LG BD350V i ntfs

darecki_22

New member
Czy LG BD350V czyta dyski ntfs a tym samym pliki mkv powyżej 4,5G? Jak wygląda odczyt mkv z napisami ?

pozdrawiam
 

fotopa

New member
przyłączam się do pytania :)
czy nie ma problemu z polskimi znakami w napisach przy .mkv?
 
Ostatnia edycja:

Lemoniada

Member
czyta NTFS ja mam dysk Toshiby 650GB ze znakami nie ma problemów,jedyny problem który staram sie rozwiązać z tym odtwarzaczem to tnący się dźwięk w DTS, albo jest to wina tego odtwarzacza albo filmy kompresowane w mkv z DTSem są nie tak
 

Waniascp

New member
Lemoniada, czy udało Ci się rozwiązać problem z tnącym dźwiękiem DTS w MKV? Parę dni temu zakupiłem ten odtwadzacz i mam taki sam problem (sprawdzałem 2 filmy MKV, na jednym jest OK na drugim już nie).

pozdrawiam
 

Lemoniada

Member
właśnie chyba mi się nie udało, chociaż Donnie Darko w dts ściągnąłem i idzie ok, ale inne filmy juz nie, nie wiem w czym tak naprawde problem czy w złym zrobieniu filmu w mkv czy w naszym odtwarzaczu. Znalazłem taką opinie o tym odtwarzaczu może to prawda
Niestety, jest to słaby odtwarzacz. Zacznę po kolei: Audio CD odtwarza w miarę poprawnie, ale jeśli włoży się płytę nagraną w systemie DTS potrafi w wielu miejscach zgubić dźwięk (sekundowe przerwy). DivX na płytach lub na złączu USB to jest ciekawa sprawa: po ok. 9-11 minutach od momentu rozpoczęcia odtwarzania obraz zaczyna się ciąć: spowalnia, pojawiają się przeskoki. Można to wyeliminować włączając na jakiś czas pauzę, niemniej jest to co najmniej dziwny objaw. DVD odtwarza poprawnie, ale brakuje możliwości ustawienia opóźnienia dźwięku w stosunku do obrazu (miałem poprzednio phillipsa, taka opcja była). Jest to o tyle ważne, że gdy oglądam film (np. ze ścieżką stereo) na telewizorze (sharp DH77) widoczne jest - czasami spore - rozsychronizowanie obrazu z dźwiękiem. H.264: przesuwający się w poziomie obraz potrafi przemieszczać się skokowo, zamiast płynnie (nawet przy 720p) - wygląda, jakby odtwarzacz nie radził sobie z takim strumieniem. Blu-ray: przy formacie 1080p/50 i włączonych napisach obraz spowalnia w momencie pojawiania się/znikania napisów na ekranie (sic!). Informuję, że testowałem odtwarzacz na wielu różnych płytach i na 3 kablach HDMI. W każdej z tych konfiguracji występują wszystkie opisane tu przypadłości.
zaletyZalety produktu
- wygląd,
- złącze USB,
- divx (słaby bo słaby, ale jest).
wadyWady produktu
- nie wyświetla numeru ścieżki/rozdziału,
- nie można ustawić upływu czasu od końca do początku filmu,
- nie potrafi wznowić filmu Divx po wyłączeniu odtwarzacza,
- gubi dźwięk przy płytach audio z DTS-em,
- rozsychronizowany dźwięk z obrazem (Divx, DVD) brak ustawień przesunięcia opóźnienia dźwięku,
- spowalnianie obrazu.
 

Horhe Ortega

New member
Sprawdzałeś aktualizacje? Czy dźwięk idzie po optyku? Z płyt też jest problem z DTS-em? Czy ma znaczenie ilość ścieżek dźw. w pliku mkv?
 

Waniascp

New member
Sprawdzałem u siebie jeden film z blu-ray 1080p/50Hz i z włączonymi napisami bylo ok (napisy angielskie).
Jeżeli chodzi o wersje soft to zrobiłem aktualizację do najnowszej wersji ze strony LG i w kwesti dźwięku DTS w MKV nie pomogło.
Trzeba będzie poczekac na kolejny soft lub zmienić sprzęt na inny...

pozdrawiam
 

Lemoniada

Member
to jakieś badziewie chyba jest ten LG, producent nie odpowiada, chyba zareklamuje to o zwrot kasy z rzecznikiem , i wymienię na wyższy model podobno sie DTS nie tnie
 

