Lustro LG ?

lettfield

New member
Jestem w trakcie wyboru tv. W grę wchodzi Samsung PS50C6500 lub LG 50PK950. Oglądałem je wczoraj w sklepie, stały obok siebie. Muszę powiedzieć, że opinie o słynnym lustrze LG są nieco przesadzone, odbicia były jednakowe na obydwu tv, lub nawet LG prezentował się tutaj minimalnie lepiej (oczywiście obydwa były włączone). Oprócz tego jest ładniejszy. Słynnego buczenia Samsunga nie było słychać, może z powodu ogólnego tumultu w sklepie.
 

osip

New member
PK950 posiada filtr antyodblaskowy i dlatego nie bylo na nim duzych odbic.
Natomiast tansze modele Lg, nie posiadaja tego filtra i ekran wyglada wlasnie jak lustro.
 

plast

New member
W moim PK760 lustro jest. Ale takie slabe i matowe, niewyrazne, np. jak jest calkiem jasno w pokoju to na wylaczonym TV widze czarna postac siedzaca na kanapie (siebie), ale zadnych detali. No chyba, ze w pelnym pieknym sloncu po poludniu (gdzie te letnie dni...), wtedy cos tam widac wyrazniej :). Ogolnie lustro mi zupelnie nie przeszkadza przy ogladaniu TV w dzien, a wieczorem przy oswietleniu salonowym problem w ogole nie istnieje, tzn. w ciemnych nocnych scenach czasem przyuwaze, ze cos tam sie odbija, ale musze sie ostro przygladac np. czarnemu niebu zamiast glownemu planowi.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tu masz przykład lustra w LG pk550
YouTube - LG PLASMA 50PK550 3
i powiedz mi jak trzeba ten tv ustawić żeby te refleksy nie były tak beznadziejne jak na tym przykładzie? Bo ja uważam że to niemożliwe. Na filmiku swiatło jest z żarówek nad (a nie sprzed telewizora). Nie ma żadnego światła z zewnatrz typu słonce padające na ekran. A odbicia i tak są beznadziejne i ja czarnym lub ciemnym tle głównie widać tło pokoju a nie wyświetlane obrazy.

I przykład ze sklepu:
YouTube - LG 60PK550
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ludzie potrzebują światła do życia, najlepsze oświetlenie pokoju to jednak lampy u góry na suficie. Chyba nikt nie zgodzi sie na życie w ciemności żeby mu sie telewizje lepiej oglądało.
Jasne że można w dzień zasłaniać rolety a wieczorami w ogóle nie włączać światła w pokoju tylko troche sie to odbije na naszym zdrowiu.
 

digitalus

Banned
ogladam w dzien i nie widze odblaskow. gdyby to byl wielki problem to dlaczego wiekszosc laptopow w sklepach ma matryce glare ? w takiej matrycy tez beda odblaski . glare to lepsze odwzorowanie kolorow tzn najbardziej zblizone do crt
 
Ostatnia edycja:

plast

New member
Tu masz przykład lustra w LG pk550
YouTube - LG PLASMA 50PK550 3
i powiedz mi jak trzeba ten tv ustawić żeby te refleksy nie były tak beznadziejne jak na tym przykładzie? Bo ja uważam że to niemożliwe. Na filmiku swiatło jest z żarówek nad (a nie sprzed telewizora). Nie ma żadnego światła z zewnatrz typu słonce padające na ekran. A odbicia i tak są beznadziejne i ja czarnym lub ciemnym tle głównie widać tło pokoju a nie wyświetlane obrazy.

I przykład ze sklepu:
YouTube - LG 60PK550

O wlasnie takich filmikach pisalem majac na mysli sianie fermentu gdy ktos mnie poprosil o nagranie filmiku przy swietle dziennym pokazujacego lustro w moim PK760. Bo ja moge nagrac podobny filmik - tyle ze co z tego, skoro te odbicia widac tylko na filmiku, a w rzeczywistosci tego nie widac? Testowane na kilku osobach - co innego widac na aparacie u mnie, a co innego w rzeczywistosci. Tak jakby optyka aparatu wylapywala odbicia 10x mocniej niz obraz na telewizorze.

