LG SL9500 a port USB

siedloch

New member
Witam. Jestem uzytkownikiem wyzej wymienionego telewizora od okolo 2 miesiecy. Jestem w miare wymagajacym uzytkownikiem wszelkich wyswietlaczy. Do zakupu tegoz telewizorka naklonila mnie dosc niska (jak na technologie) cena, czyli niecale 4tys. w euro agd. Nie odbylo sie oczywiscie bez przygod, poniewaz pierwszy egzemplarz ktory zabralem do domku posiadal maly fuck up na matrycy. Przy prawej krawedzi ekran byl wyraznie jasniejszy w kilku miejscach jakby ledy w tych miejscach mialy ze dwa razy wieksza moc swietlna :). Po oddaniu telewizorka na gwarancje, panowie w serwisie powiedzieli mi, ze tego typu usterki gwarancja nie obejmuje. na szczescie panowie w Euro AGD wykazali troszke wiecej inicjatywy i wymienili mi ekran od reki (po co wiec ten caly serwis LG?). Takze po kilku przejsciach stalem sie wlascicielem, 42 calowego telewizorka, ktory pod wzgledem obrazu, jak za ta cene zadowala mnie w 150%.
Ale nie o tym jest mowa.
Telewizorek stoi w domu ktory jest oddalony od mojego miejsca zamieszkania jakies 15 km. Czesto gdy zdobede jakis film, mam ochote nagrac go na dysk i obejrzec go podlaczajac ten ze dysk do portu USB w telewizorze. Zaznaczam odleglosc jaka dzieli mnie od telewizorka bo jest to maly klopot dla mnie nieposiadajacego samochodu, przemieszczanie sie w ta i z powrotem tylko po to by zobaczyc czy ta wersja pliku zadziala napewno.
I tu zaczynaja sie schody. Po doglebnej analizie instrukcji producenta, dalej natykam sie na przykre akcje typu: napisy ktore na kompie ida rowno z filmem nie ida rowno na telewizorze, dzwiek mimo iz nie jest to DTS tylko AAC badz AC3 nie jest rozpoznawalny przez telewizor.
I tu moje pytanie.
Czy ktokolwiek z Was drodzy forumowicze, ma pomysl, co zrobic zeby wszysto bylo TIP TOP. Jak sprawdzic czy film ktory nagrywam na dysk bedzie w 100% dzialal po podlaczeniu dysku do telewizorka. Czy jest jakich program ktory juz w momencie wlaczania filmu na kompie moze mi oznajmic, ze ten film nie bedzie dobrze wyswietlany na moim telewizorze. A moze wystarczy w KM Playerze wylaczyc badz odinstalowac jakies kodeki zebym mogl to kontrolowac.
Licze na fachowa pomoc Was uzytkownikow jednego z moich ulubionych forow internetowych.
Z gory dziekuje.
Siedloch.
 

voorne

New member
nie wiem jak jest na tym telewizorze ale wiem jakie sa przyczyny takich błędów np w samsungach :) po pierwsze jesli chodzi na napisy to format txt ma strasznie duzo zmiennych i proponuje kazde napisy zamieniac na srt, a jesli chodzi o dzwiek to w samsungu wystarczylo zmienic tryb na kinowy zarówno jesli chodzi o dźwięk jak i obraz , i to rozwiązywało problem
 
Do góry