LG AC3 - problem z ARC audio

lemeridien

New member
Słuchajcie 2 miesiące temu zakupiłem TV LG OLED77C31LA.AEU, podłączyłem go do zestawu Onkyo Integra 4.2 w systemie 5.1. Wszystko działało 2 miesiące i nagle w TV nie działa złącze ARC i aby był dzwięk na stereo musze połączyć się przez złącze światłowodowe i ustawić je w TV jako źródło dźwięku bo ARC nie działa. Oznacza to że do tej pory mogłem jednym pilotem LG sterować całe audio, tv, włączając TV włączał się amplituner, dekoder Canal plus, można było regulować podgłaszanie itp itd. - WYGODA. W tej chwili nie działa CEC, nie da rady sterować pilotem audio, generalnie tylko i wyłącznie 3 piloty i ręczna zabawa z każdym sprzętem oddzielnie - średniowiecze powróciło. Był człowiek od audio - stwierdził że wina leży po stronie TV, poddał się po 4 godzinach ustawień, wymianie kabli itp. Zgłosiłem na gwarancję, przyjechali, 4 godziny ustawień i walki, nie ma szans - wymieniamy płytę główną. Wymienili, TV stracił moją kalibrację za 1000zł, wszystko wróciło do normy na - 15 minut. Znów jest to samo, nie działa dźwięk przez ARC... Co jest grane? Serwis porobił zdjęcia i pojechali, ja nadal nie mam połączenia przez ARC, CEC nie działa, mimo że przy podłączeniu do gniazda HDMI podczas konfiguracji włącza się system audio... Nikt nic nie wie, czeski film.... Co to może być?
 
Do góry