LG 65UF860V vs Panasonic TX-65CX800E

kamatosek

New member
Witam wszystkich,

Z racji tego, że polski internet nie znajduje testów w/w LG 65UF860V popełniam ten post.

Czy ktoś miał doczynienia na żywo z w/w LG ?

Zasłyszałem gdzieś, że jest to tańsza wersja LG 65UF950V od której się róźni tylko ubudową, i głośnikami których i tak nie będę używał,

Jak LG 65UF860V ma sie w porównaniu do Panasonic TX-65CX800E.

Zależy mi na:

bardzo dobrej dynamice scen dużo sportu szybkie filmy
bardzo dobrej czerni
szerokiej palecie kolorów
Telewizor wyłącznie płaski:eek:k:

Jedyny rozpatrywany rozmiar to 65"

Nie chce

Sony
Philips
Samsung
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Może przy okazji ja zapytam;), jaki masz sygnał podłączony do LG ? . Jeżeli masz podłączoną satelitę z platformą Polsatu , lub Nki , a do tego Moduł CAM CI+ to napisz czy istnieje możliwość ustawienia listy kanałów według własnej numeracji. Przykładowo kanał ZXZ jest na pozycji 123 , a chciałbym żeby na liście figurował na pozycji 1 z przypisanym numerem 1 . Z tego co wiem to można ustawiać 4 listy ulubionych , ale nie można zmieniać numeracji. Myślę że da się zrozumieć moje zawiłości :roll: .
W necie mało można przeczytać o UF860V więc opisz jakie masz pierwsze wrażenia oglądając nowy nabytek, czy robiłeś kalibrację? , jakie masz ustawienia? czy dzwięk jest jak piszą naprawdę ; super; ?
 

piterek45

New member
Witam ponownie
Niestety mam UPC i korzystam z ich dekodera wiec nie wiem jak to wygląda
Pisałem 30 minut odpowiedz i ten porąbany portal mnie wylogował i skasował moje całe wypociny
Więc drugi raz już w mocnym skrócie
ustawienia fabryczne są ok a kalibracji sam nie ogarnę(ze 30 parametrów ) w necie brak do tego modelu
Dźwięk ok wysoka jakość (słychac świetnie sopran "czynele")wysoka głośność lecz bas dość słaby(za cienki ten tv na bas)ale góra i średni bas bardzo dobry Muza w hd z youtube wymiata
ale do pełni potrzebny jest bas raczej z subwoofera
3d świetne jak materiał jest full hd i nagrany w 3d( zero zmęczenia)
Matryca nano crystal świetna, kolory bajka i bardzo płynny obraz ,konty bezkonkurencyjne
Na noc troche przyciemniam obraz bo podświetlenie krawędziowe pokazuje swoje wady(ale tylko w zupełnej ciemności na bardzo ciemnych scenach z dużym kontrastem)

Ja wybierałem miedzy samsungiem UE65JS8500 który miał być rzekomo droższy i lepszy(zakrzywiony) czego ja nie zauważyłem po za tym że był 500 zł droższy( jak kupowałem) i miał wieksze problemy z pewna sceną bardzo trudną z interstellara w zasadzie to poległ na niej a sprzedawca zachwalacz zamknął wreszcie gębę
O działaniu systemu i samego pilota wspominać nie będe bo samsung musi się jeszcze wiele nauczyć od lg w tej kwestii
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Piszesz że matryca świetna , a napisz proszę jak wyglądają na niej ; odbicia ; w jasnym pomieszczeniu, czy jest ona typu lustro i wszystko wokoło tv ;łapie; na ekran? Aktualizowałeś do najnowszej wersji oprogramowanie ?
 

piterek45

New member
Siemka
Generalnie co do odbić no to tego chyba uniknąć tego się nie da w żadnym tv bez matowej matrycy
Jak stoi zgaszony to po prostu czarne lustro ja mam go lekko pochylonego do przodu i na pewno nie widzę w nim oświetlenia sufitowego ale jakieś odbicia są
Ale czy to jest problem? dla mnie nie , przecież nie oglądam wyłączonego tv a z kolei lekkie pochylenie daje świetny efekt zwłaszcza że ta matryca pod każdym kontem tak samo świeci
Po podłączeniu zaktualizowałem wszystko co się dało
Podobno -nie wiem ile w tym prawdy to ten tv jest tym samym telewizorem co 65UF950 tylko w innym opakowaniu (haha i ja chce w to wierzyć)
 

piterek45

New member
Być może dla tego że jest to model dość nowy a LG w pl jest strasznie niedoceniane "takie coś dla plebsu"co innego SAMSUNG.SONY(8505 nawet dysku nie widzi tylko pen drive)PANASONIC To są marki dla koneserów
LG zawsze w testach wychodzi gorzej
No ale ja się na tym zapewne nie znam hahaa i wybieram LG(i jestem zadowolony)
Pomijam kwestie ceny
Druga sprawa to każdy indywidualnie musi ocenić ja zmieniłem z Samsunga LE-52A656 i tamten tez nie był dla mnie zły a dla innych może być nie do zaakceptowania
 