W innym temacie dalem pare fotek odbic z naslonecznionego okna w srodku dnia u mnie:
Index of ./pk760/

Fotki nie sa rewelacyjne, ale _w miare_ oddaja rzeczywistosc. A rzeczywistosc jest taka, ze u mnie odbicia w dzien sa, ale _tylko_ bardzo jasnych zrodel swiatla jak to okno i tylko gdy sa one na przeciwko telewizora (lub pod katem padania do obserwujacego czlowieka). Nie odbija sie u mnie natomiast nic ponadto. Fotki sa robione przy pelnej jasnosci pokoju (dwa naslonecznione okna, ktore zaslania jedynie firanka). Byc moze PK760 sobie radzi z tym lepiej niz PK550, w kazdym razie dla mnie problem lustra w LG nie istnieje i ciesze sie, ze nie doplacilem ponad 1000 zl do modelu PK950, ktory ma filtr.

Mam tez na suficie zarowki o lacznej mocy 400W (niestety jeszcze nie energooszczedne ;P) i przy tym swietle w ogole nie ma odbic zadnych czy to w dzien czy to wieczorem.
 

blazej_t

New member
w kazdym razie dla mnie problem lustra w LG nie istnieje i ciesze sie, ze nie doplacilem ponad 1000 zl do modelu PK950, ktory ma filtr..


Od jakiegoś czasu posiadam LG 50PK550 i muszę przyznać, że to naprawdę rewelacyjny telewizor. Przy rozproszonym świetle odbicia absolutnie nie przeszkadzają. Jakość obrazu powala na kolana. I tutaj zaryzykuję stwierdzenie, że po części jest to pewnie zasługa braku filtra. Coś za coś. Kupiłbym go bez zastanowienia drugi raz. Żałuję tylko, że od razu nie kupiłem 60".

Jest jeszcze nie wyjaśniona kwestia typu matryc zastosowanych w modelach PK. Pomimo wielu maili i telefonów do LG, przy dokładniejszym drążeniu tematu, zadawaniu bardzo dokładnych pytań nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi - zasłaniają się brakiem oficjalnej specyfikacji albo tajemnicą handlową. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że wszystkie TV z serii PK są zbudowane na tej samej matrycy. Różnią się tylko elektroniką i obecnością filtra.

Ale ostatnio zmieniła się cena i zakup 50PK550 już nie jest tak atrakcyjny. Poprzednio był 1/3 tańszy. Niby Topmarket ma taniej ale to oszuści. Nie mają etyki biznesowej i bardzo łatwo im przychodzi po prostu odmówienie klientowi realizacji zamówienia albo zaproponowanie wyższej ceny.
 
Ostatnia edycja:

Jaras73

New member
[...] Ale ostatnio zmieniła się cena i zakup 50PK550 już nie jest tak atrakcyjny. Poprzednio był 1/3 tańszy. [...]
I o tym właśnie pisałem w innym poście. Skoro cena PK 550 = PK 760 - to lepszym wyborem jest model wyższy, z filtrem - PK 760. A równowaga w cenie wynika z faktu, że pojawiło się sporo pozytywnych opinii co do PK550 - więc i cena poszła w górę (typowo "polskie").
O jakości obrazu w modelu z filtrem i bez - też się zgadzam.
 
Ostatnia edycja:

plast

New member
Ale PK760 oficjalnie tez nie ma filtra, ma go dopiero PK950. PK760 ma za to funkcje multimedialne, ktorych w PK550 brak, tryb THX i przede wszystkim borderless design - wyglada to o niebo lepiej od PK550 jak dla mnie :). Parametrycznie w recenzjach wypada troche gorzej niz PK550, ale to sa roznice raczej nie do zaobserwowania przez zwyklego smiertelnika. Z czego wynikaja - tego nikt do konca nie wie (na forach znalazlem z 10 teorii).

Cena PK550 ktora teraz widze w sklepach mnie powalila, jak zamawialem swojego PK760 3 tygodnie temu to PK550 byl po 3k, a PK760 po 3.5k, teraz widze oba zdrozaly, ale PK550 wrecz niesamowicie :eek:.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tak to jest jak monopol na ten tv ma praktycznie tylko jeden sklep.
Oni podwyższają tą cene gdy zapasy magazynowe zbliżają sie do zera i obniżają przy kolejnej dostawie. Juz ze dwa razy tak robili. więc komus zainteresowanemu tym tv zalecam poczekać dwa, trzy tygodnie.
Co do filtra w pk760 to cos tam jest bo ludzie ktorzy widzieli oba tv obok siebie (oczywiscie to niemozliwe w PL) twierdzą że na pk760 są zdecydowanie mniejsze odbicia.

