LG 47SL8000 - nowy led LG.

plejak

Banned
http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...arentId=01&modelCodeDisplay=47SL8000&model=64#


Mma nadzieję że Pan Kiki zrobi test tego leda.Już w październiku w sprzedaży w Polsce.:popcorn:

LG SL8000: nowy telewizor z serii BORDERLESS™

LG Electronics wprowadza na rynek telewizor linii SL8000 BORDERLESS™, odznaczający się nie tylko wykorzystaniem najnowszych technologii LCD, ale również wyrafinowanym wzornictwem, które wyznaczy nowy kierunek w projektowaniu sprzętu RTV. Model LG SL8000 został zaprezentowany podczas targów IFA 2009 (Internationale Funkausstellung) w Berlinie.
„SL8000 jest inny niż dotychczasowe telewizory LCD. To prawdziwe dzieło sztuki” — powiedział Simon Kang, dyrektor generalny i prezes działu Home Entertainment LG Electronics. „Dzięki innowacyjnemu wzornictwu BORDERLESS™ telewizor wygląda jak okno do nowego świata, świata rozrywki Full HD. Telewizor ten idealnie łączy w sobie artystyczne wzornictwo ze znakomitą jakością obrazu, a ponadto jest łatwy w obsłudze, co wyróżnia go spośród oferty dostępnej na rynku” – dodał Kang.
Najnowszy telewizor LG w pełni obrazuje ideę BORDERLESS™, gdyż ekran SL8000 przechodzi w obramowanie bez zauważalnej krawędzi. W tradycyjnych telewizorach LCD ekran jest nieco zagłębiony i otoczony grubą plastikową ramą. Natomiast w SL8000, dzięki jednowarstwowej konstrukcji, płaszczyzna ekranu jest wyrównana. Firma LG zadbała o to, aby wszystkie zewnętrzne elementy miały taki sam kolor, co ekran wyłączonego telewizora. Dzięki temu telewizor wygląda jak elegancka, jednolita tafla szkła.
Aby uzyskać taki efekt, LG zastosował podczas produkcji obudowy nową technologię Injection Compression Molding zamiast tradycyjnego wycinania i tłoczenia, co pozwoliło uzyskać stylowy telewizor LCD o grubości 45 mm. Wzornictwo BORDERLESS™ w połączeniu z niewielką głębokością ekranu sprawia, że telewizor wydaje większy niż jest w rzeczywistości, a to podnosi komfort oglądania.
SL8000 to telewizor o rozdzielczości Full HD, wykorzystujący technologię LG TruMotion 200 Hz, która znacząco zmniejsza efekty rozmycia i smużenia przy szybko zmieniających się obrazach. Czas reakcji wynoszący zaledwie 2 ms to dodatkowy atut, który docenią przede wszystkim amatorzy filmów akcji i dynamicznych gier. Współczynnik kontrastu dynamicznego w nowym telewizorze LG wynosi 150 000:1, co zapewnia wierne odwzorowywanie kolorów i głęboką czerń.
Model LG SL8000 posiada także gamę nowoczesnych funkcji, wpływających na komfort użytkowania telewizora. Dzięki technologii Bluetooth umożliwia połączenie z kompatybilnym telefonem komórkowym i odtwarzanie muzyki lub przeglądanie zdjęć na wielkim ekranie. Wbudowany port USB 2.0 pozwala na odtwarzanie plików JPEG, MP3 i HD DivX wprost z zewnętrznego napędu dysków lub pamięci flash USB.
Dzięki wyjątkowej technologii Smart Energy Saving Plus telewizor jest bardziej przyjazny dla środowiska, gdyż zużywa mniej energii, zapewniając jednocześnie optymalną jakość obrazu i zapobiegając zmęczeniu oczu. Inteligentny czujnik analizuje poziom oświetlenia w pomieszczeniu i odpowiednio dopasowuje do niego ustawienia obrazu oraz intensywność podświetlenia.
„Ludzie bardzo starannie wybierają meble i przedmioty dekoracyjne do swoich domów” — komentuje Simon Kang. „Chcą mieć coś pięknego, co odzwierciedla ich osobowość. Ale jeśli chodzi o telewizory z płaskim ekranem, dotąd nie mieli pod tym względem wyboru. Nowy telewizor o płaskiej konstrukcji BORDERLESS™ opracowanej przez LG, umożliwia obecnie wybranie urządzenia na najwyższym poziomie wyrafinowania estetycznego, a jednocześnie zapewniającego znakomitą jakość obrazu i dźwięku”.
Model LG SL8000 został już doceniony przez grono ekspertów z różnych krajów, którzy przyznali mu nagrodę EISA w kategorii „European Best Value LCD TV 2009-2010”. Model SL8000 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od października 2009 roku.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest wielka ściema . Miało być tak pięknie:
001_borderless-lg.jpg

