraz z f=100Hz?? Odbiorniki nie mają możliwości odbioru 100Hz :???:



Jak wiadomo Filmy mają około 25/30 klatek na sekundę, więc 100 Hz jest 100 % chwytem marketingowym.

Hz jedynie działały w CRT, LCD to już inna konstrukcja i inny rodzaj wyświetlania obrazu ;)


Więc po co kuźwa mam płacić 1757 zł więcej, za telewizor, który za przeproszeniem gówno posiada, w dodatku obraz taki sam jak w tym tańszym modelu, sprawdzałem w rożnych sklepach na wystawach i kuźwa 0 różnicy :hmm: :twisted:



Wybaczcie, poniosły mnie emocje :p




I niech mi ktoś tu napisze, że się mylę :?
 

norbi1313

New member
Jezeli dobrze sie orientuje to seria W4210 to jest to samo co w4000, tylko ze inna wersja kolorystyczna. Natomiast w4000 i w4500 roznia sie od siebie troche wiekszym kontrastem i motionflow 100hz. Tak wiec nie dziw sie, ze roznica nie bedzie duza. Bo porownujesz 2 telewizory z tej samej serii, a jeden z nich jest troche ulepszony. Roznica w cenie to przede wszystkim zasluga 8 cali wiecej. Porownanie troche bez sensu.
 

LogerO

New member
norbi1313 napisał:
Jezeli dobrze sie orientuje to seria W4210 to jest to samo co w4000, tylko ze inna wersja kolorystyczna. Natomiast w4000 i w4500 roznia sie od siebie troche wiekszym kontrastem i motionflow 100hz. Tak wiec nie dziw sie, ze roznica nie bedzie duza. Bo porownujesz 2 telewizory z tej samej serii, a jeden z nich jest troche ulepszony. Roznica w cenie to przede wszystkim zasluga 8 cali wiecej. Porownanie troche bez sensu.

Za 3000 zł można mieć LCD 40' Full HD lub Plazme 42' Full HD , która miażdży LCD pod każdym względem, więc dalej nie wiem skąd te 1000 zł więcej ?
Chyba firma sony jest niepoważna :D
 
Do góry