Waniascp

New member
Ja po dokładnym opisaniu problemu w formularzu kontaktowym na stronie LGE dostałem odpowiedź żeby zadzwonić do nich na infolinię, gdzie nie mogłem sie dodzwonić...
Jeżeli chodzi o wyższy model to podobno dopiero BD390 działa tak jak należy, ale cena jest ponad 2x wyższa.

pozdrawiam
 

Horhe Ortega

New member
ustawiam multi chanel i 5.1
Tak ustawiasz ??? Lemoniada...piszesz o problemach z dźwiękiem a uparcie łączysz po HDMI , wiedząc że Twoja Yamaha ma tylko HDMI 1.2(brak synchro A/V) i LG będzie pracował właśnie w tym standardzie gdy połączysz go z Twoim ampli! Była już gdzieś o tym mowa,leć tylko po optyku bitstream(czy przejście pierwotne) i dekoduj z poziomu ampli.To może rozwiąże problem.
 
Ostatnia edycja:

zigii

New member
350v

"Informuję, że testowałem odtwarzacz na wielu różnych płytach i na 3 kablach HDMI "
A możesz Lemoniada odpowiedzieć jak z obsługą zewnętrznego dysku - tzn czyta mydło i powidło czy tylko wybrane dla siebie formaty - pytam , bo wolałbym pewne kolekcje mieć na twardzielu a jak sam pisałeś obsługa USB to zaleta tak że sam rozumiesz :krol:
 

Lemoniada

Member
Tak ustawiasz ??? Lemoniada...piszesz o problemach z dźwiękiem a uparcie łączysz po HDMI , wiedząc że Twoja Yamaha ma tylko HDMI 1.2(brak synchro A/V) i LG będzie pracował właśnie w tym standardzie gdy połączysz go z Twoim ampli! Była już gdzieś o tym mowa,leć tylko po optyku bitstream(czy przejście pierwotne) i dekoduj z poziomu ampli.To może rozwiąże problem.
co to znaczy dekoduj z poziomu ampli? gdzie to ustawić?
 

Horhe Ortega

New member
HDMI bezpośrednio do TV a coaxial do ampli.Cyfrowe wyjście dźwięku w playerze z ustawieniem-przejście pierwotne(bitstream).Tak sprawdź czy dalej się to dzieje.W niektórych playerach można też wyłączyć dźwięk po HDMI , ale w tym chyba nie ma takiej opcji w ustawieniach...
 
Ostatnia edycja:

Pablo72

New member
Ja mam BD350V podlaczonego do dekodera dzwieku Creative DDTS-100 i nie mam zadnych problemow z dzwiekiem DTS w filmach mkv oraz plytach Audio DTS.Radze wgrac nowe fw i po problemie z DTS.
 

Lemoniada

Member
Ja mam BD350V podlaczonego do dekodera dzwieku Creative DDTS-100 i nie mam zadnych problemow z dzwiekiem DTS w filmach mkv oraz plytach Audio DTS.Radze wgrac nowe fw i po problemie z DTS.

dziękuję za odpowiedź,
czy to wgrywa się samodzielnie czy trzeba oddać na gwarancję?
czy Pan również to wgrywał, jeżeli to jak , jakieś info w postaci linka
pozdrawiam
 

Pablo72

New member
Trzeba wypakowac oba pliki z archwimum ze strony LG na pendrive`a i postepowac wg opisu.
h**p://w w w.lg.com/pl/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=BD350V&matchedModelCode=7000001169&searchEngineModelCode=BD350V&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile
 

Lemoniada

Member
coś chyba źle zrobiłem, instrukcja jest po angielsku ale nie wiem czy dobrze wgrałem bo jak skakało na DTS tak skacze.
Ściągnąłem z tego linka co podałeś dwa pliki jeden w PDF z angielską instrukcją wgrania, i drugi plik zip w którym są dwa pliki, zgrałem je bez foldera wypakowane na pena, wkładam pena wyskoczyło czy aktualizować, i wybrałem ok, odtwarzacz wgrał i się wyłączył, czy trzeba wgrac jakoś osobno pliki pojedynczo najpierw sterownik na pena, i później po aktualizacji plik z oprogramowaniem?
dziękuję za pomoc pozdrawiam

coś tu czytam , że jakieś cd jet jeszcze potrzebne ja nic nie używałem, totalne lenistwo ze strony producenta, zakupiony sprzęt w Polsce powinien mieć Polską instrukcję , powinni karać takie rzeczy
 
Ostatnia edycja:
Do góry