011_DSC_6182.JPG


A jest tak :
Niestety LG zrobiło wielką podpuchę.​

007_DSC_6176.JPG


Przedstawione modele mają normalną ramkę, odróżnia je jedynie jednolitość powierzchni (co pokazała także Toshiba).

008_DSC_6178.JPG


Konstruktorzy tej serii nie wysilali się zbyt mocno, pomimo iż sam TV jest cienki, to trzeba do tego doliczyć odstające kable.

009_DSC_6179.JPG


Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43604
 

plejak

Banned
Dziękuję

Ja zwykle koreańskie lg mija sie w zapowiedziach.
Dziękuję Panie kiki wszak i za to.Czy testował Pan taki model
LG LH9000 200hz led i czy jest jakaś konkretna róznica między nim a LG SL8000 ?:-?
 

baka

New member
plejak napisał:
Ja zwykle koreańskie lg mija sie w zapowiedziach.
Dziękuję Panie kiki wszak i za to.Czy testował Pan taki model
LG LH9000 200hz led i czy jest jakaś konkretna róznica między nim a LG SL8000 ?:-?
zasadnicza jest taka,że SL8000 to LCD w wersji slim 200Hz a nie jak ktoś powyżej napisał LED.
SL9000 to LED w wersji slim z podświetleniem krawędziowym ( odpowiednik żyletek Samsunga ), a LH9000 ma mieć podświetlenie lokalne
 

plejak

Banned
czyli co wprowadzają w błąd ze Sl8000 to nie led.

Na rynku pojawia się coraz więcej telewizorów wykorzystujących podświetlanie LED. Swój asortyment w tej gałęzi rynku postanowiła poszerzyć również firma LG. Wprowadziła ona niedawno nową linię odbiorników oznaczonych jako SL8000 BORDERLESSTM
http://www.tvmaniak.pl/357/357/

czy w tym linku kłamią?:oops:
czy sl8000 to nie led?
 

baka

New member
Sl8000 to zwykły LCD - w linku jest błąd. Pierwszy post w topicu opisuje prawdziwe dane, choć tytuł topicu też jest błędny.
SL8000 - slim LCD 200Hz
SL9000 - slim edge led
LH9000 - rgb led
 

viera

New member
lg bawi się oznaczeniami

na rynku amerykanskim kroluje lg lh90 w europie dodano dwa zera to jest lh9000 ,zeby było zrozumiale dla forumowiczow to lg lh 9000 ma podswietlenie tylne całej matrycy /z tyłu za matryca znajduje sie na osobnym panelu ok 3000 diod rozmieszczonych w ten sposob ze pokrywaja
wielkosc matrycy lcd w tym przypadku podswietlona jest rownomiernie matryca tv lg sl 8000 ma podswietlenie jak inne tv samsunga czy sharpa tzn.krawedziowe ...diody sa umieszczone na lewym i prawym boku matrycy co powodowalo nienajlepsze doswietlenie ,system tylnego doswietlania tuz za matryca jest bardziej skuteczny co widac ogladajac obraz na nim...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
coś Ci się pomyliło.
Bo zarówno Samsung jak i Sharp od dawna mają strefowe podświetlenie LED- jeszcze wówczas LG nawet nie myślał o takiej technologii.
Co nie zmienia rzeczy, że co innego podaje w reklamie a co innego w rzeczywistości.
 

Morfeusz42

New member
kiki napisał:
coś Ci się pomyliło.
Bo zarówno Samsung jak i Sharp od dawna mają strefowe podświetlenie LED- jeszcze wówczas LG nawet nie myślał o takiej technologii.
Co nie zmienia rzeczy, że co innego podaje w reklamie a co innego w rzeczywistości.

