Magnat vs Jamo vs JBL

kamil1114

New member
Witajcie

Stoję przed kupnem kolumn. Zastanawiam się tylko czy kupić zestaw 5.1 , czy może 2.1 (ale lepszej jakości) wystarczy. Pomieszczenie w którym będą grały kolumny ma 25 m kwadratowych. Na kolumny mam do przeznaczenia maksymalnie 2500 zł.

Znalazłem coś takiego:

allegro.pl/item1090045240_magnat_supreme_1000_100_250_sub201_2_kolory_w_wa.html
megamedia.pl/kolumna-glosnikowa-jbl-es-90.php?off=16
megamedia.pl/kolumna-glosnikowa-magnat-quantum-607.php?off=32


Co o tym sądzicie ? Chyba , że zaproponujecie mi coś jeszcze lepszego.
 

kamil1114

New member
Sprzęt będzie służył w 90% do słuchania muzyki.
A wzmacniacz też będę wybierał , jeszcze nie kupiłem. Mam teraz jakiegoś mcVoice amp-400 (ale to jest bardzo słaby wzmacniacz) Na wzmacniacz będę miał tak do 1300 zł
 

rafal735r

New member
Witajcie

Stoję przed kupnem kolumn. Zastanawiam się tylko czy kupić zestaw 5.1 , czy może 2.1 (ale lepszej jakości) wystarczy. Pomieszczenie w którym będą grały kolumny ma 25 m kwadratowych. Na kolumny mam do przeznaczenia maksymalnie 2500 zł.
.
Zadne 2.1. Na 25m2 kup porzadne 2 podlogowki, a za te 1300zl uzywany wzmak i bedzie OK.
Odpusc se Maganaty Supreme i te JBL. Z twoich propozycji najlepszym wyborem beda Quantum 607. W sumie ogolnie to jest dobra propozycja. Te kolumny dobrze wypelnia ci basem caly pokoj i sa dosc uniwersalne w brzmieniu. Czasem mozna im zarzucic nieco za miekkawe brzmienie, ale nie jest zle. Potrzebowal bys tylko do nich dobrego wzmacniacza. Za 1300zl mozesz wyrwac Marantza PM8000.
 

kamil1114

New member
Wzmacniacz , bo mam osobny tuner radiowy.
Tak mam 2500 zł na kolumny i 1300 na wzmacniacz , czyli razem 3800 zł.
Słuchanie raczej ciche , ale bez przesady. Stadionu nie będę nagłaśniał , ale jak by była mała impreza , to kolumny mogłyby się przydać.
A co do muzyki to słucham każdego rodzaju muzyki , po za disco polo.
 

kamil1114

New member
A można do tego HK980 podłączyć aktywny subwoofer ? I czy można go w przyszłości rozbudować , poprzez dokupienie większej ilości kolumn ? Jako wzmacniacz myślałem nad jakąś Yamahą , ten Harman Kardon będzie lepszy ?

A odnośnie kolumn - czy to dobra firma "Monitor audio" , bo nie znam jej. Nie lepiej jakieś Magnaty , albo Jamo ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
A można do tego HK980 podłączyć aktywny subwoofer ? I czy można go w przyszłości rozbudować , poprzez dokupienie większej ilości kolumn ? Jako wzmacniacz myślałem nad jakąś Yamahą , ten Harman Kardon będzie lepszy ?

A odnośnie kolumn - czy to dobra firma "Monitor audio" , bo nie znam jej. Nie lepiej jakieś Magnaty , albo Jamo ?

Do każdego wzmacniacza można (osobną kwestią jest: jakim wejściem i z jakiego wyjścia).
Rozbudowa: Nie bezpośrednio (albo rybka albo akwarium: budżetowy wzmacniacz stereo może posłużyć za końcówkę amplitunera - o ile Ci potrzebny, sam ampli zagra dużo gorzej niż wzmacniacz w tej samej cenie).
Monitor Audio produkuje bardzo dobre kolumny (nie mylić z MAudio). Magnat i Jamo też produkują dobre kolumny (jak i też mniej dobre - wszystko jest kwestią ceny).

Jedynym kryterium wyboru wzmacniacza i w szczególności kolumn jest odsłuch.
 

McMatheo

New member
...no i znowu HK - tylko nie ten plastik do stereo. 15 lat temu OK ale teraz HK to hamburger a nie sprzęt.
Co do MA - fakt - potrafią robić kolumienki.

Tym bardziej szokuje propozycja mieszania 2 filozofii - HK pasuje do MA jak pięść do oka. MA to stara dobra szkoła dźwięku, która potrafi się oprzeć czasom tandety. HK kilkanaście lat temu zaczęło robić masówę co raz częściej trącającą tandetą. Wolałbym już nawet japońca z chińskim rodowodem niż chińskie HK.
 

dredsons

New member
Bez reklam
Przesiadłem się ostatnio z ampli Yamaha RX-V750 RDS na Yamaha RX-V 1065 do tego kupiłem MA Bronze BR6 ,BR2 ,BRLCR i jamo sub550, nic dodać nic ująć ,rewelka za tą cenę gorąco polecam:eek:k:
 

killpit

New member
W kinie to Yamaha może i OK jak dla kogo ale w stereo nie dam się przekonać zdecydowanie w porównaniu wziąłbym od 1065 Onkyo 807 która w swoim przedziale cenowym jest bez konkurencyjna.Co do głośników M.A. fakt są świetne bez 2 zdań.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ja mam Magnat Quantum 607 (+ tyły 603 i centralny 613) - zdobyłem je z wielkim trudem ale BYŁO WARTO!
Odsłuchiwałem dokładnie jeszcze KEF'y, Quadral'e i JBL. Wszystkie słuchałem na Onkyo 807 (bo przymierzam się do takiego) i powiem tak:
- Magnat - pełna neutralność dla dźwięku, zero podkolorowań, niesamowita dynamika (grają wręcz niemożliwie przy cichym odsłuchu) i ładne stereo;
- JBL - dla mnie dziwaczne, niby bardzo szerokie stereo ale jakoś takie nienaturalne, tak jakby tam było coś podkręcone;
- KEF - bardzo ładnie, czysto - może trochę soprany podciągnięte, może troche słaba dynamika ale ładne stereo;
- Quadral - pełne zaskoczenie, głośniki połowę tańsze a ładna przestrzeń i niespecjalnie podkolorowane i co bardzo dziwne niesamowita dynamika - dla mnie drugie miejsce wspólnie z KEF.
Magnaty możesz teraz tanio kupić, a właściwie upolować, bo są wyprzedawane - szykują miejsce na nowe modele na jesień.
Dzięki Magnatom zacząłem odkrywać muzykę na nowo - a słucham prawie wszystko (też bez d.polo). Szczerze polecam.
 
Do góry