Male monitory do 16mkw i Marantza MCR 511?

70 WASHES

New member
Sprzet jak wyzej. Szukam monitorkow, ktore zagraja na takim metrazu.
Jezdzcy:
Dali Zensor 1
Wherdfale Diamond 220
Mission LX2
QAcoustics 3020
Moze jakas inna propozycja
Warunek, ma to ladnie plumkac. Ma miec bas, chociaz nie musi dominowac, ale ma byc kiedy go potrzeba. Beda graly wzdloz krotszej sciany.
Ktore z tych ww warto rozwazyc. Jakies rady. Pomozecie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli ma być bas to monitory nie mogą być bardzo małe. Jest w czym wybierać : Indiana Tesi 260, Elac Debut B5/B6, Boston A26, Monitor Audio Bronze 2, JBL Studio 230, Pylon Opal Monitor, Phonar M2 Style. Podjedź gdzieś i posłuchaj.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Marantz 511/611 nie jest demonem mocy. Bostony A25 bardzo fajnie zgrywają się z 611, nie sądzę, by z 511 było inaczej. Niczego mi nie brakuje w takim połączeniu. Jest bas, taki jak ma być, nie za wolny, nie za szybki, jest średnica i dobra góra. Pokój 9 m
Z jednej strony wybrałeś zbyt małych zawodników do 16 m. Większości z tych powyższych propozycji nie zagra ładnym basem w takim pomieszczeniu. Są to przeważnie kolumny efektowe do kina.
Elaców słuchałem U5, czyli wyższy model, z 611 i grało to zbyt jasno.
Zensor 3 - szkoda pisać, zlanie dołu i średnicy, zero szczegółów i informacji, z Z1 może być inaczej, ale to wciąż ten sam charakter brzmienia.
Wharfedale - niestety bas nadal taki sam jak przez lata, czyli zbyt długi i ciągnący się.
Monitor Audio Bronze - porażka, szczuplutko z basem, by nie pisać, że go nie było. Wg mnie nie zgrywało się to kompletnie.
Phonar M2 Style - Super brzmienie, energetyczne, dynamiczne, nie za jasno, nie za ciepło, niczego im nie brakowało, ale cenowo są ponad 2x droższe od Bostonów.
Dlatego Bostony A25 biją powyższe stosunkiem cena/brzmienie/wykonanie. Do 16 m możesz próbować celować w A26.

To oczywiście tylko moje subiektywne opinie, W MM czy Saturnie znajdziesz Marantza z Bostonami, w Salonach Denona Zensory, w innych sklepach audio większość pozostałych.
 
Ostatnia edycja:

70 WASHES

New member
Jest szansa by wymienic 511 na zestaw PM6005 z CD ekem tej samej firmy. Jednak metraz zostaje ten sam i w gre wchodza tylko podstawki. Czy wyzej wymienione tez spasuja sie z tym setem czy wtedy trzeba szukac czegos innego? Metlik w glowie :(. Szkoda tracic funkcje sieciowe ale to zawsze mozna jakos obejsc. Z wygladu to wherdfale mi sie podobaja, no ale skoro bas rozlazly to moze nie. Nie wiem. Musze posluchac. A slyszales je?A jest ten bas czy ledwo trzesa?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gdybym nie słyszał, to bym nie pisał ;) ale słuchałem je z 611. Nie moje granie, ale podkreślam, że to tylko moje zdanie. Mi nie podeszły, ale mają wielu zwolenników.
Wymiana MCR na PM to oczywisty słuszny przeskok. Ale wtedy aż się proszą większe chociaż o rozmiar monitory. Ja potrzebowałem drugiego minisystemu do niemal dwukrotnie mniejszego metrażu. Właśnie tak jak napisałeś, do przyjemnego plumkania. Jestem zadowolony.
Masz już mnóstwo propozycji. Teraz Twoja kolej - objazd po sklepach, salonach, odsłuchach...
 
Ostatnia edycja:

sturek

New member
Mam Denona Ceol N9 - taki odpowiednik Marantza 611 i mogę z czystym sumieniem polecić Pylon Audio OPAL. U mnie grają na 16m podlgówki Opal 20, ale są też monitory. Obie w wersji 8ohm i dość efektywne. Wcześniej odrzuciłem Zensor 3 i MA BR5. Moim zdaniem mini monitory na 16m to trochę słabo. Dodam, że wcześniej miałem Marantza PM6002 i CD6002 grającego właśnie z MA BR5 i jestem w pełni zadowolony z wymiany sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

70 WASHES

New member
Gdybym nie słyszał, to bym nie pisał ;) ale słuchałem je z 611. Nie moje granie, ale podkreślam, że to tylko moje zdanie. Mi nie podeszły, ale mają wielu zwolenników.
Wymiana MCR na PM to oczywisty słuszny przeskok. Ale wtedy aż się proszą większe chociaż o rozmiar monitory. Ja potrzebowałem drugiego minisystemu do niemal dwukrotnie mniejszego metrażu. Właśnie tak jak napisałeś, do przyjemnego plumkania. Jestem zadowolony.
Masz już mnóstwo propozycji. Teraz Twoja kolej - objazd po sklepach, salonach, odsłuchach...

