LG LH 2000 - czy wystarczy?

wikanna

New member
Wielka prośba :)
Zastanawiam się czy wystarczy TV LG LH 2000 do odbioru sygnału z Cyfry+ (nie HD) i anteny dachowej (TV naziemna), ponieważ ten TV ma "tylko" HDReady, natomiast inne modele LH3000 lub LH4000 sa już FullHD.
Nie mam zbyt wygórowanych wymagań, nie potrzebuję tzw. "wodotrysków" w TV :) , ale chciałabym , pewnie jak wszyscy, być zadowolona z zakupu i odbioru.
Czy biorąc od uwagę sygnał jaki będzie dostarczany TV, jest sens kupować coś z wyższej półki niż ten LH 2000?
Pomóżcie kochani :)
 

wikanna

New member
TV to ja już "kupuję " od kilku miesięcy:mrgreen:
Nie mogę się zdecydować. Ostatnio jestem właśnie na etapie tego LH2000.
Teraz znowu gdzieś czytam , że firma LG to zły wybór.
Chyba przestanę do internetu zaglądać. Czym więcej czytam ,tym jestem "głupsza":roll:
Chciałabym , aby TV miał już MPEG4, dobrze sobie radził z sygnałem SD (Cyfra + i naziemna). Acha i ma byc 32".
Czyli nie mam zbyt dużych wymagań:)
 

wikanna

New member
Czy przy FullHD obraz ze zwykłej Cyfry + i naziemnej nie będzie gorszy niż przy HD Ready?
Coś czytałam na ten temat. Chodzi o dopasowanie sygnału do rozdzielczości obrazu TV. Przepraszam za niefachowe określenia.
Nie znam się na tym, ale mniej więcej o to chodziło.
Na LH3000 mogę sobie jeszcze pozwolić :)
 

maruco

New member
wikanna napisał:
Czy przy FullHD obraz ze zwykłej Cyfry + i naziemnej nie będzie gorszy niż przy HD Ready?
Coś czytałam na ten temat. Chodzi o dopasowanie sygnału do rozdzielczości obrazu TV. Przepraszam za niefachowe określenia.
Nie znam się na tym, ale mniej więcej o to chodziło.
Na LH3000 mogę sobie jeszcze pozwolić :)

przy 32" różnica będzie nieznaczna, przy większych matrycach i różnica widoczniejsza :/
ja bym kupował LG LH3000 jeżeli jest taka możliwośc - telewizor ostatecznie nie jest zakupem sezonowym, tylko powinien służyc wiele lat - dlatego lepiej miec Full HD - kto wie może doczekamy czasów kiedy cyfrowa TV w Polsce wejscie z nadajników naziemnych :)
 

wikanna

New member
Informuję uprzejmie, że zamówiłam dzisiaj LG 32 LH 2000 :)
Jutro będzie w domku. Dam znać jak się spisuje.
Ponieważ cena tego TV nie jest zawrotnie wysoka, pmyślałam sobie , że spokojnie posłuży kilka lat , przy standarcie sygnału jaki teraz odbieram,
a za lat x mogę zmienic TV na jeszcze lepszy (może do sygnału juz wtedy HD) . I nie będzie mi wtedy bardzo żal pieniędzy, które na niego wydałam.
Nie wiem czy to dobry tok rozumowania, ale nic mądrzejszego nie wymysliłam :)
 

wikanna

New member
Minął tydzień "testowania" zakupionego LH 2000 32".
Moje spostrzeżenia i opinie (może subiektywne) o tym LCD:

-obraz (Cyfra+ i naziemna cyfrowa ) bez zastrzeżeń.
Jestem mile zaskoczona obrazem naziemnej cyfrówki, nawet nie ma co porównywać z analogiem;) . Cyfrową naziemną odbieram z anteny zbiorczej na dachu. Czasami mam wrażenie, że obraz z cyfrowej naziemnej jest lepszy od obrazu z Cyfry+. Doszłam do wniosku, że czas najwyższy zmienić dekoder na inny, lepszy. Ten, który mam obecnie, to "prezent" od Cyfry+. Taka była promocja "dekoder za 1 zł" .

Teraz jestem zdania, że kupowanie LCD dla sygnału analogowego, to obraza dla.... telewizora LCD :D .

- dźwięk..... nie można za wiele wymagać od takich głośniczków.
Niestety , kino domowe nie wchodzi w rachubę. Za mały pokój.
No, ale cóż, muszę jakoś z tym żyć:D

- obudowa: tu jestem niestety... rozczarowana.
Materiały użyte do wykonania obudowy, wg mnie są niezbyt dobrej jakości. Tworzywo jest delikatne, uważam, że zbyt cienkie.
Poprzednio miałam też LG, ale 26 cali, i obudowa była solidna, z grubszego , sztywnego tworzywa.
Tu jest , niestety, gorzej. Szczególnie brzegi obudowy (te okalające ekran), wykonane z błyszczącego tworzywa, są dość mizerne.
Wadą , jak dla mnie, jest to, że bardzo widać kurz na takiej błyszczącej obudowie.

To taka ogólna , może narazie skromna opinia o tym LCD.
Testowania będzie ciąg dalszy.
 

disnemar

New member
Witam.
mam pytanie odnośnie tego modelu.

Czy w przedziale cenowym 1600-1700 złotych to dobry wybór czy szukać czegoś innego(lepszego??)?
 

janekpp

New member
Witam-poczytałem trochgę na foru-najpierw kupiłem lg 42 pq 3000 a niedawno dla dzieciaków -lg 19 lh 2000.Byłem zadowolony z obydwóch lecz niestety po miesiącu siadł-nie można go włączyć -miga cały czas z przodu czerwona dioda i nie reaguje na pilota ani na włączniki tel. Ktoś wie przyczynę ?
 
Do góry