Ostatnia edycja:

colibri75

New member
No wlasnie. Wlasna akcpetacja. Mam samsunga u8000 w 55 calach, chyba 3 letni, max 4 i jak dla mnie jest zajebisty oprocz braku mozliwosci odtwarzania filmow bezposrednio z przegladarki np z cda.
Teraz kupuje wiekszy i czytam te wszystkie opinie, a podejrzewam ze co bym oprocz oleda (fakt jest przekozacki) nie kupil to obraz bedzie mi pasowal bez wzgledu na wybor. Nie zaakceptuje napewno klopotow jakie czytam o androidzie z samym systemem ale wydaje mi sie ze moja percepcja jest taka jaka jest. Dzis nawet wlaczylem z ciekawosci moj tv na ciemnym tle. Jakies przebarwienia sa na krawedziach, no i co, wlacze nc+ i juz nie widze :). Sorry za off.
 
Ostatnia edycja:

kamatosek

New member
Panowie staneło umnie jednak na LG ale wyższy model 65UF950V, do poniedziałku w euro jest na niego rabat -2500 czy bede zadowolony czas pokaze ale matryce VA i ich katy widzenia nie sa dla mnie do zaakceptowania jak stare LCD z wczesnych lat 2000 :p
 

adamo_

New member
Bez reklam
kamatosek to za ile ten TV ja poluje na 55 cali też jest jakis rabat ?

tu piszą że 860V ma HDR lub przynajmniej poszerzoną paletę barw ale w Polsce chyba nie jest dostępny w sprzedaży.


https://www.avforums.com/threads/2015-lg-uf850v-uf860v-4k-ultra-hd-tv-owners-thread.1973880/

The 4K picture is excellent and one bonus is when I play the amazon prime Mozart prog which apparently is in HDR the set informs me that HDR is on. It plays youtube vids in 4K ( my other TV a Samsung 4k HU7500 does not ) playing some of the Samsung SUHD demos on youtube really shows how good the picture is, at this stage very happy with it.



 
Ostatnia edycja:

kamatosek

New member
LG UF860V jest tańszą wersją UF950V, dopiero neidawno jest u nas w polsce dostępny w ogroniczonym zakresie głównie niemiecka sieć Saturn/MM,

Z tego co oglądałem na żywo i czytałem obraz, matryce i systemy przetwarzania są identyczne,

Model 950 jest zrobiony według religii SLIM i ma lepsze głosniki 60W vs 20W w modelu 860

Na 55" promocja w euro z ratami 0% była w zeszłym tygodniu minus 1000 PLN było teraz niema jest tylko na 65"

Model 860 też ma te rozszerzone kolory niby " Prime Color"
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
LG UF860V jest tańszą wersją UF850V, dopiero neidawno jest u nas w polsce dostępny w ogroniczonym zakresie głównie niemiecka sieć Saturn/MM,

@kamatosek czy nie jest odwrotnie? , wersja uf850v jest tańszą wersją uf860v ;).
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wydawało się mi że pisałeś o modelach uf860 i uf850v dlatego napisałem poprzedni post ;-) , a że uf950 jest wyzszym modelem od uf860 to w 100% się zgadzam:lol: Jak się już ; oswoisz; z nowym telewizorkiem to skrobnij trochę na jego temat .
 

adamo_

New member
Bez reklam
ale mi promocja zawyżona cena i obniżka rabatem -2 800 zł (dla 65 cali) czyli w sumie tyle ile na ceneo w innych sklepach :) cwaniaczki
 

kamatosek

New member
Promocja jest dobra.

cena na ceneo od 10600

tutaj mam 10490
+ darmowa dostawa do domu
+ gwarancja w dużej sieci sklepów która w okresie gwarancji się pewnie nie zawinie
+ prawdziwe raty 0% bez ubezpieczeń i innych wynalazków ;)

Na dzień piątek była to dla mnie najlepsza oferta.

W Czwartek byłem jeszcze zdecydowany na model 860V.

Na korzyść 950V ładniejszy desing i jakość dzwięku,

Pomimo, że mam kino domowe sparowane HDMI ARC nie zawsze chce słuchać z kina domowego.
 
Do góry