LGpz950s czy LG47lx9500 ?????

scottie29

New member
Witam wszystkich :blagam:!!!! Od pewnego czasu zaniedbuję żonę i siedzę wieczorami czytając wasze zdania i opinie na temat ledów i plazm. W pracy zaczynam się mądrzyć gdy przewija się gadka na temat telewizorów co mi nie wróży za dobrze :) Ale do rzeczy , noszę się z zamiarem kupna telewizorka w cenie do 5000 pln.
-odległość od tv w pokoju : 2,5-3,0 m
-przeznaczenie : cyfra,ps3,filmy divx no i dvd
- 3D : nie nastawiam się na nie
-nasłonecznienie : słońce mam wyłącznie pod wieczór ale posiadam żaluzje także nie ma
problemu z tym
Głównie zależy mi na super jakości 2D nie będę wciąż siedział z okularami na nosie . Zbliża się zima i długie wieczory przed nami ,a sportu nie zabraknie aż do lipca :bober:. Czytałem opinie o LG 47lx9500 oraz LG50pz950 i jestem rozbity gdyż trochę przemawia za jednym jak i trochę za drugim .Ledzik posiada full led o czym marzyłem już rok temu oglądając LE8500 ,a z kolei plazma ma zmniejszony pobór energii i nie buczy jak Panas . Wcześniej rozpatrywałem TV Sharpa lc46le830 ale skłaniam się ku LG. Jeśli chce wam się mi napisać za i przeciw i jednocześnie doradzić będę wdzięczny . Jestem tu w miarę świeży na forum i mogłem czegoś nie dodać w moich "wymaganiach" .
 

don111

Banned
hmm, ja bym wolał zdecydowanie LX9500, zakładam że kupujesz z wyprzedaży w cenie około tego Sharpa :)
oczywiście ten tv ma wady LCD w stosunku do plazmy, spowodowane różnicą w technologii (i vice versa) ale jednak w porównaniu do innych LCD to jest z pewnością czołówka bez tych najgorszych wad (słaba czerń, nierówność podświetlenia matrycy, kąty)
ta plazma wg mnie ma zbyt słabą czerń żeby wywołać efekt WOW przy wieczornym oglądaniu
ja miałem dylemat czy LX9500 (innych LCD nie rozpatrywałem, bo uznałem że są sporo gorsze, m.in. ten Sharp) czy jakaś plazma Panasonica G30/GT30 (aktualnie wciąż mam także oprócz LG 3 letnią plazmę PY8 tej marki w drugim pokoju i jestem zadowolony, choć LG mimo pewnych wad LCD - jest ogólnie lepsze)
 

scottie29

New member
Tak w pełni się z tobą zgadzam ,że lx9500 jest czołówką w swej klasie lecz ma duże opóźnienia w reakcjach na panelu podczas grania w "szybkie" gry na konsolach - zapomniałem jak ten termin się nazywał :p . Natomiast minusem plazmy jest właśnie niska bądź blada czerń ...
 

don111

Banned
LX9500 może wyświetlić całkowitą czerń bo ma local dimming, w przypadku zwykłego LEDa czy plazmy zawsze czerń trochę świeci (najczęściej plazma ciemniej co jest właśnie zaletą, nie wadą)
odnośnie input lagu to w LX9500 nie ma żadnego problemu gdy się ustawi tak jak podałem wyżej
 
Do góry