O wlasnie takich filmikach pisalem majac na mysli sianie fermentu gdy ktos mnie poprosil o nagranie filmiku przy swietle dziennym pokazujacego lustro w moim PK760. Bo ja moge nagrac podobny filmik - tyle ze co z tego, skoro te odbicia widac tylko na filmiku, a w rzeczywistosci tego nie widac? Testowane na kilku osobach - co innego widac na aparacie u mnie, a co innego w rzeczywistosci. Tak jakby optyka aparatu wylapywala odbicia 10x mocniej niz obraz na telewizorze.

Nie zgodzam się z Tobą. Może na twoim pk760 i twoim aparacie tak jest, ale autor tego filmiku jasno pisze w komentarzach o swoim pk550 że odbicia go przerażają mimo że ma na suficie tylko kilka żarowek kompaktowych. Zresztą sam widziałem w sklepie nie raz pk250 i pk350 ktore maja identyczne ekrany i refleksy naprawde dla mnie są nie do przyjęcia.
 
Ostatnia edycja:

plast

New member
Co do filtra w pk760 to cos tam jest bo ludzie ktorzy widzieli oba tv obok siebie (oczywiscie to niemozliwe w PL) twierdzą że na pk760 są zdecydowanie mniejsze odbicia.

Tez spotkalem sie z takimi opiniami, glownie na zagranicznych forach.

Nie zgodzam się z Tobą. Może na twoim pk760 i twoim aparacie tak jest, ale autor tego filmiku jasno pisze w komentarzach o swoim pk550 że odbicia go przerażają mimo że ma na suficie tylko kilka żarowek kompaktowych. Zresztą sam widziałem w sklepie nie raz pk250 i pk350 ktore maja identyczne ekrany i refleksy naprawde dla mnie są nie do przyjęcia.

W sklepie to sobie mozna co najwyzej obejrzec jak TV wyglada z zewnatrz i jakie ma opcje menu, cokolwiek wiecej nie ma sensu IMHO, no ale co kto lubi :).

W kazdym razie na moim aparacie i moim TV po nagraniu filmiku refleksy sa podobne do tego filmiku z youtube'a, ale maja zero wspolnego z rzeczywistoscia, dlatego filmiku nie publikuje i tyle :). Jak dorwe inny aparat to sprawdze z ciekawosci czy jest roznica.
 

blazej_t

New member
PK760 ma za to funkcje multimedialne, ktorych w PK550 brak, tryb THX i przede wszystkim borderless design - wyglada to o niebo lepiej od PK550 jak dla mnie :). :eek:.

A czym te oba TV się różnią w wyglądzie? Przecież są identyczne, to jest ta sama ramka 2,5 cm z serii borderless. Tryb THX też jest w PK550. Z różnic, które widzę dochodzą tylko funkcje sieciowe.
 

plast

New member
A czym te oba TV się różnią w wyglądzie? Przecież są identyczne, to jest ta sama ramka 2,5 cm z serii borderless. Tryb THX też jest w PK550. Z różnic, które widzę dochodzą tylko funkcje sieciowe.

Z tym THX to racja, pomylilem z PK350 gdzie THX nie ma. Ale wlasnie wygladowo PK550 to wg. moich informacji wlasnie PK350, a nie PK760 - nie ma 'borderless design' tylko 'razor frame'. A toto jest brzydsze sporo, widzialem PK350 w sklepie ;).
 

Jaras73

New member
Z tym THX to racja, pomylilem z PK350 gdzie THX nie ma. Ale wlasnie wygladowo PK550 to wg. moich informacji wlasnie PK350, a nie PK760 - nie ma 'borderless design' tylko 'razor frame'. A toto jest brzydsze sporo, widzialem PK350 w sklepie ;).
Również w tym przypadku się zgadzam.
Linia Infinia "Borderless design" w plazmach dotyczy modeli PK750/760/950
Pozostałe niższe modele (PK250,350,550) "Razor Frame"
 
Do góry