Wlasnie, plumkanie. Chcialbym aby mozna bylo sobie posluchac np. wieczorem bez rozkrecania zaworu na maksa a zeby mimo cichego odsluchu bylo wszystko co potrzeba. Przy duzych monitorach mam wrazenie, ze albo sluchasz glosno albo wcale. Oprocz Diamond 220 ciagle kusza mnie Zensory1. Dzisiaj byle w jednym markecie i tam posluchalem ich. Graja fajnie, ale zero basu. I nie wiem czy to wina tego, ze graly na duzej powierzchni i ustawione raczej po srodku miejsca odsluchowego a nie blizej sciany. Ogolnie pod wzgledem dolu to cienko, ale moze w domu na mniejszej powierzchi zagadaja? Facet oczywiscie cmokal ze sa super ale bas mnie zmartwil bo samo wykonanie to klasa a i gorne rejestry bez skazy jak dla mnie. No co trzeba szukac dalej.
 

sturek

New member
W domu będzie to samo. Bo skąd ten bas ma się pojawiać? Z 13cm głośnika i 7l skrzynki w wersji marketowej? Cudów nie ma. U mnie nawet Zensor 3 miał kiepski bas - taki "tekturowy". Może gra to lepiej na mocniejszym sprzęcie, ale u mnie wypadły słabo. A te Pylon właśnie grają świetnie już na niskim poziomie głośności 8-10/60. U mnie ryzyko się opłaciło :)
 

70 WASHES

New member
Mowisz, ze te Pylony robia robote? Moze warto sie przyjzec. W oko wpadly mi jeszcze Elac Debut B5. Swietne opinie w necie. Zaprojektowane przez jakiegos mega fachowca. Slyszal ktos?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie nawet Zensor 3 miał kiepski bas - taki "tekturowy". Może gra to lepiej na mocniejszym sprzęcie, ale u mnie wypadły słabo. :)
Nawet podłogówki maja taki charakter
W oko wpadly mi jeszcze Elac Debut B5. Swietne opinie w necie. Zaprojektowane przez jakiegos mega fachowca. Slyszal ktos?
O ile pamiętam, to ponoć przez tego gościa, co projektował Paradigmy
Z MM orzesz nawet wziąć A25/26 do domu i oddac.


Paradigm-Prestige.jpg
 

70 WASHES

New member
W domu będzie to samo. Bo skąd ten bas ma się pojawiać? Z 13cm głośnika i 7l skrzynki w wersji marketowej? Cudów nie ma. U mnie nawet Zensor 3 miał kiepski bas - taki "tekturowy". Może gra to lepiej na mocniejszym sprzęcie, ale u mnie wypadły słabo. A te Pylon właśnie grają świetnie już na niskim poziomie głośności 8-10/60. U mnie ryzyko się opłaciło :)
To dlaczego w tym samym sklepie jakis Ceol z fabrycznymi glosnikami potrafi buczec? Nie wypelnia basem calego pomieszczenia, ale slychac bas dobrze a Zensory wieksze i nie daja rady?

To w jakim budżecie szukać?
1200zl za pare, moze 100, 200zl wiecej

Mam Denona Ceol N9 - taki odpowiednik Marantza 611 i mogę z czystym sumieniem polecić Pylon Audio OPAL. U mnie grają na 16m podlgówki Opal 20, ale są też monitory. Obie w wersji 8ohm i dość efektywne. Wcześniej odrzuciłem Zensor 3 i MA BR5. Moim zdaniem mini monitory na 16m to trochę słabo. Dodam, że wcześniej miałem Marantza PM6002 i CD6002 grającego właśnie z MA BR5 i jestem w pełni zadowolony z wymiany sprzętu.

Te Pylony na pewno super, ale 40cm monitor to olbrzym. Szukam czegos bardziej kompaktowego. Dla mnie 30-32cm bedzie perfekt by zmiescic sie na szafce.

Wlasnie. Sprzet bedzie stal na szafce blizej naroznika pod sciana. Czy takie umiejscowienie moze wyzwolic wiecej basu z takich Zensor 1? Ciagle do nich wracam bo wielkosc i wykonanie pasuja mi idealnie.
 

collider

New member
Bez reklam
W domu będzie to samo. Bo skąd ten bas ma się pojawiać? Z 13cm głośnika i 7l skrzynki w wersji marketowej? Cudów nie ma. U mnie nawet Zensor 3 miał kiepski bas - taki "tekturowy". Może gra to lepiej na mocniejszym sprzęcie, ale u mnie wypadły słabo. A te Pylon właśnie grają świetnie już na niskim poziomie głośności 8-10/60. U mnie ryzyko się opłaciło :)

Ja wlasnie nabylem Zensor 1 i w moim pokoju (okolo 15mkw) graja swietnie. Bas jest, oczywiscie nie dla bass headow, ale jest go tyle ile potrzeba. Nie natarczywy, miekki, uzupelniajacy. Wysokie czysciutkie, srednica odpowiednia. Wokale brzmia naturalnie z lekka tendencja do uwypuklenia. Ogolnie bardzo przyjemne glosniki w tym budzecie i do tego ekstra wykonczone.
 
Do góry