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę - to od dawna to dla Samsunga jesień 2008, Sharp to XS-1 który pojawił się w tym roku. Aby zatem być w zgodzie z faktami pierwszy LED w wykonaniu LG pojawił się w zeszłym roku i sprzedawany był w USA pod oznaczeniem 47LG90 - więc nie tak bardzo LG jest do tyłu jak sugeruje to kiki... ale cóż - nie każdy musi pisać opierając się na faktach. Co do SL8000 to LG nic nie przekłamało - tylko nie każdy czyta z należytą uwagą... nigdzie nie ma wiadomości o tym, że jest to telewizor z podświetleniem LED.
 

LUPO78

Banned
Morfeusz42 napisał:
Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę - to od dawna to dla Samsunga jesień 2008, Sharp to XS-1 który pojawił się w tym roku. Aby zatem być w zgodzie z faktami pierwszy LED w wykonaniu LG pojawił się w zeszłym roku i sprzedawany był w USA pod oznaczeniem 47LG90 - więc nie tak bardzo LG jest do tyłu jak sugeruje to kiki... ale cóż - nie każdy musi pisać opierając się na faktach. Co do SL8000 to LG nic nie przekłamało - tylko nie każdy czyta z należytą uwagą... nigdzie nie ma wiadomości o tym, że jest to telewizor z podświetleniem LED.
nie wiem czy zauważyłeś ale ten kiki ma coś nie tak z czajnikiem,typowy akwizytor domokrążca który próbuje wciskać ludziom sharpy ALE!!!!!!
;) ;) ;) kiki a co myślisz o tym tv czy do kitu jest? LG 60PS8000 jakie jest twoje zdanie czy byś polecił go? kolega chce kupić
 

Morfeusz42

New member
Nie chcę być sędzią czy recenzentem wypowiedzi kikiego. Mam swoje zdanie co do jego osoby - rozumiem, że mając sklep zawsze będzie napinał się aby zachwalać produkty które sprzedaje. Jednak kreując się na profesjonalistę powinien nieco chłodniej podchodzić do zagadnienia. To że nie sprzedaje produktów LG i jeszcze kilku marek jestem w stanie zrozumieć, ale wieczne biadolenie jaka to marna firma to LG, to już chyba jakaś obsesja. Ale nie jeden kiki jest na świecie i na szczęście jego opiniotwórczy głos nie jest szczególnie ważny w ocenach produktów takiego czy innego producenta.

PS.:
A co do twojej opinii LUPO78 to też odniosłem takie wrażenie tylko znacznie wcześniej. Pozdrawiam.
 

LUPO78

Banned
Morfeusz42 napisał:
Nie chcę być sędzią czy recenzentem wypowiedzi kikiego. Mam swoje zdanie co do jego osoby - rozumiem, że mając sklep zawsze będzie napinał się aby zachwalać produkty które sprzedaje. Jednak kreując się na profesjonalistę powinien nieco chłodniej podchodzić do zagadnienia. To że nie sprzedaje produktów LG i jeszcze kilku marek jestem w stanie zrozumieć, ale wieczne biadolenie jaka to marna firma to LG, to już chyba jakaś obsesja. Ale nie jeden kiki jest na świecie i na szczęście jego opiniotwórczy głos nie jest szczególnie ważny w ocenach produktów takiego czy innego producenta.

PS.:
A co do twojej opinii LUPO78 to też odniosłem takie wrażenie tylko znacznie wcześniej. Pozdrawiam.
To może deczko się mylisz,ja uważam że LG są jednymi z lepszych sprzętów i nie jedynymi,ale są też inne marki jak Toshiba Hitachi Thomson JVC Samsung i tym podobne,a nie tylko Sharp którego tak intensywnie reklamuje kiki.Ogłasza model jako nowość,a okazuje się że nie ma tunera cyfrowego mpeg-4,albo bardziej ma ten tuner tylko w mpeg-2
nie pomyśli ten akwizytorek że są ludzie w Polsce zamożni i miej zamożni-nie wszystkich stać na to by kupować Cyfry kablówki i inne platformy tv(gdzie są też zdecydowanie nie do informowani na temat wejścia tv cyfrowej,a korzystają z tego forum by kupić w miarę tani i dobry tv gdzie za jakieś dwa,trzy lata będzie działał im na zwykłej antenie a nie robił jako ramka do fotografii jak przestanie być nadawana tv w SD) Druga sprawa to nie trawię typów pokroju cwaniaczków z MM i podobnych im cwaniaczków jak kiki,pytasz się gościa czy tv np ten model Toshiby jest dobry,to się patrzy na ciebie jak byś z Ugandy przyjechał i pierwsze co to czemu pan nie chce Samsunga?W MM nic innego nie istnieje jak tylko Samsung to samo w w Saturnie.Tak samo robi kiki Sharp najlepszy.Ale to że LG i Sharp robione są na tych samych matrycach i pozostałych flakach(chociaż nie wszystkie modele) i byś postawił mu dwa przed nosem tak samo grające to i tak będzie twierdził że Sharp jest super,ale jak byś przykleił znaczek Sharpa na tv innej firmy i umieścił byś na forum jako nowość która wejdzie na rynek gość prawie by orgazmu dostał i chciał by go jak najszybciej testować.Z resztą widać do jakiego podniecenia go doprowadzają tv na przykładzie podaję link do pierwszego testu w europie jak twierdzi kiki no i chyba na świecie tv PHILIPSA http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43539 którym zaszczycił nas kiki i jego sklepik,normalnie my Polacy powinniśmy być dumni z osiągnięć kikiego (powinien dostać Order za działalność społeczną )te jego poświęcenie jest normalnie nie docenione..........
 
