LG37LH3000-pozioma linia.

Rav-X

New member
Jako że to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich.

Co do tematu, zakupiłem niedawno w Media Markt telewizor LCD LG37LH3000, do którego mam podłączony dekoder satelitarny Ferguson FK-7900UCI za pomocą kabla HDMI. Od jakiegoś czasu zauważyłem że kiedy włączam TV ustawiony aby uruchamiał się od razu na HDMI lub przełączam z telewizji analogowej na HDMI pod które jest podłączony dekoder satelitarny pokazuje mi się na środku ekranu przez całą szerokość zielona pozioma linia, nie jest ona na stałe tylko pokaże się przez chwilę i zniknie, a nieraz w ogóle się nie pokazuje.

Tu pojawia się moje pytanie, czy ten model ma taki kaprys i nie ma co się przejmować, czy to może być jakieś uszkodzenie?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Trudno wyczuć - ja np. mam takie coś że czasem kiedy działam na pc na moim samsungu mruga mi taka czarna pozioma linia (1/3 szerokości ekranu) która zawsze znika po zmianie zródła pilotem na inne (np dekoder) i powrót znowu na pc. Zdarza się to rzadko ale regularnie (powiedzmy raz w miesiącu). Masz gwarę tak więc spokojnie obadaj czy to dotyczy tylko dekodera czy może też innych zródeł.
 

Rav-X

New member
Sorki że tak późno odpisuję, ale nie miałem kiedy.

Co do tej linii to zdaje się że rozwiązałem problem, a mianowicie zdaje się że kabel nie był dobrze dociśnięty, i gdy go wyjąłem i włożyłem ponownie to jak na razie nie pojawia się ta linia.

A takie pytanie na boku, jak wygląda wytrzymałość złącza HDMI w tym LG (albo ogólnie)? Tzn. czy można podłączać urządzenia (np. DVD, dekoder) jak są włączone, czy nie można bo coś może się spalić? Czy może się łatwo uszkodzić (wyłamać, styki powyginać) jeśli podłączam często różne kompatybilne urządzenia, i wyciągam i wkładam często wtyczkę? Czy jego wytrzymałość jest porównywalna ze złączem SCART (wydaje mi się że to złącze jest dosyć solidne)?
 
Do góry