LG 50PV350? Co strace względem Panasonica?

robert723

New member
Jaki sygnał – sd, oraz hd
Jaka odległość od ekranu – od 3 do 4,5 m
Jaki masz ulubiony program – ponad 50% to sport i bedzie to sport raczej w hd

W tej chwili najbardziej jestem przekonany do LG 50PV350 (2,2 tys. zł), ale w czym one są gorsze od Panasoniców, bo różnica cenowa przyznam jest duża. W porównywarkach cenowych momo tej dużej różnicy ludzie wybierają Panasy - Panasonic TX-P42G30E najpopularniejsza plazma na porównywarce cenowej: Panasonic TX-P42G30E (2,7 tys. zł), na drugim miejscu: Panasonic TX-P50G30E (3,6 tys. zł)

Czy obraz, wytrzymałośc, ogólna jakość jest na tyle lepsza, że warto dołorzyć te pieniądze?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Głównie to czerń i filtr. Ta pierwsza jest lepsza na G30 a filtru w LG nie ma wcale i obraz jest lustrzany jesli ogladasz w dzień.
 

Majkem82

New member
Witam

Popieram sugestię kolegi SimonK. Posiadam 50PV350. W moim przypadku było prosto- sugerowałem się ceną, budżet był najważniejszy. "Nie podoba się obraz, nie masz jak dołożyć? To nie marudź i zajmij się trybem Expert" :) Tak było w moim przypadku :) W Twoim może być inaczej, jeśli posiadasz większy budżet. Jeśli jest szansa, byś porównał oba te modele, to nie masz co zwlekać.

Co do jakości obrazu 50PV350, to wydaje mi się, że obraz chyba za bardzo się rozmasuje podczas ruchomych scen. Ale to tylko moja opinia. Poza tym poziom czerni mi pasuje, lustro natomiast kompletnie nie przeszkadza (średnio nasłonecznione pomieszczenie, okno prostopadle do telewizora).
 

adamlop

New member
Odnosnie rozmazywania - brat ma sama ps51d495, kolega panasa p50x10y.
Oba rozmazuja jeszcze bardziej. Nie wiem jak to jest przy drozszych tv.

Konkretny przyklad: trawa na boisku jest ostra i widac szczegoly gdy jest nieruchoma - im szybciej porusza sie kamera - tym wiecej szczegolowosci tracimy. Sprawdz czy na drozszych tv nadal jest zachowana ostrosc trawy.
W trybach standardowych jakosc obrazu nie za ciekawa, trzeba grzebac w ust. ekspert
 

adamlop

New member
U mnie widac tylko trojkat 3x3 piksele przy wylaczonej matrycy sa bardziej czarne. Z tym ze te piksele nie sa uzywane (sprawdzalem przy ISM - wybielanie kolorow, gdzie podswietlona jest cala matryca i ramka pikseli nieuzywanych wynosi ok 5px)
 

marecki6

New member
Bez reklam
to dobrze jednak kupowanie tv ze świadomością wady produkcyjnej to ciężka sprawa ... problem polega jednak na tym, że ten tv praktycznie nie ma konkurencji w tej cenie
 

mmaciejewski

New member
@robert723

odpowiadam na PW tutaj gdyz masz chyba zapelniona skrzynke...
wg mnie nie warto dokladac prawie 1,5 tys. jesli panas kosztowalby w okolicach 3tys to moznaby sie jeszcze zastanawiac ale roznica cenowa jak dla mnie byla zbyt duza. Jakosc obrazu w LG wg mnie jest bardzo dobra. jednak trzeba wziac pod uwage problem z matryca (lewy dolny naroznik) o ktorym nie wiedzialem kupujac tv oraz co najgorsze bezradnosc serwisu w naprawieniu wady (nowa matryca ponownie ma ta sama wade, choc mniejsza). decyzja jest bardzo trudna z tego powodu, ze w tej klasie cenowej tv nie ma konkurencji, ogolna jakosc wykonania jest bardzo dobra, nic nie bzyczy, oprogramowanie dziala szybko a lustro wcale nie jest takie tragiczne (mam bardzo nasloneczniony pokoj i ratuje sie roletami, tv sluzy mi caly dzien takze jako monitor do komputera). jesli bylbym na Twoim miejscu na chwile obecna wstrzymalbym sie z zakupem gdyz LG to bardzo dobry tv, majacy w tej klasie cenowej jedna wade...duzy problem z felernymi matrycami. jak zapewne widziales na forum wraz z innymi uzytkownikami monitujemy sprawe i chcemy zebrac jak najwiecej uzytkownikow z wadliwymi telewizorami oraz napiszemy wiadomosc do serwisu LG z informacja o problemie. pozdrawiam:)
 

Himenes

New member
Witam serdecznie forumowiczów!

podziękowania za wyrażone opinie na temat lg50pv350, nie ukrywam ,że opinie innych uzytkowników wpłynęły na moją decyzję o kupnie tego modelu co okazało się jak najbardziej trafnym wyborem. udało mi się kupić w sklepie M.M. za 2200zł jak się okazalo jest to telewizor z produkcji majowej(naklejka na tylnej obudowie -kod produkcji) i problem plamki w lewym narożniku matrycy nie występuję. jeśli chodzi o różnicę między Panasem a Lg, sa nie dostrzegalne skłaniałbym się nawet do opinii ,że obraz jest lepszy na Lg. Pozdrawiam
 
Do góry