Ostatnia edycja:

maruco

New member
SL 8000 to jednak nie LED
LEDem jest SL9000 - ale full LED jest LH9000 :)
troche to zakręcone, ale coraz więcej tych technologii modeli itp
 

baka

New member
widziałem dzis na żywo ten model w przekatnej 37" i 42". Beda również 32 i 47. Nie powiem, ciekawa konstrukcja obraz też niczego sobie. Tak jak pisałem wcześniej tak potwierdzam: seria SL 8000 to LCD w wersji slim ( cieńszy od LH7000) 200Hz.
SL9000 - to odpowiedź LG na "zyletki" Samsunga z podswietlaniem LED krawedziowym
LH9000 - podświetlenie LED lokalne, czyli rgb led
 

LUPO78

Banned
baka napisał:
widziałem dzis na żywo ten model w przekatnej 37" i 42". Beda również 32 i 47. Nie powiem, ciekawa konstrukcja obraz też niczego sobie. Tak jak pisałem wcześniej tak potwierdzam: seria SL 8000 to LCD w wersji slim ( cieńszy od LH7000) 200Hz.
SL9000 - to odpowiedź LG na "zyletki" Samsunga z podswietlaniem LED krawedziowym
LH9000 - podświetlenie LED lokalne, czyli rgb led
rzućcie okiem na tego lg pytanie kiedy wejdzie do nas na rynek http://www.lge.com/us/tv-audio-video/televisions/LG-lcd-tv-55LHX.jsp
 

jack 53

New member
Kupiłem właśnie lgsl9500 i tragedia. Kto wymyślił tę przednią szybę? W sklepie i w całkowicie ciemnym pokoju wszystko jest ok. Natomiast w dzień nie da się oglądać, szczególnie ciemnych scen, wszystko odbija się jak w lustrze.Wystarczy trochę ciemniejszych kolorów i w telewizorze widzę swoje odbicie, ścianę za mną i wiszące na niej obrazy. Co z tym zrobić?
 

drm1

New member
Lg sl8000

Witam
Już chciałem kupować ten tv po przeczytaniu recenzji na stronie testseek . com
i po oglądaniu obrazków przedstawiających piękny panel SL8000 o jednolitej satynowej powierzchni.
Poszedłem obejrzeć ten techniczny wpas za przyzwoite pieniądze do sklepu i ręce mi opadły.
Nie chodzi wcale o jakość obrazu czy o to, że ściema była z tematem "borderless". Cieszyłem się, że wreszcie ktoś wpadł na pomysł, żeby zrobić przystępny cenowo telewizor bez plastikowej ramki, w której wysokim połysku "piano black" widać wszystkie deformacje i niedoskonałości powierzchni krzyczące wręcz "I was made in China!".
No i rzeczywiście nie ma tandetnej zdeformowanej ramki z połyskliwego plastiku. SL8000 ma cały szklany panel tak powyginany podczas obróbki cieplnej, że refleksy wywołują nerwicę, a po wyłączeniu TV mamy na ścianie krzywe zwierciadło. Katastrofa 3D. Na mojej ścianie taki bazyl nie zawiśnie nawet jak mi dopłacą :hihi:
 
Do góry