Luksus w klasie ekonomicznej - słuchawki AKG K374 i K375.

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ustalmy to od razu – nie piszemy tu o referencyjnych słuchawkach AKG o symbolu K3003, których parametry sięgają absolutu i o których krążą legendy – choć modele K374 i K375 baaardzo je przypominają.

g8qz.jpg


Metalowe, doskonale zaprojektowane obudowy przetworników, kształt pilota – trzeba się dobrze przyjrzeć, aby wyłowić różnice. Mimo to i te dwa niemal bliźniacze modele douszne zapewniają godny uznania, kryształowo czysty dźwięk i komfort odsłuchu.

6gye.jpg


Dynamiczne przetworniki, kontrolujące pasmo częstotliwości 10 Hz – 24 kHz, ukryte są w aluminiowych puzderkach o doskonałych właściwościach tłumiących, które dodatkowo wzmacniają przenoszenie basów.

as0p.jpg


Z pożytkiem dla jakości dźwięku ograniczają też wewnętrzne rezonanse, a ich zamknięta konstrukcja sprawia, że zewnętrzne odgłosy nie mają prawa dostać się do ucha. Poza tym aluminium – nie dość, że bardzo lekkie – pozwala osiągnąć doskonałe efekty estetyczne, co widać.

vvrn.jpg


Słuchawki dostajemy z trzema parami delikatnych, silikonowych nakładek (każda para w innym rozmiarze), które doskonale dopasowują się do kształtu małżowiny ucha, zapewniając komfort i izolując ucho od zewnętrznych odgłosów. Oba modele wyposażono w sztywne etui, pozwalające utrzymać ład słuchawek i przewodu. Niby nic takiego, ale spróbujcie kiedyś zapomnieć etui i wrzucić słuchawki luzem do kieszeni. Ciekawe, ile czasu zajmie wam rozwikłanie zapętlonego kabla?

5f1k.jpg


Oba modele różni pilot – ma go tylko model K375. Pilot ów posiada trzy przyciski, które pozwalają sterować odtwarzaniem z urządzeń pracujących w systemie operacyjnym iOS, oraz wbudowany mikrofon, niezastąpiony do prowadzenia rozmów przez telefon. Po co do każdej rozmowy wyjmować słuchawki z uszu, skoro można tego nie robić? Subtelną różnicę między K374 i K375 odzwierciedla też kolorystyka – pierwsze są dwukolorowe (czarno-srebrne), a drugie w jednolitym kolorze czarnym lub białym.

98hx.jpg


Za luksusowy look, prawie taki jak modelu K3003, i świetne parametry musimy zapłacić bardzo umiarkowanie – słuchawki z pilotem kosztują 419 zł, a bez niego – 339 zł. Dla porównania za K3003 trzeba wysupłać... 4899 zł. To uzmysławia, jakie znaczenie ma czasem słowo „prawie”.
 

blaz

New member
A pro po K3003.
Mój znajomy po naczytaniu się wielu opinii zakupił rzeczone na początku K3003 za okrągłą sumę prawie 4000zł. Niby wszystko było OK ,ale do czasu jak nie posłuchał Sony XBA3 i XBA4. Nie wiem skąd się wzięła taka opinia o słuchawkach K3003 ale XBA 3 i 4 (1000-1200zł) są 10 razy lepsze. I specjalnie sprawdzane były przez 3-4 różne osoby na różnym sprzęcie. Za każdym razem wynik był taki sam.
Opinia o K3003 bazuje chyba na jakiś bajkach albo tylko na cenie i ja absolutnie się z nią nie zgadzam. Słuchałem wielokrotnie. Jak ktoś nie wierzy zapraszam do Tarnowskich Gór. Zrobimy ślepy test i gwarantuje ,że wybór padnie zawsze Sony XBA.
 
Do góry