LG 50PA6500 czy SAMSUNG PS51E530

Witam!

Sprowadziło mnie na forum to samo co większość z Was. Zakup lub chęć poszerzenia wiedzy telewizorowej ;p
Jestem tuż przed zakupem TV

Po lekturze forum i innych zasobów internetu jak i wykonanych wielu rundach po sklepach celem googlowania własnoocznie jak i na macajewa ;) po Marketach tutejszych.

Dlaczego plazma. A no wiadomo, stosunek wielkość-cena, a uzyskana za to jakość.

A więc, z moich obserwacji z terenu wynika:
50PA6500 bardzo mi przypadł do gustu jeśli chodzi o wygląd, ale niestety, na pierwszy rzut oka widać, że PS51E530 posiada ładniejszą paletę barw, jest bardziej wyrazista. Czerń czarniejsza i biel bielsza jest także w PS'ie. Nie wiem czy to nie kwestia kalibracji i innych ustawień, ale w 3 sklepach ta sama sytuacja. W MM jeden stał nad drugim więc dokładnie było widać różnicę. Samsungów nigdy nie darzyłem wielką sympatią, ale...



Proszę o obiektywne opinie użytkowników w/w modeli oraz ludzi w temacie.


Który model i dlaczego?
Ewentualnie inne propozycje z tego progu.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, ale bywa, ze bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej str. około 2 m od okna
7.Jaki masz obecnie telewizor? LG CRT - już ma dosyć
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Jak najlepszy obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowa Vectra
10.Jakie urządzenia? Może komp na HDMI
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-8 ~
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Discovery, filmowe...
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie, a jeśli to sporadycznie...
16.Preferencje co do marki? LG
17.Preferencje co do wielkości? Minimum 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? A to trudne pytanie...
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie w tej kwocie cenowej z ta wielkością...


Pozdrawiam!
 
Po długich rozważaniach... ponieważ telewizory rzadko kupuję, postanowiłem coś dorzucić do budżetu. Czyli cena do ok 3200zł.
TV 50" Plazma i idźmy krok naprzód - 3D. Rozważam dwie pozycje Panasonic TX-P50UT50E i SAMSUNG PS51E550. Powiem szczerze, że ciężko się zdecydować . Który wyświetla ładniejszy obraz i barwę w Blue-Ray ?
 

Smykoo

New member
Też stanąłem przed takim wyborem :)
Z testów umieszczonych w sieci wynika, że lepszy obraz jest w panasonicu (zwłaszcza czerń, porównywalna do ST50), ale samsung ma swoje zalet tj. okulary w zestawie, cieńszą obudowę, lepsze multimedia.
 

Tika

New member
Bez reklam
Co do TV to lepiej Samsunga E550, mniejsza szansa na trafienie felernego (chyba, że jest szansa sprawdzenia kupowanego egzemplarza na miejscu w sklepie)

PS. do Panasonica też dają okulary ale niestety nie w Polsce, jak widać są równi i równiejsi na tym świecie
 
Ostatnia edycja:
Weekendowo zrobię ponownie rundę po sklepach. W Elekr.Wo.. są akurat w/w sztuki dostępne więc jeszcze dokładnie się przyjrzę. Fakt,że obraz w Panasonicu jest ładniejszy,ale w Samsungu jakby jaśniejszy i 3x HDMI, a nie 2-ubogo.
Osobiście jakość obrazu stawiam na pierwszym miejscu więc jeśli znaczna różnica będzie na korzyść Panasonica to będzie w/w model, ale jeśli nieznaczna to biorę E550.
 
Wracając do tematu. Zakupu jeszcze nie dokonałem, ponieważ wyczekuję obniżki przedświątecznej (które już się stopniowo zaczynają).
Biorąc pod uwagę tylko wyświetlany obraz (zapominamy o dodatkach i multimediach producentów) z modelach P50UT50E i PS51E550 moim zdaniem Samsung wypada korzystniej. Może jest to spowodowane większymi odblaskami w Panasonicu, które zakłócają bardziej obraz. Panasonic seria UT50E wypadł by lepiej tylko przy wyświetlanym obrazie w niemal całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, a przy użytkowaniu standardowym domowym jest to raczej niemożliwe. A może się mylę i Panas w sklepie nie był odpowiednio wykalibrowany?
 
Do góry