Livebox i panasonic

qurter

New member
bo mi głównie chodzi o to żeby bez odpalania kompa mieć internet w telewizorze i korzystać z niego ;D myślałem nad kupnem adaptera ale ten od panasonica jest trochę drogi więc szukam rozwiązań aby mieć jak najtańszym kosztem neta w TV
 

copperman

New member
Mam telefon stacjonarny od Orange/dawny TP/ Prowadzę od kostki rozdzielającej telefon a z drugiego wyjścia dlugi kabel w pobliże tv
 

Alen69

New member
Ile masz wykorzystanych wyjść ethernetowych w livebox? Kabel zarobią Ci w sklepie elektrycznym, ale polecam kupić komplecik: praskę i tester kabla wtyki RJ-45 za parę groszy na allegro. Obejrzyj filmik na yotube jak to się robi. Powodzenia.
 

qurter

New member
ogólnie mam 2 wejścia Ethernetowe ale 1 wejście jest pod Telewizje Neostrady a 2 wejście może iść do kompa i telewizora. Pod 2 wejście mam podpiętego kompa. Nie dałoby rady zastosować jakiejś przejściówki aby do 2 wejścia można bylo podłączyć i kompa i telewizor ? ;D
 

Alen69

New member

Gie

Member
Bez reklam
A nie lepiej kupić Acces point do tv? Switch + kabel + ewentualne wiercenie i maskowanie kabla wyjdzie niewiele taniej niż acces point który podłączy się w kilka sekund.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Po co mu AP skoro nie ma WiFi w telewizorze?
Prawidłowe rozwiązanie podał Alen69. Z tym że switch nie musi być ośmioportowy, wystarczy pięcioportowy. Ten długi 20m kabel pociągnąłbym od LB w okolice telewizora (nie potrzeba żadnych dławików na końcach kabla, to bzdury). Tam postawiłbym switch 5P i z niego będziesz miał 4 wyjścia. Jedno pójdzie na TV, a pozostałe 3 do późniejszego wykorzystania. Coraz więcej urządzeń AV ma porty Ethernet, więc warto mieć ich zapas w pobliżu TV (mediaboxy, odtwarzacze Blu-ray, itp.).
 

prze_cinek

New member
Po co mu AP skoro nie ma WiFi w telewizorze?
Prawidłowe rozwiązanie podał Alen69. Z tym że switch nie musi być ośmioportowy, wystarczy pięcioportowy. Ten długi 20m kabel pociągnąłbym od LB w okolice telewizora (nie potrzeba żadnych dławików na końcach kabla, to bzdury). Tam postawiłbym switch 5P i z niego będziesz miał 4 wyjścia. Jedno pójdzie na TV, a pozostałe 3 do późniejszego wykorzystania. Coraz więcej urządzeń AV ma porty Ethernet, więc warto mieć ich zapas w pobliżu TV (mediaboxy, odtwarzacze Blu-ray, itp.).

Pewnie koledze chodziło o AP w trybie Client- wtedy ten access point ciągnie neta z wifi liveboxa, i umożliwia podłączenie kilku urządzeń poprzez porty ethernet - bez dziur, bez wiercenia.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Pewnie koledze chodziło o AP w trybie Client- wtedy ten access point ciągnie neta z wifi liveboxa, i umożliwia podłączenie kilku urządzeń poprzez porty ethernet - bez dziur, bez wiercenia.
No tak. Kolega tak to napisał, że nie zjarzyłem co miał na myśli. Można oczywiście i po WiFi choć nie wiadomo jaką szybkość transferu się uzyska. Ja tam wolę godzinę pobiegać z wiertarką niż potem 5 lat wkurzać się że coś chodzi nie tak. ;-)
 
Do góry